Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zeman slouží na žižkovském obvodním oddělení VB. Navštíví ho tu Žitný a chce, aby objasnil nevyřešený případ jedné rodinné tragédie. Zeman se soukromě pustí do pátrání, na jeho konci je zdárné vyřešení případu. Za to je znovu jmenován náčelníkem pražské kriminálky a Stejskal je odvolán... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (60)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z nejlepších – no snad i nejlepší díl celého tohoto seriálu. Donedávna to byl taky jediný příběh, který jsem ze Zemana viděl. Ještě dnes si pamatuji, jak se mnou ona „rekapitulace událostí oné noci v domě“ otřásla coby dítětem. Ten šílený úšklebek na tváři starého Brůny a jeho kolébání ze strany na stranu se sekerou v ruce…Já vždycky tvrdil, že Zemanovy případy pokud se v nich vyšetřovaly brutální vraždy, byly velmi dobré a měli správnou atmosféru, oproti tomu ty špionážní a politické stály vesměs za hovno, protože se v nich ledasco překrucovalo. Tady to mělo správné grády, skvělé herecké výkony i mrazivý příběh a proto si Studny cením i po tolika letech… ()

NinonL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V roce 1969 je už část kontrarevoluce zlikvidována, nicméně major Zeman stále pracuje na obyčejném obvodním oddělení na Žižkově, kde řeší případy výtržnictví, ukradených králíků a podobně. Jednou ho navštíví plukovník Žitný, který byl dosud v ilegalitě, a požádá ho o vyřešení tajemné rodinné tragédie na vesnici blízko Prahy. Místní obyvatelé cítí nejdříve k Zemanovi velkou nedůvěru, jediný přívětivý je k němu místní holič. Od něho se také dozví důležité informace o případu ze vsi. Zeman se pak zúčastní vstupu do násilím otevřené hrobky zesnulé rodiny a v jejich vyhořelém domě objeví bratra zemřelé ženy, který tam hledá zlato. To je pro Zemana další stopa. ()

Reklama

subic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rok 1969. Tento příběh rozpoutal pseudobásník a buřič Daneš, to už je třetí díl, do kterého se vecpal, i když tady už je o něm jen zmínka. On totiž napsal ryze bulvární článek o tom, že starej Brůna byl řidič Jana Masaryka. Honza Zeman byl degradován kamsi na okrsek za přepážku, přijde za ním Žitný se složkou případu, který nevyřešil ani Stejskal. Proč je vlastně Studna asi ten nejznámější a taky nejděsivější díl? No aby taky ne, starej Brůna mě vyděsil už v dětství. Přitom je to vlastně jen příběh o závisti a nenávisti v rodině a zlata za 300tis.. Do rodiny místního teď už bývalého bohatého kulaka se přiženil chudý zedník Brůna a když mu syn dospěl, tak se začaly dít věci. ()

carl.oesch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi nejlepší a nejznámější díl ze všech třiceti. Hororový, s temnou atmosférou a podle posledních zjištění to neproběhlo tak, jak je v tomhle díle ukázáno. Vrahem byl synek (tohle dokonce vyplynulo z poznámek porkurátora ve době šetření), ale na kvalitě dílu to nemá žádný vliv. Morálně pochybyvší Stejskal z řad statečných příslušníků SNB/STB definitivně mizí, ale díky téhle roli mizí v jeho profesním životě omezení za jeho ne vždy loajalní vztah k tehdejšímu režimu, i když na rozdíl od třeba Michala Pavlaty z televize nezmizel na čas úplně. A Honza se k potěšení všech svých příznivců vrací a Mrkvičku definitivně nahrazuje slovenský pošuk Emil Horváth ml., připomínající Blbce z Penemuende herce Váslava Sloupa. ()

Wiluna 

všechny recenze uživatele

Legendárny  26. diel Majora Zemana - Studna, otriasol kedysi mojim bezstarostným detským spánkom. Večer rodičmi zakázané a druhý deň doobeda tajne pozreté opakovanie u susedov. No, celoživotný zážitok. Ťaživá výpoveď mladého Brůnu, ktorá začínala vetou: „Jen vím, že byl divně tichý. Zádumčivý, uzavřený do sebe.“ – odštartovala vyšpičkovanú atmosféru, ktorú neuveriteľne dotvorili strašidelne vyzerajúci hlavní protagonisti. Hudobný podmaz silný a nepríjemný. Ešte dnes, aj napriek mnohonásobnému pozretiu tejto epizódy mám vždy pocit mrazenia, nechutenstva a obáv z toho, čím sa asi tak bavia susedia. 😊 ()

Galerie (6)

Zajímavosti (14)

  • Najznámejšia scéna, kedy sa starý Brůna kýva so sekerou zo strany na stranu, bol Crhův herecký nápad. Z ničoho nič predviedol tento pohyb a režisér bol fascinovaný. Keď prišiel do hereckej šatne, kolegovia ho často vítali charakteristickým kývavým pohybom v predklone. Spočiatku to bral ako srandu, ale neskôr už ho to začalo hnevať. (Raccoon.city)
  • S epizodou je spojena často citovaná hláška „toho večera byl otec poněkud neklidný“. Ve skutečnosti ale mladý Brůna (Josef Kubíček / Jiří Zahajský) říká něco úplně jiného: „Jen vím, že byl divně tichý. Zádumčivý, uzavřený do sebe.“ (L_O_U_S)
  • Točilo se v Praze - Třebonicích, Jinočanech, na Zbraslavském hřbitově a v psychiatrické léčebně Bohnice. (sator)

Reklama

Reklama