Simpsonovi

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Dado

Potrebuje moje hodnotenie vôbec nejaký komentár? Simpsonovci sú proste geniálnym seriálom, Homer a jeho "logické" myslenie, vždy starostlivá a opatrná Marge, frajer El Barto, múdra a vynaliezavá Lisa, Maggie s jej cumlíkom a množstvo ďalších, dnes už po nespočetnom množstve častí dokonale prepracovaných postáv, jednoducho nikdy nesklamú. V posledných sériách už vidno, že tvorcom pomaly dochádzajú nápady, ísť však kvôli tomu pod 5* by bolo barbarstvom. (100%) ()

skrblik007

Seriál Simpsonovi paroduje všechno, na co si vzpomenete. Až lidstvo zanikne a mimozemšťani se budou koukat na Simpsonovi, tak si řeknou: ''Ti si ze sebe uměli udělat prdel.” ()

Simpoch

Sleduju je už od malička a stále se musím smát. To je prostě banda žlutejch lidí, co mají něco vtipného pro všechny věkové kategorie. Neuvěřitelné množství natočených sérií a Simpsonovi ve filmu hovoří za své. Není nic, čemu bych dal raději palec nahoru! ()

Yesqward

Aj keď má tento serál takmer 500 častí, ktoré som videl už viackrát, vždy si ho rád pozriem. Nevtieravé a vtipné- to, čo by pre mňa mal animovaný komediálny seriál mať. Za samotný seriál dám štyri hviezdičky, no za český dabing jednoducho musím dať ešte jednu. Odporúčam! 100% ()

flawi.f

Trvalo mi dlouho, než jsem této vyvedené žluté rodince přišla na chuť, ale postupem času jsem seriálu začala propadat víc a víc a nyní sjíždím klidně i několik dílů najednou a opravdu skvěle se bavím. Jako filmový fanoušek si nemůžu vynachválit všudypřítomné odkazy na všelijaké možné filmy, herce či známé osobnosti. Simpsonovi mají nápad, jsou originální, vtipní, potrhlí a bez pochyb legendární. ()

karlik4801

Se Simpsonovými vyrůstám už tolik let. Celá rodinka a lidé okolo ní jsou výjimeční vším co dělají. Tento seriál zaručuje odlišný humor od ostatních, o to se snaží více komediálních seriálů, ale Simpsonovi si to už od roku 1989 dost drží. Ani po tolika letech co je Magie furt miminko seriál neztratil svoji kvalitu. Homer a Bart jsou asi nejpopulárnější filmovo/seriálové postavy všech dob. Na co jsem pyšný je český dabing, jak tvůrci tak diváci po celém světě ho uznávají. I já osobně si ho furt vychvaluji, jiný než český si nemohu ani představit, řekl bych že to jediný český dabing, který má svoji kvalitu. Co je ještě na tomto seriálu výjimečné? Že parodují tolik známých postav nebo filmů a stále se u toho člověk baví. ()

danco123

Animovaný seriál ktorý to somnou tiahne už od detstva až po súčasnosť a stále je to môj najobľúbenejší animovaný seriál keď nie vôbec aj ako celkovo seriál. Nikdy nestarnúca rodinka žltej pleti s vždy s novým a novým problémom a stále originálnym scenárom. Je to proste legenda seriál. ()

Endyis

To je něco tak mrdózního, že to vůbec neni možné hodnotit jinak!!! To neni seriál, nýbrž celoživotní kult!! :))) Každý, kdo hontil nízko tento seriál, je ubohý pózer bez ducha!!! ()

xerno

Simpsonovi, to je obraz Ameriky ve vtipném podání, které se ale ovšem nechá líbit. Upřímně, prvních asi dvanáct řad mě dost potěšilo a oslovilo, ale dál je to až na určitý vyjímky, které však potvrzují pravidlo, více nudné. Každopádně se dají velice lehce stáhnout, legálně, a to i v českém jazyce. Ty odkazy, co tady mám jsou linky na prvních patnáct řad, vše je česky a ripoval to nějakej šikula, protože každý díl má méně, jak 180 MG, a přesto kvalita na celou obrazovku... výborné... -> 01. SÉRIE: File Factory, Rapid Share. 02. SÉRIE: File Factory, Rapid Share. 03. SÉRIE: File Factory. 04. SÉRIE: File Factory, Rapid Share. 05. SÉRIE: File Factory, Rapid Share. 06. SÉRIE: File Factory, Rapid Share. 07. SÉRIE: File Factory, Rapid Share. 08. SÉRIE: File Factory. 09. SÉRIE: File Factory. 10. SÉRIE: File Factory. 11. SÉRIE: File Factory. 12. SÉRIE: File Factory. 13. SÉRIE: File Factory, Rapid Share. 14. SÉRIE: File Factory, Rapid Share. 15. SÉRIE: File Factory, Rapid Share. Případné heslo je "HomeR", dodržujte malá a velká písmena! ()

BS

Dá se TOHLE vůbec okomentovat? :) Jen škoda, že napěchovanost dílů humorem v posledních sériích upadá... ()

drederik

Díky Matte Groeningu.....Ovšem díky jen za série zhruba do té 14. Sice to hodně lidí svádí na změnu dabingu u Homera, ale to bohužel není ten největší problém. Pomalu a jistě se vytrácí originalita, kterou čím dál častěji nahrazuje parodování známých filmů nebo manželská krize mezi Homerem a Marge. Ze všeho nejhorší je však směr, kterým tvůrci posunuly právě postavu Homera. V poslední době je z něj hlavně ufňukaný idiot, který každou chvíli někam spadne, o něco se poraní atd...Raději nové díly začínám ignorovat a pouštím si ty starší, protože je to úplně jiná liga. Kdo by si před pár lety pomyslel, že si budu přát, aby se už přestaly točit nové díly. ()

gjjm

Nejlepší současný seriál, který nebyl natočen v Británii. Trochu to kazí sentimentalita některých dílů, která někdy dokonce skoro nepůsobí jako parodie, ale většinou výýýtečně :) P.S. Český dabing není tak úžasný proto, že je zase tak svkělý, ale proto, že anglický dělala šmíra a český nejlepší herci. Nenávidím ty, co znečišťujou moře bez povolení. Jako kdyby to povolení bylo těžký dostat. P.S. Oblíbený díl: 3x18: 22 Short Films About Springfield / 22 krátkých filmů o Springfieldu, P. P. P. S. Nové série se mi líbí. Možná tam není ten typický simpsonovský humor, ale mají pestřejší příběhy a zajímavější způsob vyprávění (Téměř nekončený příběh, ten díl se soukromým letadlem) . Navíc se rozšiřuje zorné pole nejrůznějších kulturních narážek, ovšem mnohdy do takové šíře, že je většina filmových fanoušků není schopna postřehnout, a i já jsem zachytil pouze několik z okruhu mých zájmů (myslím třeba díl Vočko veršotepcem, ve kterém je dokonale zesměšněna celá moderní americká literatura, nebo ten díl o Irsku, brilantně parodující dílo Jamese Joyce, které ovšem zná z uživatelů CSFD asi minimum lidí). P. P. P. P. S. Takhle nějak by měl vypadat český dabing. Nevadí mi, protože to je animák a proto to nevypadá až tak divně. Čeští dabéři jsou herecky mnohem lepší než američtí a český překlad je zvlášť u starších epizod vynikající (jako zapřísáhlý translatolog jsem našel v překladu jen jedinou překladatelskou chybu - v 16. sérii bylo "moonshine" - načerno pálená kořalka, samohonka - přeloženo doslova jako měsíční svit. V 21. sérii je to však již správně). ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června