Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Ztřeštěná rodinná komedie je akční podívaná, na jejímž začátku šimpanzí trenér Alec McCall (Matthew Modine) zachrání Clemense ze ŠKYT (oni dávají přednost označení ZIT - Mezinárodní zoologická technologie). Tato zločinná firma chce využít opičí vojáky pro svůj plán na ovládnutí světa. Na útěku ovšem naši hrdinové musí splnit mnohem složitější úkoly, než jaké by i ZIT dokázala vymyslet. Kupříkladu naučit Michaela hrát fotbal a především pomoci mu získat dívku jeho snů. Na scéně se objevují drsní hoši ve službách ZIT a zdá se, že tohle bude opravdu "Mission Impossible". (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

nash. 

všechny recenze uživatele

Nenáročná komedie, která dospělce k smrti znechutí, intelektuála k smrti otráví a kinofila k smrti unudí. Pokud se ovšem dotyční dívali okem dospělého, kinofila nebo intelektuála, nic jiného si nezaslouží. Tahle nenáročná zábava je totiž se všemi svými klady i zápory stoprocentně a otevřeně dětská a věřím, že děti se u ní bavit budou. ()

xerno 

všechny recenze uživatele

Matthew Modine je u mě výborný herec a toto beru jako takový úlet. Když tuto komedii nějak popíšu, budu se držet pravidla nespoilerování. Když se ze začátku díváte, připadá vám to jako takový expost, no, ale až zjistíte, že ten komplic je opice, napadne vás, jak je to strašně prudérní. Pak se to ale otevře a po viděné laboratořï usoudíte, že se bude jednat o solidní film 4*. No jo, zvrch celého filmu přijde jako takové neviňátko, děsně pozitivní vtíravá komedie nepojednávající o ničem neznámém. Jednoduše zlo a dobro, které proti sobě bojují a na konci zlo prohraje a děsně pozitivním naprosto nepolitickým úvodem konce velké srandy a oslavy. Kdo by se tomuto neubránil, prostě rodinná pozitivní komedie, u které se každý upřímně zasměje. Tak to prosím, to je omyl, já jsem se u toho vůbec nesmál, takové primitivní vyjádření chování civilizovaného a od dítěte vycvičeného šimpanze, který v komickém převleku vypadá ¨úžasně¨. Takže za obrovskou snahu tvůrců udělat ze sračky kvalitní film 1*. Za ¨chudáka¨ vycvyčenou opici 1* a za Matthew Modine tu poslední, celkem 3*, což si myslim je tak akorát... ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Rodinná komedie se šimpanzem. Tohle dříve fungovalo. Ale teď? Je to celé podivně zmatené, nevýrazné a až moc ztřeštěné. Děj je sice jednoduchý, ale bohužel těžko uchopitelný. Děti tomu prostě neporozumí a dospělí budou jen kroutit hlavou, co že je to zase za blbost. Tohle se zkrátka zase až tak moc nepovedlo. ()

902 10 

všechny recenze uživatele

dnes uz nikdo nepochybuje o prinosu simpanzich komedii pro kinematografii. maji sve nepopiratelne kvality a koneckoncu treba takovy ingmar bergman jich natocil hned 5 a asi by jich bylo i vic, kdyby mu orangutan michaela jacksona bubbles pri poslednim nataceni neukousl ruku. zkratka a dobre, simpanzi komedie maji (mame) vsichni radi, tedy krome manzelky ingmara bergmana, ale i ta je pred onim znamym a dobre zdokumentovanym incidentem pry milovala a ve dvou si dokonce zahrala hlavni roli. funkey monkey sice "big chief ingmar" nenatocil, ale jinak je tu vse, co ma spravna simpanzi komedie mit - hezky vztah mezi muzem a opici, intimni pratelstvi mezi malym chlapcem a opici, hecovani a placani po ramenou mezi chlapcovou matkou a muzem, partie sachu se smrti atd. matthew modine prohlasil, ze "funky monkey je neco jako shawshank, jenom zabavnejsi". nezbyva nez divoce zakyvat, zatleskat a sestrelit duchodce bananem na znameni souhlasu. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení filmu probíhalo v San Diegu. (Terva)
  • Scéna, kdy Clemencs vyleze na repliku paneláku s panenkou v ruce, je reference na slavnou scénu z filmu King Kong (1933). (KGBelik)
  • Původní verze filmu byla natočena ve Francii, ale studiu se nelíbila, a tak byl snímek natočen znovu. (Terva)

Reklama

Reklama