Příběh o složitých vztazích režisérky zvané Bonžůrka a nezkrotné hlavní představitelky jejího filmu pro děti Rozmarýně se odehrává na pozadí průběhu filmového natáčení. Rozmarýna hraje dívku, která přišla při virovém onemocnění o vlasy, musí se nechat ostříhat do hola. Pochází z rozhádaného manželství a právě tato okolnost, kdy se vydá za svým otcem, způsobí štábu velké potíže. Nakonec vše dobře dopadne a film se dotočí. A Rozmarýna si po návratu domů s dětmi z ulice hraje na natáčení filmu. (Česká televize)

bobo7171

cely cas som premyslal o com vlastne tocili ten film vo filme a veruze som doteraz nato neprisiel :D ale inac celkovo celkom fajn, dobre hlasky (hlavne ta cast so svadbou :))) ) kde su tie casy nevinnych detskych filmov plne blbnutia a nenasilnosti.... za mna 80% ()

milos.bradik

Tak byla by to taková ta klasická Plívová - Šimková, docela solidní scénář a herecké výkony, ale tentokrát to zabila ta neustále dokola do zhloupnutí opakovaná písnička, která mi pak už doslova lezla na nervy. ()

Ziral

Film je zvláštní a na první pohled nic moc, ale na druhý pohled je neuvěřitelné jak byli dříve děti mrštné skoro jako gymnastky, dnes je nemyslitelé, aby děti lezly po skále bez jištění, padali do vody, lezli po římsách atd. Včetně paní Janžurové. ()