Roseanne

USA, (1988–2018), 80 h 35 min (Minutáž: 21–22 min)

Matt Williams

Scénář:

Amy Sherman-Palladino, Cynthia Mort, Kevin Abbott, Joss Whedon (více)

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, Natalie West, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold (více)

Roseanne je žena v domácnosti. To pro ni znamená nejen pečovat o dům, v němž bydlí, ale zejména o jeho obyvatele. A to není v případě jejích tří dětí a manžela nic jednoduchého. Není vám to trochu povědomé? (oficiální text distributora)

JohnnyD

Myslím, že to bol dlho veľmi dobrý sitcom, satirický, nekorektný, niekedy s tvrdým humorom, ale hlavne vtipný. To, aký paškvil sa z toho vyvinul neskôr (hlavne v poslednej sérii) je už o niečom inom. Takú potupu by sme ťažko hľadali, hlavne rádobysentimentálny posledný diel bol skutočne otrasný. Ale aj tak si seriál aj vďaka skvelým hercom a vynikajúcim scenárom dlho držal vysokú kvalitu. Osudnou sa im časom stala nekorektnosť, ktorá bola tlačená až príliš na pílu v neskorších častiach. Hmm, niekedy sú predsa len lepšie jednoduchšie sitcomi. PS: obľúbený gag: v jednom diele nevystúpi Roseanne a počas záverečných titulkov je na ňu záber ako hovorí divákom: "Možno ste si všimli, že v tomto diele som nehrala, ale nebojte sa, aj tak dostanem za neho zaplatené." ()

CrazmydRed

Tak neviem, či: = mi je nesympatická Roseanne (a, nie, nie je to tým, že je obézna ;) , je to dosť smutné že sa vyskytujú aj v našich domácnostiach v hojnom počte...) ; = mi lezie na nervy ten nevydarený kvázi humor ; = sa neviem nájsť v tých feministických rečiach ; = si neviem zvyknúť na to šeredné, nesympatické prostredie ; = niekedy pochopím, ako mohol John Goodman vziať takú rolu (ale veď ľudia sme všelijakí) ; = som puritánka, ale mňa NAOZAJ nezaujíma, ako sa Roseanne snaží otehotnieť a mnoho mnoho častí sa točí len okolo kopulácie tých dvoch, čo im tak strašne chutí jesť !!! Vlastne ani neviem, za čo dávam tú jednu hviezdičku...možno len za schopný nemecký dabing, v ktorom som si "dopriala" zopár častí...kde som sa čisto-náhodou usmiala nad niektorými scénkami ),ktorých bolo ako šafranu... :( ()

Fiftis

Keď som tento seriál pozerával v televízií počas školských čias na základnej škole niekedy v deväťdesiatych rokoch, seriál ma vcelku bavil. Dnes by som sa mu asi nezasmial, humor je už iný a takéto rodinné komediálne seriály, kde sa všetko odohráva v izbe s jedným gaučom už nefrčia. Navyše Roseanne bola poriadna bacuľka, ako aj všetci okolo nej a nebol na ňu vždy pekný pohľad, čo bolo ďalším mínusom. V takých Priateľoch boli aspoň kočky a to nehovorím o seriáli Baywatch. Takže by som to asi uzavrel, že tento seriál bol vhodný najviac asi pre seniorov a v dnešnej dobre už nezaujme asi žiadnu vekovú kategóriu. ()

peetriss

Typicky americké moralizování maskované do hávu televizního sitcomu. Bohužel, i když nezastírám, že jsem se občas zasmál, je koncentrace dobrého humoru na sitcom poměrně dost nízká (na rozdíl třeba od dalšího částečně moralistického sitcomu Krok za krokem). Hlavním tahounem seriálu není Roseanne ani John Goodman, ale mladičká a už tehdy skvělá Sara Gilbert. ()

zodiak217

Rodinný sitcom pre všetky generácie, taký je seriál Roseanne. Má už síce odžité a je starší ako ja, ale to nič nemení na fakte, že na tú dobu je to naozaj dobrý projekt. Má mnoho sérií a zrejme už vtedy zaujal v USA. Niektoré časti boli síce dosť priemerné, ale špecifické riešenie rodinných problém a vzťahov v podaní Roseanne a Johna Goodman, (ktorého si pamätám viac z filmových Flinstones) bol celkom zaujímavý a vtipný. Vždy si ho rád pozriem a aj keď ani zďaleka nedosahoval takú úroveň ako neskôr "Krok za Krokom", na tú dobu to rozhodne stálo za to. ()

• Ide o prvý seriál, ktorý otvorene podporil práva homosexuálnych párov. Taktiež v ňom môžeme vidieť prvý lesbický bozk na televíznej obrazovke. (Raccoon.city)
  • Populární herec George Clooney se objevil v první sérii seriálu, a to jako šéf Roseanne (Roseanne Conner). (slatkac)
  • Během natáčení poslední série dostávala Roseanne Connerová 650 000 amerických dolarů za epizodu. (slatkac)

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Roseanne to zkusí bez Roseanne

Roseanne to zkusí bez Roseanne

25.06.2018

Po nedávném náhlém zrušení sitcomového hitu Roseanne kvůli sérii absurdních tweetů z účtu autorky seriálu a zároveň hlavní postavy Roseanne Barr, to s oživeným seriálem nevypadalo příliš dobře.… (více)