Pokoj

• Francie The Room

Matt a Kate si koupí dům na samotě. Během stěhování objeví zvláštní pokoj, který jim dokáže zhmotnit všechna jejich materiální přání. Po Katiných dvou potratech je ale jejich největším přáním dítě. (Filmbox)

EvilPhoEniX

Po skvělém traileru nakonec jen lepší průměr. Matt a Kate si koupí izolovaný dům, ve kterém objeví místnost, která dokáže zmaterializovat jakékoliv přání a tahle sekvence je podána velmi zábavně, dokud si Olga Kurylenko nebude přát něco, co nikdy mít nemohla. Přišlo mi, že druhá polovina už není tak zábavná a zajímavá. Dějí se tam poměrně dost WTF záležitosti a finále je podivně překombinované. Díky nápadu a krásné Olze to za vidění možná i stojí, ale čekal jsem to vyhrocenější možná i napínavější. 60% ()

Ivoshek

Long story short: Rozjezd celkem fajn, slabí herci, ale snesitelně, pak čím dál víc blbost a na konci úplná WTF blbost. Dokoukal jsem, ale bez nadšení. Tohle je obecně problém hororů, že nějak nastaví atmosféru a takové to natěšení ve smyslu "co to může být?" Ale asi se nedaří najít na to aspoň trochu kvalitní scénáristy, takže v momentu, kdy se ukáže, co to je a jak to funguje, přestane film fungovat jako horor a v horším případě i přestane dávat smysl. Poslední slušný horor s nápadem byl asi Empty Man, to mě bavilo hodně. S filmem Pokoj mi dejte Pokoj. ()

Anderton

Vzhľadom na modré čísla udeľujem plný počet. A som trochu sklamaný z toho, o ako málo známu snímku ide. Prečo preboha? Ak by vznikla napríklad v produkcii Blumhouse, mohlo ísť o slušný nízkorozpočtový hit. Nnajviac ma The Room zaujalo tým, koľko tém ponúka na premýšľanie. Od toho, aby sme si želali skutočne len, to, čo je prirodzené, alebo to, že v živote skutočne nie je nič zadarmo a ak áno, tak za to musíme aj tak neskôr minimálne dvojnásobne zaplatiť. No a ide aj o materskú túžbu, ktorá je pre ženu skrátka ten najsilnejší pud v tele a mozgu. Alebo až po otázky náboženské, kedy môžeme usúdiť, že každý je stvoriteľom, čiže Bohom vlastného života a osudu. No a záver a posledný záber? Čo viac chete, ako niečo, čo vo vás bude rezonovať podobne, ako posledný záber v Inception. ()

Torgal

Predstavte si dom, v ktorom je izba v ktorej sa zhmotní každé vaše prianie, no tieto výtvory z neho nemôžete vyniesť, inak sa premenia na prach. Neškodná zábava, čo ale keď si neplodná žena od izby vypýta dieťa? Relatívne krátky film rozvíja túto myšlienku a vo chvíľach, keď už sa začína točiť v kruhoch ponúkne pár zaujímavých zvratov. I napriek tomu sa mu nevyhli hluché miesta, ktoré by zvučnejšie herecké obsadenie vedelo potiahnuť lepšie (i keď Olga je krásna ako vždy). Pevnejšie režijné vedenie, rozumnejšie konajúce postavy a bola to veľká paráda, no takto len slušný nadpriemer. 7-/10 ()

silentname

"The Room"sa ukázalo ako film plný poriadnych a dobre zapracovaných prekvapení. To čo začalo ako veľmi jednoduchý film sa ukáže nakoniec ako veľmi komplexne spracované filmové dielo s niekoľkými zaujímavými zvratmi. Je to podľa mňa celkom šikovne zamotané. Osobne si myslím, že Christian Volckman určite videl Kingove "1408". Pretože niektoré momentky tak na mňa pôsobia. Ale nemyslím to v zlom. Len občas ako diváci nemusíme správne určiť čo sa reálne deje. Pretože to odrazu vytiahne niekoľko tromfov, kde ostaneme s otvorenými ústami pozerať. Najmä ku koncu. Je super, že tvorcovia nešli jednoduchou cestou klišé, ale skutočne zariskovali s niektorými momentkami a výsledok je podľa mňa celkom solídne spracovaný príbeh. A ako tu bolo povedané, stačilo málo na to, aby to nefungovalo. Lenže keď máte dobrý scenár, veci fungujú. Olga Kurylenko je tu podľa mňa dobrá a rovnako aj Kevin Janssens. Myslím si, že jediné čo film drží späť je trošku jeho tempo. Občas som čakal, že to pôjde svižnejšie a na to, že to trvá len väčšiu hodinu a pol tam boli miesta, kedy som pozeral na hodinky. Ale inak neviem čo viac filmu vytknúť. Myslím si, že ak chcete skutočne solídny thriller, tak toto je pre vás to pravé. A musím uznať, film bol plný dobrých prekvapení. Takto si predstavuje využívanie zvratov, atmosféry a konceptu. Hodnotenie: B+ ()

• V roce 2019 byl film oficiálně vybrán pro mezinárodní filmový festival Hof (Německo). (PamPero 1)
  • Film měl premiéru 15. dubna 2019 na Mezinárodním festivalu fantastických filmů v Bruselu. (PamPero 1)
  • Natáčelo se od dubna do poloviny května 2018 ve starém domě, který je kopií benátského paláce, v Thimisteru v Belgii, a také ve studiu v Lucembursku kvůli rekonstrukci prvního patra tohoto domu kvůli rozpočtům. (bianci)