Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Televizní redaktor Holan (Svatopluk Matyáš) veze Hacklovi do Berlína tajné dokumenty. Už z Prahy je pod Hradcovu kontrolou. Hacklova partnerka Bízová přesvědčuje Holana, aby materiály prodal Američanům. Začíná boj o dokumenty, na jehož konci jsou mrtví: Holan, Hackl i Bízová. Hradec zachrání dokumenty před zneužitím... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

špaček421 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A vracíme se do Berlína, tentokrát se vše točí kolem redaktora Matyáše. Kombinace nezajímavé postavy a nezajímavého herce v hlavní roli příběhu znamená nudný díl. Jirka Hradec se tu vlastně jen mihne. Zase je ovšem ve středu Rázlová, po které jede tentokrát Matyáš, který pro Hackla vyveze tajné dokumenty o projektu, který může likvidovat účinky jaderných zbraní! To je na Nobelovku. Proto Kalina (který osobně rozhoduje o tom, kdo může za hranice a kdo ne), Žitný a na druhé straně Hackl a Fanta (Bláha), který už nedělá s Hacklem pro Brity, ale proti němu pro Američany, rozjedou boj o ony dokumenty. Jakou roli v tom všem hraje Rázlová? Je ještě komunistka, nebo už dělá pro někoho jiného? A co dělá vlastně celou dobu Zeman? Nudné zakončení druhé série. ()

subic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rok 1963. Oči Hanky Bízové byly jako ta modrá světla. A zase tu máme Bílé linky, tentokrát už naposledy. No jo ale kde je Honza? V Německu? Ne, ten tu jen prohledává byt v Praze zahraničního korespondenta Holana. Ten je vlastně vítěz, tomu se podaří odletět/emigrovat i s penězi. Hakl a jeho kumpáni končí. Dr. Salaba z textilany se tu tentokrát jen mihne jako prostředník, na něj je teprve políčeno. A taky se na konci vrací Jirka Hradec po 4 letech "z venku". ()

Reklama

NinonL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Díl se tentokrát odehrává hlavně na severu Západního Německa a také ve známém podniku Bílé Linky. Tamní emigranti chtějí pro západní tajnou služu získat tajné materiály z jednoho československého podniku. Do případu je zapojen televizní redaktor Holan, majitel Bílých Linek Hackl, jeho milenka a československá špionka Hana Bízová, starý agent Fanta a za československou kriminálku opět Jirka Hradec. Tento díl si vyžádá dokonce tři mrtvé, vesměs bídné československé emigranty. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Já musím získat ty dokumenty a jistotu, že nikdo nezradil. Pak pomůžu." Bílé linky se nám proměnily v modrá světla, špionážní zápletka neztratila nic ze své průměrnosti, Honza se případem jen mihnul, Hradec tady toho mezi písečnými dunami taky moc nenaskákal, takže žádný velký důvod k jásání tady není. Ale vítězství naší slavné STB nad tajnými službami USA a Velké Británie se musí ocenit, neboť tyto zápasy obvykle prohráváme kontumačně. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak aby bylo jasno ty spratku. Tebe nesnáším. Já nejsem žádnej tvůj překupník. Za tohle chcípneš! Nekompromisní likvidace nejen reportéra Holana, ale vesměs i všech zúčastněných celého tohoto případu je třešničkou na dortu tentokrát poněkud temnějšího a seriózněji natočeného špionážního dílu opět s perfektním Liškovým hudebním podmazem. Epizoda studená jako sever Německa kde se odehrává, ale na mě to fungovalo. Jenom ten Zeman je tu opět jaksi navíc, ale to pro tentokrát velkoryse odpustím.80% ()

Galerie (4)

Zajímavosti (6)

  • Točilo se v NDR na ostrově Hellborn, ostrově Rujána, ostrově Rügen a v přístavu Stralsund. (sator)
  • Lietadlo účinkujúce (čas 10:56) v tejto epizóde je Boeing 727 a v roku 1963 ešte nebolo nasadené v prevádzke. Stalo sa tak až o dva roky neskôr. (Fredy.Tukot)
  • Oranžový vůz, kterým veze Fanta (Josef Bláha) Holana (Svatopluk Matyáš) do Hamburku je Volkswagen 1600TL. Tento typ se vyráběl od roku 1965 do roku 1973, film se ale odehrává v roce 1963. V tom roce se sice type 3 už vyráběl, ale s jiným motorem. (xisp)

Reklama

Reklama