Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Kdo ví, jak se stalo, že si Kája Berka na návštěvu k dědečkovi a babičce do Ružbachu zapomněl vzít s sebou pyžamo. Prababička mu ochotně půjčila noční košili po pradědečkovi, o němž se v rodině tradovalo, že byl směšný snílek a vynálezce nesmyslných předmětů. Jedině prababička pokládala svého zesnulého manžela, profesora na místním gymnáziu, za zneuznaného génia. Kája, poté, co prosnil noc v pradědečkově noční košili, dal babičce plně za pravdu. Nejenom, že zažil v pradědečkově vyučovací hodině výlet do pravěku, ale dozvěděl se tady důležitou informaci. Jeho starší bratr Radim, konstruktér velké automobilky, se už dávno trápí se svým vynálezem převratného významu. Pradědeček prozradí Kájovi, že na podobném vynálezu auta, které bude jezdit zadarmo a bez škodlivých zplodin, sám kdysi pracoval a důležitou dokumentaci zakopal na zahradě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (177)

manonfire 

všechny recenze uživatele

Bizarní blbinka pro děti, která měla své momenty, ovšem do svěžesti a roztomilosti Čestmíra jí dost chybělo, jelikož ten poskytoval prostor absurdnosti dětské rozvernosti soustředěné v dospělých postavách (Menšík, Nárožný, Bohdalová), kdežto v Křečkovi i ti lepší z osazenstva (Satinský, Sloup, Kopřiva s Vladykou) neměli dost silné momenty, aby vynahradili zbytek druhotřídního hereckého obsazení, kde dětské role byly vcelku o ničem, postavy rodičů nevýrazné (Zahajský, Turzonovová) no a Brodský to je totální průser, něco tak ňoumovitého, zženštilého a necharizmatického se skutečně nevídá. Upřímně, i triková část byla ve srovnání s takovými Návštěvníky místy až trapná, hudba pak tuctová. 40% ()

Paity 

všechny recenze uživatele

Teda v anglickém překladu to vypadá šíleně. V každém případě můj velmi obíbený seriál. Ani jsem nevěděl, že to bylo natočeno až v roce 1987, spíše jsem to tipoval na začátek 80. let. Určitě jde ale o velmi povedenou záležitost s oiriginálním příběhem. A hlavně, kdo by si nepamatoval ovládání Júlia Satinského prostřednictvím kladiva bušícího do nějakých jeho mozkových závitů. To už prostě nikdo nezopakuje. ()

Reklama

tein 

všechny recenze uživatele

Příliš zbytečně překombinované, naivní až hloupé a plné nesmyslů. Ale prostě klasika je klasika a té i ty opravdu veliké nedostatky se holt promíjí. V dnešní době by to byl totální propadák ale z nolstalgie tomu dávám 5* a to hlavně za ty části s úžasným Vladykou coby geniálním pradědečkem. Rozhodně se u toho nesmí přemýšlet a je třeba to brát jako malé dítě co se nechá opít rohlíkem. Brains off, thumbs up 😉 ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Nevím, čím to je, ale ani Létající Čestmír, ani tenhle seriál mne nikdy moc nebraly. Jestli za to můžou nějaké ústupky německé straně, nevím. Vlastně je tenhle seriál pro mne zajímavý jen tím, že se tady po letech a kromě jednoho filmu naposledy opět objeví v české kinematografii Jaroslava Schallerová, než to herectví definitivně pověsila na hřebík. Ono není divu, když svou kariéru postavíte na typu lolitky, pak už není kam se dál rozvíjet. ()

papuchalk 

všechny recenze uživatele

Kde přišel Nolan na to, jak se může několik lidí záměrně dostat společně do jednoho snu? :) Jednoznačně to vykrad z Macourka pro svůj Počátek. I po 25ti letech má Křeček své kouzlo, což je nezměrný důkaz vysoké kvality. Z herců exceluje zejména Vladyka, naopak Brodský působil hodně jalově a nesympaticky. Jako dítě jsem si nevšiml spousty vtipů- pobaví se i dospělí. Jenom si myslím, že trochu přepískli poslední díl. Angorský křeček jedoucí na mrňavém kole už parodoval samotný seriál. Příliš krkolomné zvraty ve scénáři sice působily napětí v průběhu všech 6ti dílů, ale kekonci příběhu už se člověk prostě musel chytat za hlavu :) Poslední díl byl tak překombinovaný a několikrát vygradovaný, že samotný závěr nevyzněl jak měl. Nebýt posledního dílu, bylo by to za 5 hvězd navždy ()

Galerie (47)

Zajímavosti (9)

  • Seriál měl mít původně název „Jak řídit inženýra křečka“. O finálním názvu rozhodl až německý producent. Název „Jak řídit inženýra Křečka“ má alespoň kniha kterou napsala Hermína Franková, která vznikla podle seriálu. [Zdroj: Václav Vorlíček, Petr Macek – kniha Pane, vy jste režisér!] (JT19)
  • Hromada lokalit byla postavena v ateliéru. Například interiér školy z minulosti. (JT19)
  • V jednej zo scén Kája (Ondřej Regazzo) stojí v oku inžiniera Křečka (Július Satinský) a pozerá sa cez jeho zrenicu. V takomto prípade by však stál v ceste svetlu predchádzajúcemu cez jeho oko a vytváral tak tieň, ktorý by sa premietol na sietnicu a ničil tak „obraz“. (ČSFD)

Reklama

Reklama