Potulný samuraj Kenšin: Konec

• Japonsko Ruróni Kenšin: Saišúšó The Final (více)

V roce 1879 se Kenšin a jeho spojenci musí postavit zatím nejmocnějšímu nepříteli: Kenšinovu bývalému švagrovi Enišimu Jukiširovi a jeho poskokům, kteří přísahali pomstu. (Netflix)

Padme_Anakin

Hodnotím kladně, že nám tvůrci dopřáli setkání se všemi oblíbenými postavami, moje srdíčko zaplesalo, Takeru Sató už je dospělý mužský a ztratil ten chlapecký šarm, ale pořád stojí za to ho sledovat, jen je prostě jiný.. Pochopitelně mou pozornost zaujal i Enishi (Mackenyu Arata), jehož motivace byla svým způsobem pochopitelná, viděl jako dítě na vlastní oči svou sestru zemřít.. ()

xxmurphyxx

Tak toto bola fantázia. Jediná chyba ktorú s filmom mám je viac menej moja, strácal som sa trochu v jednotlivých osobách, ktoré postupne pribúdajú do deja bez hlbšieho predstavenia, nakoľko sa zrejme rátalo, že divákmi budú hlavne fanúšikovia predchádzajúcich častí a budú si ich pamätať. Predchádzajúce diely som videl, žiaľ niekoľko ročný rozostup medzi nimi si vybral svoje a nebolo mi už presne jasné, kto je kto. Až si dám niekedy repete tak pekne postupne od prvej časti. Inak bez výhrad. Absolútna špička, čo do choreografie tak do audiovizuálu a štylizácie. Súboje patria k tomu úplne najlepšiemu za posledné roky, hudba je správne zakomponovaná do deja, vie presne kedy treba spomaliť tempo a naopak kedy nahrnúť adrenalín do žíl. Súboje sú štýlové, kreatívne s perfektnou prácou kamery a postavy zaujímavé, každá jedna z nich. Ani jedna mi neprišla len tak do počtu. Posledné roky som mal pocit, že až na pár svetlých výnimiek Japonská kinematografia stagnuje alebo priam upadá, našťastie toto je jeden z dvoch filmov tohto roka, ktorý ma presvedčil o tom ako hlboko som sa mýlil a za to úprimne ďakujem. ()

warrenur

"Finalna" cast, myslim, ze este nejake budu, je uz dost detinska. A to v prvych dvoch tretinach filmu bez nadsadenia.  Niektore postavy z minulej epizody ma v novom Japonsku ine postavenie a dokonca uzatvara spojenectva z predoslymi nepriatelmi. Mozno si vybavite navrat par charakterov z predoslych filmov, ano je tu i "skackajuci" srandista,. A to je dobre, lebo kazdemu je dopriaty duel s nejakym posahanym no-name bojovnikom. Zaverecny preexponovany suboj a i "katarzia" po nom je uz len povinnou jazdou v duchu celej tejto fransizy. Nebyt obcas podarenej choreografii subojov, ani po tom nesiahnem a to som obcas musel dej poposunut, kvoli nude. Fanusikovia vsak budu "chrochtat" blahom. :) "Okoloiducim" neodporucam. 35% ()

PetrPan

Konec je tím nejlepším z celé série. Nejstylovější a z mého pohledu asi nejvíc připomíná anime, zejména výborní fantasy záporáci se povedli a celý ten do krajních mezí vypilovaný patos by se dal přirovnat k pečlivému  zápisu japonského písma, kde každá linka, každý tah či i přitlačení štětce má svůj význam.  Touhle částí pak mělo vše skončit. Výborné a poprvé i za pět. ()