Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

tommmy89

Ako rád spomínam na staré časy, tak si aj spomínam na rôzne príbehy tohto kalibru. Nekonečný príbeh sme mali ešte na starej VHS páske a púšťal som si to nespočetne krát dookola. Veľmi sa mi to páčilo. 5 z 5 ()

manonfire

Všichni ti šašci z močky jménem LOTR se mohou jít zahrabat, stejně jako malý čaroděj s brejličkami a kouzelnou hůlkou skrze ně zapíchnutou v záchvatu méněcennosti, jež by ho po shlédnutí tohoto díla oprávněně zasáhla. Tohle je nejdokonalejší film pro děti. Mám se snad snížit k vyjmenovávání těch geniálně nápaditých postav, nezapomenutelných scén...jedné vedle druhé? Krásné emoce.. ..a kdo se jako kluk tenkrát nezamiloval do nádherné(vlastně regulérně přenádherné) Tami Stronach a její královny říše fantazie.......musí mít dodnes slabost pro péra. 100% ()

tommy187

Podľa mňa je tento film jeden z najlepších fantasy rozprávok sveta. Skvelé, jednoducho tomu sa nedá nič dodať.Na 84 rok sú aj skvelé efekty :). No každopádne príbeh Sebastiana a Falka zostane navždy v mojom srdci. Tento film mám veľmi rád a som schopný pozrieť si ho aj 100-krát. Viac sa k tomu sa nedá nič iná napísať len - nezabudnuteľné, neprekonateľné - perfektné ()

Melios

[Trošku rozdielna recenzia než mám v obyčaji] Príbeh, ktorý si po prečítaní knihy vo filmovej verzii zhnusíte. Ako neberte ma doslovne, filmová adaptácia je skvelá...ale je to tak hrozne osekaný príbeh, že to knihu pripomína len okrajovo. Je to naozaj super príbeh, ktorý ja beriem za poriadne nedocenený. Nekonečný príbeh je prekrásne fantasy zabudnuté časom, ktoré vynikalo svojim rozprávkovým podaním a búraním štvrtej steny. Ak ste sa s príbehom ešte nespoznali, teraz máte tu možnosť ako ho spoznať. V podstate je príbeh rovnaký ako vo knihe, lenže tu veľa odbočiek a detailov, ktoré ho menia na nepoznanie. Postavy sa volajú inak, hĺbka filmu je úplne niekde inde, a im podobné veci. Druhá časť knihy (resp. jej druhá polovička) sa nikdy nedočkala solídneho sfilmovania a tak beriem, že vznikla len tá prvá časť. A i keď sa film zameral hlavne na tú prvú časť knihy je tých zmien ako ovocia v čase dozrievania. Napríklad fakt, že je film prehnane oproti knihe sprimitivizovaný, aby to pochopil aj čitateľ Twilight ságy zatiaľ, čo kniha je obrovské high fantasy. Je tu síce veľa zmien a priveľa špiny som už nahádzal na značku, čo ale nemôžem filmu vytknúť je fakt, že je súčasťou môjho detstva ( a je fakt super, ale miestami deravý). A i keď film ani zďaleka nie je perfektný dokázal mi zmeniť pohľad na filmy podľa kníh a ukázal, že solídny film sa dá spraviť, i keď zväčša ignorujete knihu. Len si musíte ten príbeh pre filmové publikum prispôsobiť správne (viz. Ready Player One). Pán spisovateľ (či už knižný ale filmový) mal na takéto vyumelkované a prosté fantasy zároveň fakt talent. Tento film má skrátka tu jednu vec, ktorá novým fantasy chýba. Život. A to prevedenie reálneho sveta a príbehu si fakt cením.... C. S. Lewis mal pravdu: Jedného dňa budeš zase natoľko starý, aby si znova začal čítať rozprávky :) ...Bezpodmienečná Známka legendy: S... ()

sheilla

Toto je moje detstvi. Brecela jsem spolecne s Atreyem, kdyz mu Artex utonul v bazine a pekelne jsem mu zavidela nadherne chlupateho pejska Falca. Skoda, ze pokracovani nikdy nedosahlo takove kvality jako prvni dil. ()

lewwin

Po těch letech už přeci jen lehce infantilní, ale na tu dobu velmi kvalitní pohádková fantasy. Z nostalgie 4*. ()

3 AM Code

Ne nejlepší triky, ne nejlepší herci, ne nejlepší scénář. To je ovšem nepodstatné, protože tenhle film(a kniha) je pro mne ztělesněním a podstatou žánru fantasy. ps: další díly nemají s původnim NS společného zhola nic než kulisy. ()

solskjaer

Perla mého dětství. Film s kterým jsem vyrůstal a který jsem miloval a do dnes k němu cítím něco zvláštního. Bastien byl mým hrdinou #1, kam se na něj hrabou všichni Spidermani , Batmani a či Hellboyové... ()

Opsha

Teda připadám si mimo ale... Nulová atmosféra, papundekl, nevýraznost, celé mi to přijde jako by to psal trochu schopnější třeťák. Snad jedině scéna setkání s bestií za něco stojí. Ale přiznávám že ten svět potenciál má. ()

catherinka

Z nějakého mně neznámého důvodu nám tento film pouštěli ve čtvrté třídě asi třikrát. Napoprvé mě to jen nebavilo, napodruhé už jsem byla silně otrávená a od třetího promítání mám na Nekonečný příběh neverending alergii. Je mi líto. ()

Devilian

Další moje nostalgická klasika z dětství. Krásná pohádka, která se jen tak nevidí. S krásným příběhem, krásným propojením ,,reality'' s Fantazií, Kamenožroutem, Falcem, Atrejem a jeho Artexem a spoustou dalších úžasných postaviček. Pokud chcete dobrodružný příběh i pro vás i pro vaše děti, pak určitě tohle. ()

Maynard.

Už je to dlouho, co jsem naposledy viděl tento příběh a musím říct, že je to paráda i po těch dlouhých letech. Tomuhle říkám opravdové fantasy, na které se většina zfilmovaných dílů HP a jiných prostě nehrabe ani s tak dokonalými efekty. Film nakopne a ukončí dnes již legendární píseň. Co bych chtěl vypíchnout, tak rozhovor Atreje s pánem temna, první setkání s Falkem a závěrečný průlet nad celým světem fantazie. Tenhle film je klasika, která nikdy nezestárne a já se na něj vždycky rád podívám...Velká škoda dalších dvou pokračování, ale prachy jsou prostě prachy :o) ()

Lencha

Jak já milovala tenhle film. A jak jsem ho prožívala. Chtěla jsem taky lítat na Falcovi:-) Bastien, kterej začne číst knížku a tím prožívá příběh očima Atreje (který ztělesňuje Bastiena v pohádkové říši, oba jsou jakoby propojeni...), příběh o záchraně říše Fantazie, kterou požírá Nicota...troufám si říci, že jsem od té doby, co jsem poprvé viděla Nekonečný příběh, NEviděla žadnou jinou dobrodružnou pohádku, která by mě tak zaujala, tak dostala jako Nekonečný přiběh. Nekonečný příběh pro mě zůstane vzpomínkou na dětství, zůstane pro mě krásným dobrodružstvím. A i když už jsem dávno odrostla dětskému věku, pořád pro mě bude tenhle film jedním z těch nejlepších. A výborná písnička Limalh - Never Ending Story, ta prostě nemá chybu:-) ()

lskala

Fantasy jak má být. Tenhle film sleduji již od dětství a pořád pro mě neztratil tu auru nekonečné dětské (lidské) fantazie. Jeden z nejsilnějších filmových zážitků, je pro mě smrt Artexe. na svou dobu famózní efekty. 97% - 5***** ()

tempus

Hlavní důvod, proč je hodnocen tak, jak je, tím jak si pokaždé, když se na to díváme, přenese do doby, když jsme se na to dívali poprvé a většina nás to viděla v dětství. Zub času pracuje a projeví se především na kostýmech (nejvíc u pohádkových bytostí, když přišli na Slonovinovou věž). Dabing je hodně odlišný od titulků, tím nechci říct, že špatný. Např. Sandonoriko=Jižní věštírna nebo maminka=měsíční dítě (v seriálu jí přeložili jako Měsíčnici). Přínos kladných hodnocení jistě zajišťuje konec, ve znamení skoro všechno je jinak, a to v dětském filmu (starém čtvrť století)! EDITprosinec 2015: u sledování Čaroděje ze země Oz jsem si uvědomil další, věc čím je tento pohádkový příběh ojedinělý. On totiž nemá vůbec hlavního záporáka, má vedlejšího, ale ne hlavního. Svým způsobem je to revoluční, protože nejběžnější současné fantasy má hlavní zápornou postavu( viz svět Hvězdných válek). ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh