sedm.1 odpad!

Proč vznikl tennto film?Těžko mě někdo přesvědčí,že jde o umění.Pro mě to je dílko duševně nemocného člověka,a to ať mluvím o autorovi knižní předlohy,či přímo o Pasolinim.Už i jeho předešlá tvorba byla skutečně o ničem a on jen zkoušel,kam ho společnost pustí.A když viděl,že mu to prochází,ba i v jeho tvorbě spousta intelektuálních tydýdů hledá myšlenku a umění,pustil se do něčeho,co už nemá s ničím normálním nic společného.Nekritizuji nenormálnost či nemorálnost filmu,kritizuji film,kde se perverznost,zrůdnost a zvrhlost schovává za umění,filozofii a um.Když takhle nemocný člověk má např. zálibu ve fekáliích,natočí fekalporno a každému bude jasné,že kouká na fekalporno a hold se zúčastní očekávaného,asi dost divného a nestandartního,ale ví do čeho jde.Když někdo má rád krev,natočí splatter horror a jeho výtvor si opět najde cílová skupina,která se ráda čvachtá v krvi.Ale když je někdo úchylný a zakryje to jako "vysoké umění ",to nebaštím.Zlo se dá zobrazit mnoha způsoby,Pasoliniho verze s tím ale nemá nic společného,to je prostě jen úlet jednoho duševně nemocného člověka.ODPAD!!! P.S. a mezi námi,ten film není ani tak šokující obrazem,jako spíš vůbec svým vznikem.Myšlenkou být šokující nemůže,protože žádnou nemá! ()

lulka5

Vzrušení, které přináší Sadovy knihy, se zde bohužel nedostavilo. Místo něj nastoupila banda nechutných lidí, na kterých ani není pořádně vidět nadšení z týrání svých obětí. Naprosto průměrný film snažící se působit jinak, zvláštně a odvážně... ()

Cejny

Naprosto totálně dekadentně nechutná zvrácenost, která si zaslouží 1 hvězdičku snad jen za to, jak mě to šokovalo a jaký odpor to ve mně vyvolalo, ale jinak je to, ve své podstatě a Pasoliniho duchu, asi na druhou stranu tak trochu geniální film. 20 % ()

Dromed

Jako film jasně odpad...hodnota divného starého porna. Ale jako zrcadlo společnosti na rok 75. To bylo možné jen v Itálii. ()

Sdoom

Zdá se mi, že chápu, co tím chtěl Pasolini vyjádřit. Ano je to nechutné, někdy až nesnesitelně. Jenže to není ten úplně největší problém. Nejhorší jsou tragičtí herci, jejichž emoce nebo cokoli jiného jim prostě věřit v naprosté většině případů nejde. Ono taky není divu, že případní kvalitní herci toužící po kariéře se po přečtení scénáře asi úplně do filmu nehrnuli. :-) Ale to je jen taková moje spekulace. Jo a myslím, že až do konce života budu umět minimálně dvě italská slovíčka: Mangio merda! (HDrip, orig.) ()

Arkanoid odpad!

Keď sa zámer filmu zredukuje na zobrazenie ľudí ako dobytka pre sexuálne chúťky vyššej vrstvy, nevychádza mi z toho kvalitné hodnotenie. U filmov, ktoré chcú len šokovať, len samotný šok nikdy úplne nefunguje, v spojení s naladením sa na postavy, zobrazením ich originality, ako aj originality samotného filmu aj jeho formy už taký šok zafunguje oveľa lepšie a nie je len samoúčelným predvádzaním explicitnosti. ()

bari68

Svojim obsahom aj vonkajškom veľmi rozporuplný a zvrátený film .Pasolini zobrazuje pomocou symbolov fašistické Taliansko v biblickom rúchu.Tým, film hlavu a pätu určite má.Avšak keď je 90% stopáže je obsiahnuté homosexuálnymi ,voyeurskými ,fetišistickými ,fekalistickými a pedofilnými orgiami nemôžem inak. ()

NICOX

Jedna z položek na mém imaginárním seznamu hnusáren, který musim vidět, než zemřu. Včera sem to stáhla... lehce proklikala, abych věděla, co čekat... a šla sem si dát jeden díl Simpsonů na uklidnění. Samozřejmě, že ty jednotlivé obrazy (útžky) byly uplně vytržené z kontextu, ale pochybuju, že by něco okolo mohlo dostatečně vysvětlit/ospravedlnit, co se tam dělo. Fakt nevim, jestli mi to za to "vyškrtnutí ze seznamu" stojí. Každopádně teď na to asi neni ta správná doba. Takže možná někdy... Možná. ()

Tjaden

Už jen to, že se Pasolini pustil do filmového zpracování De Sadeho klasiky si zaslouží jisté uznání. Většina lidí dává odpad nejspíš právě proto, že nikdy o žádném markýzi De Sade neslyšla a tudíž má za to, že režisér nám na plátně předkládá pouze zrůdné výtvory své choré fantazie. Pasolini pouze vyměnil kulisy Francie 18. století za fašistickou Itálii, což jistě není náhodné... Ano, film je sice extrémně nechutný, ale kvůli tomu mu přece nebudu dávat odpad. Alespoň podle mě je hlavní myšlenkou filmu poukázat na to, co se stane, když se moc dostane do rukou jdinců, kteří mají pocit absolutní nedotknutelnosti a chovají nulovou úctu k lidskému životu. Působivost tomuto "poselství" dodávají právě sexuální úchylky oněch čtyř prasáků, které byly vypůjčeny z De Sadeho díla. I já jsem se po dosledování filmu neubránil rozporuplným pocitům, takže 3* mi připadají optimální. ()

cachina

Tento film se hodnotí velice těžce. Když se na snímek díváte bezmyšlenkovitě a neuvažujete nad ním, tak vám bude určutě připadat jako hnus, odpad, něco zvráceného. A to taky je, to bezdebat. Ale když se začnete o film a režiséra více zajímat, zjistíte, že to Pasolini nenatočil pro nic za nic. Velice tvrdě tím útočí proti fašismu, proti lidem co byli u moci, ukazuje nám, kam až může zajít zneužívání moci. Už předlohou Markýz de Sade útoči proti společnosti a církvi. Pasolini to jen přenesl do své doby (i když se samozřejmě obsah někdy liší). Snímek vypráví o skupině mocných fašistů, kteří za pomoci vojenské síly drží na jednom zámku skupinu mladých lidí, které nechali ´´pochytat´´, a kteří jim slouží k ukojení těch nejbizardnějších sexuálních představ. Zajímavé je, ačkoliv se jedná o erotické scény, tak postrádají jakýkoliv sexuální náboj a působí přímo naopak - velmi odpudivě. Určitě jeden z nejkontroverznějších filmů, co jsem kdy viděl. ()

Kracken

Tak tohle je rozhodně to nejzvrácenější, nejnechutnější a nejúchyláčtější co jsem kdy viděl. Jednu hvězdu přesto dávám za originalitu a nezapomenutelný filmový zážitek. ()

BlackTom

Kto čítal knihu, je pripravený a obrnený, kto nie, chápem reakcie. Kým však markýz de Sade si len vylial svoje zvrátené chúťky na papier, Pasolini cielene zasadil dej do obdobia nacisticko-fašistickej okupácie, aby ukázal, čo všetko je možné, keď má človek moc vo svojich rukách. Nepochybujem, že aj takéto zvrhlosti sa diali a dokonca ešte dejú. Bezpochyby je to ale silné dielo, čo sa psychického ale aj fyzického teroru týka. Diváka zasiahne po svojom, a kým niekto v tom vidí úchylovu bibliu, iný sa rád aj zamyslí. Kniha aj film však majú spoločné jedno - stačí raz. ()

Bobek15 odpad!

Ako môže niekto vytvoriť takéto scény, a ešte ich aj použiť vo filme??? Metafora-nemetafora, niektoré veci sú už proste humus! ()

sQelle

To že se Italové oddávají skupinovým orgiím - budiž. To že si vypráví zvrácené historky plné hnusu - budiž. To že jim to dělá dobře - budiž. Ale točit o tom ještě filmy? Proboha! Chtěl jsem napsat: "Se*te na to!" ale to bych tomu asi ještě přihoršil. ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri