Létající Čestmír

• Československo Lietajúci Čestmír (více)
Fantasy / Rodinný / Komedie
Československo / Západní Německo, 1983, 4 h 32 min (Minutáž: 44–46 min)

Scénář:

Miloš Macourek

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Jan Kreidl, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil (více)

Originální sci-fi seriál z pera Miloše Macourka o létání, kouzelném modrém kameni a úžasných vynálezech: Jednoho rána cestou do školy zakopl Čestmír Trnka o Modrý kámen a ocitl se náhle na Planetě květin. Zažil tu neuvěřitelné věci a přinesl si odtud semínka, z nichž vypěstoval květiny, jejichž vůně mu dala schopnost stárnout a létat. Takové možnosti, jak jistě uznáte, musel Čestmír využít. Ale už první večerní let do školy pro důležité naslouchátko, které učitelka Klepáčová zabavila spolužáku Davidovi, signalizuje, že kouzelné květiny přinesou Čestmírovi i celé jeho rodině nemalé problémy. (Česká televize)

L_O_U_S

Pro mě spíš průměr, ale oproti dnešním kravinám perla. Hnusnější a nesympatičtější rodinu než Blechovi jen tak někde nenajdete. "Létající Čestmír létá tam a zpět..." (322.) ()

Anglie

Jak to dopadne, když se léčebná květina dostane do špatných rukou? Další skvělý český seriál, tentokrát dětský... Vyskočil a Andrlová(bývalí manželé) ještě mladí - nostalgici musí vidět. ()

Petroff

Původně jsem měl přidělený 4*. Když jsem tak náhodně na seriál naklikl a viděl u něj to svý hodnocení, musím se opravit. Sakra, když bych nedal 5* Čestmírovi, tak čemu? V jistým věku nejspíš každej z nás strašlivě záviděl rodince ten "letní" byt v parku na stromech. Před pubertou jsem měl sen, že si s kamarády na stromech musíme docela určitě postavit nějaký domečky/budky...mezi nima lávky z provazů a prkýnek.... jéje... Chci kytku, která ze mě udělá zase toho kluka, kterýmu je 10let. ()

easaque

nostalgické +4* I tento dětský bláznivý sci-fi seriál jsem v dětství měl rád a rozhodně byl zajímavý díky originálním nápadům a trikům - kdo by nechtěl létat. Třeba se jednou znovu vrátím s ním do dětských let [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

rakovnik

Vynikající seriál pana Vorlíčka, plný skvělých herců v podstatě každé, i té sebemenší roli. Povedlo se také dobře obsadit dětské role. Děj je napínavý i vtipný, nápad s květinami parádní, prostě příjemná televizní dětská (rodinná) zábava. ()

cariada

Klasika ,kterou mužu pořád. Blešáci jsou úžasný. V posledním dílu stojí za zmínku Blecha (P.Nárožný) jak mluví k meteoritu "Zvětši se já se nedívám Povídám zvědši se" ()

Trainspotter

Jak jinak, námět zapáchající debilitou a hudba Michala Davida. Proč, sakra, proč? A jestli jsem nějakýho spratka neměl v českých seriálech rád, tak to byl Lukáš bech. ()

MarekT

Pěkné socialistické sci-fi s výborným originálním námětem, jako tradičně výbornými hereckými výkony (vzpomínám si nejvíce na např. Petra Nárožného) a navíc jediný moment, kdy mě hudba Michala Davida neirituje, ba naopak. Škoda, že podobné seriálové perly se už dnes netočí... ()

KajusaK

:D) až na zakončení co se týče profesora, to byl skvělej seriál :)) .. Čestmír a jeho banda hráli skvěle a rozhodně stojí za pozornost herecké výkony Oskara a všech Blechových :)) ()

PanZahadnyCZ

Obsahově je to, prvoplánově vymyšlená, naprostá blbost, ale bereme-li v potaz, že je to určeno dětem, tak je to naprosto v pořádku. Kdyby se dnes někdo rozhodl točit tento typicky macourkovský scénář, vznikla by z toho neskutečná a nekoukatelná blbost. Za prvé se změnila doba, děti chtějí něco akčnějšího a hlavně asi i zahraničního, a za druhé celý tento seriál stojí na výkonech hereckých es normalizačního období. Zejména herectví Petra Nárožného, hrajícího skoro jako vždy přitroublého rapla, je nezapomenutelné. Stále nadprůměrná dobová zábava pro děti i dospělé, baví i dnes. ()

Šuplík

Moc sa mi to páčilo, človek cíti tú atmosféru osemdesiatych rokov. A dobre sa pamätám na okamihy, keď sme seriál s kamarátmi pozerali v šerej miestnosti na starom stolnom počítači a navôkol nás znela pieseň o lietajúcom Čestmírovi... ()

sator

Poznám na sto honů kdy jsou v tom prachy Němců, česká poetika a humor se totiž promění v pitvoření ala Bohdalka.. ()

fantoci

Milý a zábavný seriál pro celou rodinu. V dnešní repríze se k němu rád vracím. A to nejen díky tomu, že v něm vystupují mí oblíbení herci. ()

matezzz

Tento seriál má prostě něco do sebe! Na svou dobu perfektní "efetky"! Jako malý jsem to miloval a jako starší se mi to líbilo taky! Jsem sise pořád ještě mladý, ale to přece vůbec nevadí. Je to tak na 90%. ()

LadyPupu

Vzpomínka na dětství. Sovák žijící se dvěma nesnesitelnými sestrami, Narožný s Janžurovou jako manželé s dítětem debilem... Paráda. Říkejte mi vezíre :-) ()