Sir Ludvig

Veľmi dobrý a určite umelecký film o skrytých túžbach ľudskej duše ktorým len všeobecné morálne zákony bránia uskutočneniu. Skoda, že mnohých ľudí odradí a znechutí forma spracovania - uznávam chce odvahu to triezvo pozrieť. Kto chce vedieť viac - výborný rozbor bol v bulletine k projektu 100 toho roku ked v nom film bežal. Snád jediná výhrada - o pol hodinu kratšia stopáž by určite len prospela. Ale kto vie...? ()

MrMir

..no, Pasolini si za to rozhodně nezasloužil zemřít...ale i přes to musím říct, že to byla nechuťárna, hnusárna a strašná ptákovina. Nebyla to ani komedie, ani porno, ani horor, ani drama...byla to prostě účelově natočená směsice šokujících scén střídajících se s nudnými průpovídkami staré prostitutky. ()

skirit

Tento film mě šokoval jako nic před ním, u nekterých scén se mi zvedal žaludek u jiných jsem pro jistotu zavíral oči, pokud tohle byl Pasoliniho záměr musím uznat že se mu povedl. Pokud se ovšem odprostím od početných nechutnosti ve filmu ztvárnených až moc dokonale, tak musim konstatovat že sem se dost nudil a myšlenka o zneužití absolutní moci ztvárněná tímto zpusobem mi nepříjde zase tak genialni abych tomuto dílku dal vic jak *. Podruhe to vidět nechci ostatním bych to doporučil asi stejně jeko dokumentární film z vyhlazovacích taborů a teď si jdu najit kbelík na zvracení kdyby se mi nedej bože o tom zdálo. ()

zomb0

neviem ako to hodnotit... ani jedno s hodnotení sa neda použit.. ja neviem ako ostatní ale mne sa zdala myslienka uplne jasna... ()

DJ Kritik odpad!

Bolo to moje prvé stretnutie s Paolom Pasolinim a až doposiaľ som netušil čoho všetkého je človek schopný. Film je plný homosexuálnych scén a zvrhlostí, ktoré nedávajú žiaden zmysel. Koniec filmu sa nesie v duchu sadismu. Režisérove výjavy museli vychádzať z veľmi chorého vnútra. Pre priaznivcov zvrhlosti nepoznám nič lepšie vrele odporúčam. Pre priaznivcov náročnejšie žánru - nečakajte žiadnu pointu a ani posolstvo. ()

nmarca odpad!

Na stříbrném plátně snesu skoro všechno ... toto však překročilo mé hranice a odešla jsem z kina cca po třetině filmu. ()

kikulin

Ke kvalitam Pasoliniho neni treba prilis dodavat. Proc je ale tento jeho pocin tak rozporuplny v hodnoceni? Domnivam se, ze skutecny naturalismus ve filmu neexistuje, a kdyz, pak jen utrzkovite a s jistou autocenzurou nekterych strujcu (scenarista, reziser atp.). Prave v odpornosti jednotlivych obrazu tohoto filmu je dokonale formovan apel na nejnizsi pudy divakovy. Branit se takove expresi je prinejmensim obtizne. Zamykat ale Pasoliniho poselstvi do krunyre soucasne relativni bezkonfliktnosti zivota je malicherne. Pro me je tento zivy epos obecnou nahotou a obzalobou vsech zrudnych rezimu, ktere kdy lidstvo vymyslelo. To neni poza, nybrz realita. Zkuste navstivit dnesni Sudan nebo Severni Koreu, vzpomenout na nedavnou Srebrenicu nebo na osud Kurdu v severnim Iraku, palestinske neznaallahy nebo Pol Potuv rezim a hned budete mit jasno. ()

Suomi

Asi nejuchylnější film co jsem viděl,a příběh o hovnech-tak to je opravdu pro silné povahy.Tomu filmu se řadí mezi filmy- jednou vidět a dost.Už chápu proč režiséra zastřelili. ()

HonzaCZ

Jako nejsilnější kávu považuji tu část filmu "o fekáliích". To mi docela vadilo. Ta pasáž na konci je sice docela realisticky ztvárněná, ale i v pohádkách jsou výjevy mučení a nikdo je za to neodsuzuje. Film na nedělní rodinné odpoledne to ale teda není. To co mi vadilo ale asi nejvíc, i přes všechny nechutnosti a zvrácenosti, je šílená nuda, rozvleklost, nezajímavost. ()

kurzan

Film, ke kterému dělala jedna (o dost starší) známá kdysi překlad pro české titulky a říkala, že si musela dávat tak po půlhodinách panáka, aby toho byla schopna :) Film je samozřejmě nechutný, ovšem není to žádné fekální porno, jak na to zde mnoho lidí nahlíží, aneb jak je psáno i na deskách předlohy od markýza De Sade "pokud jste si tuto knihu koupili jako porno, radši ji přenechte svému psychiatrovi". Dle mého jde o popis zvrácenosti moci, kde drsné erotické rekvizity byli zvoleny zaprvé proto, že autor předlohy k nim měl obecně blízky, za druhé však i proto, že dokáží člověku vymlátit do mozku vzpomínku na právě onen prvotní mocenský problém - sílu zážitku ilustrují i množství zdejších komentářů, a to jak kladných, tak i záporných - jediné co mi trochu vadilo, že bohužel film pro svůj omezený rozsah nemůže postihnout vše co je v knize - zejména onu úvodní část, kde je vykresleno chování postav před tím, než odjedou na onen "výlet" :) ()

ktzc odpad!

Fuj, film sem si vytrpěl až do konce a snažil jsem se najít nějaký skrytý význam. Bohužel jsem ho nenašel, jediné čeho jsem si všiml je to, že Pasolini je perverzní úchyl. Jestli tahle nechutnost má ještě nějaký význam, kromě šokování diváka, tak zůstal hluboko v hromadě hoven, kterou žrali celou čtvrtinu filmu. ()

Soubi

Proč se někdo namáhá s natáčením TOHOHLE? Škoda filmových pásek, mohly padnout za užitečnější věc :(. A pokud to má nějakou myšlenku, neobjevil jsem ji. ()

Mykhaluu

Viděl jsem poprvé tak houfně odcházet lidi z kina. My jsme zůstali. Po více jak deseti letech si z filmu v podstatě nepamatuji a už tenkrát bych tomu dal ***. Nicméně... byla to nechutná prasárna, kterou bych už znova vidět nechtěl! Jen, aby bylo jasno! ;-) ()

Zaplo05

Prasárnička pod taktovkou Pasoliniho paže. Poměrně nudný snímek nad kterým se mnohým bude obracet žaludek, ale o to v tomhle filmu šlo. Asi jsem příliš zvrhlý, ale tenhle film prostě jenom prošel a nic nezanechal jako například Taxidermia, která nehraje na extremy, ale na na naturalismus. Pokud máte rádi zvrhlosti - zkoukněte ()

zly.dvojce

Perverze dosahla takovych dimenzi, ze to proste vetsina publika neunesla. Ovsem ten film ma silu panove! Po shlednuti mi dokazal zmenit vnimani sveta minimalne na tyden. Ktery jiny film to dokaze? ()

Mára_egon

Přesně tohle naplňuje mou temnou stránku. Ponižování, týrání. Jaké skryté krásy ten náš svět nabízí. Nejlepší na tomhle je, že stačí peníze a možné je úplně vše. Jediné špatné na tomhle filmu je to, že je moc krátký. Vůbec by mi nevadil seriál o stodvaceti dílech a přesně podle knihy. ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri