Příběh uneseného Hradce pokračuje. Stal se rukojmím bývalého nacisty (Jiří Adamíra) požadujícího od československých úřadů listinu s číslem bankovního konta, na kterém má uloženy peníze z doby protektorátu. Hradec se seznamuje s kubánským rozvědčíkem a zorganizují společný útěk. Při pronásledování je Hradec postřelen a na své zranění umírá... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

• Major Hradec (Rudolf Jelínek) se poflakuje po dvoře hotelu a v tom přichází Inge (Hana Maciuchová). Hradec jí nabízí drink, ona souhlasí a přeje si cokoliv s ledem. Hradec jí nalévá, po ledu však nejsou ani stopy. (pjotri)
  • Vrtuľník, ktorý priletí pre Hradca je Mi-4 a prevádzkuje ho kubánska štátna spoločnosť hliadkujúca proti lesným požiarom (Patrulla Forestal Contra Incendios). V Čile a ani v susedných krajinách (Argentína, Bolívia, Peru) nikdy nelietal. (Fredy.Tukot)
  • Lietadlo, ktoré údajne pristáva z Madridu (čas 31:10) je Tu-134 a nikdy nelietalo pre International Airways. (Fredy.Tukot)