Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kriminalisté objasňují krádež cenných předmětu v jednom zámku. Loupež se nezdařila, neboť zloděj (Jan Skopeček) je i s lupem nalezen mrtvý pod oknem, jímž do zámku vnikl. Nejde však o nešťastnou náhodu, ale o vraždu... Loupež a vraždu zorganizovala příslušnice šlechtického rodu (Květa Fialová), jemuž byl zámek po roce 1945 zestátněn, aby získala cenný obraz... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tati a co je to vlastně to staropanenství? Přeměna Zemana na šaramantního flirtujícího Jamese Bonda je zajímavý tah a aspoň tu konečně máme nějaký díl který stojí a padá na Brabcovi který tu podal odlehčený výkon, ale zároveň neztratil nic ze svých kriminalistických schopností. Politické pozadí tohoto dílu jako obvykle řešit nehodlám, ale fakt je, že šlechta se vždy měla jako v bavlnce zatím co její poddaní chcípali hlady, takže proč je trochu neočernit. Důvod proč dávám tentokrát jen za tři je ten, že mimo toho co jsem zmínil není už tenhle díl ničím speciální a má i své hluché pasáže a ani hudební motiv není tentokrát moc výrazný takže dávám 65% ()

subic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rok 1959, to to letí, seriál už padá do své druhé půlky. Vdovec Honza Zeman se přestěhoval se svou dcerkou a se starou matkou ze Žižkova někam na kraj Prahyyy na sídliště. Tentokrát tu máme takový hodně zpolitizovný díl, kradlo se vždycky a k tomu nejen církevní, ale taky ty historické artefakty z hradů a zámků. A kam to za komoušů nejlíp udat než na západ. Akorát tady to tvůrci navlékli, že kradou potomci bývalé šlechty a chtějí si ty (dříve) jejich věci odvézt na západ, čímž neříkám, že to nedělali, ale... ()

Reklama

carl.oesch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zlodějka kradla to, co její rodině bylo ukradeno. A Zeman je za šztramáka a svůdce žen. No, popravdě nejsem nadšený z oněch restitucí, i když je to přípoad od případu, některé rody bych hnal, i když teoreticky nárok mají a některé bych nechal, zejména ony staré rody (Kinští, Lobkovicové apod.). Oni ti ostatní získali ten majetek v první půlce sedmnáctého století úplně stejně, jako o něj ti nebozí za komančů přišli. Nejodpornější je onen rod z pidistátečku Lichtenštejnsko, kteří zločiny svého prvního knížete po Bitvě na Bílé Hoře (mimo jiné ona soukromá měnová "reforma") nazývají snahou shromažďovat majetek. JInak zase na druhou stranu některé rody se chovaly slušně a loajálně a to už v habsburské době. Ale podle komunistů to byli všechno "fašisté"... ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oči prozradí ledasco…Nejde sice o zrovna dvakrát záživný případ, ale je pravdou, že jsem se u něj ani moc nenudil. Zeman se konečně zbavil Bláhy a tak se vrhl do vyšetřování, které zdobilo počáteční díly tohoto seriálu. Je ovšem pravdou, že po slušné Kvadratuře ženy to byl zase krok zpátky, ale díky pohledné Květě Fialové a Sylvii Turbové se bylo na co dívat, alespoň co se ženské krásy týče. Rovněž zaujalo vystoupení rafinované artistické zlodějské rodinky – to bezesporu. ()

NinonL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tentokrát se v díle objevuje šlechtična Kateřina z Laubringenu, alias Anička Horáková. Pracuje jako náborářka v podniku na výrobu uměleckých miniatur a organizuje prohlídky českých hradů a zámků. Prohlídek se účastní i cizinci a mají skvěle vybudovanou síť pašování uměleckých děl směrem na západ. Šlechticům, kteří spolupracovali s nacisty, byl po roce 1945 zestátněn veškerý majetek a oni se všemožně snažili jej ukrást a dostat do svých nových bydlišť na západě. Při jedné takovéto pašerácké akci je zabit zloděj a zabaven jeho lup. Tak se dostane kapitán Zeman k tomuto zajímavému případu. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (9)

  • Zemanova (Vladimír Brabec) dcera si čte před spaním knihu „Neználek ve Slunečním městě“. Děj se odehrává v roce 1959, ale kniha v Československu vyšla poprvé až v roce 1961. (OHNOTHIMAGEN)
  • Natáčelo se na zámku Libochovice. (M.B)
  • Kateřina z Laubringenu byla fiktivní postava. Obraz s jejím portrétem byl ve skutečnosti portrét Terezie von Herberstein, která žila mimo jiné i na zámku Libochovice a zemřela v roce 1895 ve Vídni. (xisp)

Reklama

Reklama