Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

FauSSt

Kultova zalezitost mojho detstva....prezival som to vsetko s Bastienom a Atreyom....ale porovnavat to s LOTR sa mi zda uplne scestne! ()

Camel91

Nádherně zpracovaná fantazy pohádka. Obsazení dobré, kulisy slušné, postavy a efekty na svou dobu neurážejí, příběh taky šlape dobře, prostě se tomu nedá moc co vytknout, hlavní je když na tento film narazíte s původním dabingem, narazil jsem na to s jiným asi novějším a to hodně kazilo zážitek po letech.... Některé scény mě vyloženě dostaly, třeba scéna s koněm Artexem, nebo souboj Atreje s pánem nicoty, toho jsem se mimochodem jako dítě lehce bál :D Atrejovi jsem fandil na každém metru, ten klučina měl charisma a mimochodem díky Bastianovi jsem začal víc číst, když mi bylo asi 7, tak jsem ho napodoboval, sedal si do tureckého sedu, přikryl se dekou a snažil se číst :) kdyby jednou někdo udělal reemake s dnešní technologií asi bych se nezlobil. ()

Honza__St.

Naprosto dechberoucí dobrodružství od začátku do konce s třešničkou na dortu v podobě nesmrtelné Limahlovy pecky. Kam se na tohle hrabe nějakej Pán prstenů. ()

draxxi

Ve třinácti jsem byl nadšený na premieře v kině a moc se mi to líbilo i dnes v tv. Taková pohádka nezestárne.... Na kouzlu jí neuberou i na dnešní dobu nedokonalé triky. Příběh, skvělé postavy a super hudba..... 23/12/2019 95% ()

Agent24

Parádní fantasy film Wolfganga Petersena. Na tu dobu krásné triky a hlavně příběh dávající hlavu a patu. Říše fantazie je nádherná a hlavně Falko s dabingem Eduarda Cupáka je boží. Škoda, že další dva díly jsou totální srágory a když jsem si ted první díl pouštěl tak jsem druhý a třetí díl s čistým svědomím vynechal. Nekonečný příběh 1 za 100%!!! ()

Naby

I po 20ti letech pořád krásná pohádka. Rozhodně krásný příběh plný poučení a zajímavých zvratů. Jako rodinný film rozhodně k doporučení i po letech. Jasná 5* ()

agamazx

Nuda, nuda, nuda, nuda. Asi kvalitne spracovany film na tu dobu od psa/draka, vizual, atmosfera decentna, ale z nejakeho neznameho dôvodu ma to strasne nudilo, aj ked som to videl ako 10 rocny. Prvych 13 minut zaujimavych, no neskor sa z toho stane jeden z najnudnejsich filmov co som kedy videl, ekvivalent pozerania do steny. ()

mr_bohowsky

Moje detstvo, spomienky jednoducho neskutočné (atrej falco,kameňožrút atď.). Pri tomto filme ma chytá nostalgia takže ja jednoducho musím dať 5 hviezd.Nic ostatné tu nebudem hodnotiť. ()

futislav

Velmi nadčasový film. Ne snad efekty či kostýmy, ale obsahem a nesmrtelnými hláškami. Na dnešní dobu se asi nejlépe hodí "Lidé bez naděje a prázdnotou v duši se dají lépe ovládat" nebo "Ne snad, že by na tom záleželo" . ()

soukyd33

Film našeho dětství. To je Nekonečný příběh! 👍👍👍 Nádherná melodie, úžasný zvuk, excelentní výkony herců, úžasný příběh. To vše je Nekonečný příběh. Soundtrack 👍 TOP + melodie 👍. Efekty a triky 👍 Atmosféra TOP. Krásný příběh o záchraně světa fantazie. Radost střídá smutek, a všude jsou emoce, a divák jen žasne. Příběh o přátelství a hrozbě, která číhá všude kolem. Pozor spoiler! Scéna v bažinách patří mezi nejsmutnější v dějinách všech filmů. Navíc je doprovázena tragicky smutnou melodií. 😥 Poznámka: Kdo by se nechtěl také proletět? Falco je TOP! Poznámka: Ta vládkyně musela tenkrát učarovat celé kino. No řekněte, jaké by bylo vaše první přání. 🙂 Doporučuji všem! Hvězdiček 5 ()

ZekiZeki

To není sentimentalita, to je prostě fakt, že ty nejlepší dětské filmy se točily v osmdesátkách! Dojemné i po letech od prvního okouzlení! ()

SirAduard

Znovu zhlédnutí snímku z mého dětství mi opět vyčaroval úsměv na tváři. Nové příběhy nepřestanou vznikat a žádná fantazie nemůže zemřít, dokud lidé mají sny, ve které věří. Lepší pocit nemůžu z filmu mít, když mi po tolika letech připomene, na čem skutečně záleží a zažehne ve mně na novo fantazii. ()

Ammit

Ty efekty jsou příšerný (a to jsem vyrostla na Sinbádovi ze sedmasedmdesátýho, ten je oproti téhle mazanici jak' z roku 2075) příběh je prvotřídní blbost (neindiánský indián jde pro lék na nemoc královny, létající pes je takový deus ex machina, aby to všechno klaplo), všechno je tak gumový, až z toho bolí oči a chápu, co si mysleli, že dělaj' s tou scénou utopení koníka v bažině (si mysleli, že si tak diváky zaháčkují, když uvidí takové neštěstí), ale já jsem ten největší zvířomil (v mezích) v okolí a ani to se mnou nehlo, vyznělo to až směšně nešikovně. Hudba (až na Cher) je divná, burácí i když se nic neděje a pak je mimo, když se něco dít má a neustále mě sejří, jak se z příběhu přeskakuje ke čtoucímu klučinovi, protože zrovna když se přemluvím, že ty plastový příšery jsou skutečný, je střih na kluka a já si řeknu; Jakou blbost to ten mrňous čte? ()

Baroque

nemám rád fantasy. som do hororov. ale toto je film, na ktorý som nikdy nezabudol. od môjho detstva, čo je teda pekná rada rokov. scéna po scéne sa mi znova odhaľovalo čokoľvek, čo som zabudol. prekrásny film, ktorý by mal vidieť každý a ktorý ubehne oveľa rýchlejšie, ako letí najkrajší psí rýchlodrak, Falco. ()

nitrak

Mám bílého psa huskyho a jmenuje se Falco. Takové vzpomínky ve mně ten film zanechal. Toho rychlodraka jsem prostě miloval, stejně jako kamenožrouta. Naprosto geniální neotřelá scifi i na dnešní dobu. ()

BONOBON

Zdaleka nejvýraznější a nejmilovanější film mého dětství, který dodnes patří k nejlepším a nejkrásnějším fantasy dobrodružstvím, jaké kdy vznikly. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh