V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

silentname

"The Devil All The Time" bol skutočne ťažký film na pozeranie. A miestami mi bolo aj trošku nepríjemne. Film je plný nepríjemných postáv a nepríjemných momentiek, ktoré však majú obrovskú silu. A okrem toho je tu aj celkom slušná dávka smrti. Miestami mi to silne pripomínalo "Fargo". A tá atmosféra pôsobila doslova ako obrovská ruka, ktorá na mňa tlačila. Okrem toho je treba povedať, že Tom Holland je vynikajúci. Do svojej role dal absolútne maximum. Veril som mu úplne všetky scénky. Film možno ide trošku z miesta na miesto a keby to bolo spracované ako seriál, dokázali by sme to možno lepšie prežiť, no film si aj dáva čas na to, aby sme postavy spoznali, aby sme s nimi strávili dostatok času a mohli nechať potom niektoré momentky vyznieť. Herecké výkony väčšinou fungujú, no je tu jedna výnimka. A tou je Robert Pattinson. Nemám šajnu čo sa tu snaží robiť. Znie počas celého filmu viac ako animovaná postavička než ako normálny človek. Jeho hlas je otravný, jeho teatrálnosť je otravná a doslova je pre ma ubíja. Okrem toho vie byť občas film dosť únavný. Trvá to viac ako dve hodiny a tempo je dosť pomalé a ponuré. Síce to vie lepšie film vybudovať, ale občas som sa trochu nudil. Najmä keď som si uvedomil, že niektoré momentky boli celkom predvídateľné a vedel som ako dopadnú. Znie to asi ako keby som film kritizoval, no stále si myslím, že ide o veľmi dobrý film. Úvod s Billom Skarsgardom je výborný a rovnako aj v závere máme niekoľko skvelých momentiek. No počas stredu sa film občas motá v kruhoch a trošku hľadá svoju cestu. Ale na druhú stranu odhľaduje dobré všetko kresťanské pokrytectvo a faloš a súčasne ukazuje, že dobrý človek občas robí aj zlé veci, keď chce chrániť svojich blízkych. Alebo potrestať niekoho, kto si to reálne aj zaslúži. Som rád, že som film videl a odporúčam vidieť, no neviem či by som to odporúčal na viac ako jedno videnie. Vnútorne nemám pocit, že by som sa k filmu chcel vrátiť. Na to je vysoko silný a nepríjemný. Hodnotenie: B+ ()

Omnibus

"Chodí Pánbů okolo, nedívej se na něho! Kdo se na něj koukne, toho ďábel sfoukne." A nakuká mu, že Boha by potěšila nějaká ta živá oběť. Ukřižovaný synův pes, v lese podříznutá manželka... krvavé kreativitě se meze nekladou. A co na to náš pan farář? Podle něj se máme kát a modlit: "Otče náš, jenž jsi na filmových nebesích, shlédni okem milosrdné kamery na náš " jižanský "fuck-up" thriller", chléb i "ošklivé plody náboženského fanatismu" vezdejší dej nám dnes a odpusť nám naše ad-hoc komentáře, jakož i my odpouštíme svým Camposům "topornou režii a pochybnou dramaturgii". Přines nám útěchu v našem soužení s přílišnou délkou filmu, jakož i s nadbytečným voice-over a neuveď nás v pokušení napálit průměrnému Ďáblovi víc než tři hvězdy jen proto, že je v červených číslech. Amen. ()

luka4615

Po několika nemastných a neslaných projektech se do toho Netflix konečně pořádně opřel a naservíroval nám hutné drama, v němž se to pohnutými osudy a zajímavými postavami jen hemží. The Devil All the Time je primárně depresivní lidskou mozaikou odehrávající se ve světě, ve kterém skoro nikdo nenásleduje slova Bible. Režisér Antonio Campos s tímto atributem pracuje více než skvěle, pročež se před Vámi rozestře nekompromisně střižená podívaná, od níž se vážně nedokážete odtrhnout. Musím zde samozřejmě zmínit herecké výkony (Tom Holland a Robert Pattinson!), jež jsou páteří celého počinu, skrze něhož nás provází zádumčivý hlas vypravěče. Samostatnou kapitolou je pak scénář, který zprvu nesouvisející osudy a příběhy spojuje neočekávaným a mnohdy i brutálním způsobem. Jediným nedostatkem tedy zůstává finále celého snímku, které mi k celkovému vyznění zkrátka moc nesedlo. Ovšem až na tento detail se ale jedná o výborně zpracované drama, které byste si za žádnou cenu neměli nechat ujít. Skvělá práce! (Netflix) „Some people were born just so they could be buried.“ ()

BoPo

Zasa jeden ten z filmov, ktorý prepája na prvý pohľad neprepojené postavy a osudy. Kvalitne zahraný príbeh, zložený z malých príbehov, ktoré však neprinášajú vlastne vôbec nič zaujímavé. Film na ktorý si na druhý deň nemáte šancu spomenúť. Samozrejme potešila Riley Keough, ktorá skôr či neskôr získa status skvelej herečky pre hlavné role. Zatiaľ boduje hlavne v tých vedľajších. No a Robert Pattinson tak nejako ide cestou Leonarda DiCapria. Od miláčika pubin sa viac a viac začína presúvať do pozície skvelého herca po ktorom čoraz častejšie budú siahať áčkoví režiséri (odporúčam film Maják). ()

JohnnyD

To bol zase nápad obsadiť do echtovnej apalačskej "southern gothic" prevažne austrálskych a anglických hercov a jedného Švéda (s úplne absurdným redneck prízvukom). Takmer celý casting hrá up-to-eleven a nakoniec je najdôveryhodnejšia modelka Riley Keough. Opäť sa potvrdilo, že Netflix má problém s produkovaním svojich filmov a nedokáže od tvorcov dostať koherentný výsledok. Zabehnuté štúdio so skúseným producentom by z toho vysekalo o level lepší výsledok. ()

• Robert Pattinson (Rev. Preston Teagardin) jako jediný z herců pracoval na svém jižanském akcentu bez pomoci dialektového trenéra. Všichni ostatní herci museli režisérovi poslat své hlasové nahrávky, avšak hlas reverenda byl pro všechny – včetně režiséra Antonia Campose – utajen až do prvního dne natáčení. Režisér Campos Pattisonův výkon okomentoval slovy, že je to „šílený génius, který je schopný všeho“. (cihlenka)
  • Názov pochádza z rozprávania Arvina (Tom Holland) o otcovej kombinácii fanatických modlitieb a ťažkého pitia a o tom, že „vyzeralo to, že môj otec celý čas bojoval s diablom,“ ako sa uvádza priamo v knihe. (Arsenal83)
  • Ukrižovanie je opakujúcou sa témou celého filmu. Na stene v Arvinovej (Tom Holland) izbe visí obraz Ježiša na kríži. Arvin, Willard (Bill Skarsgård) a reverend Teagardin (Robert Pattinson) si zrania ruky v podobe stigiem. A hoci to nebolo bežné, japonskí vojaci skutočne ukrižovávali vojnových zajatcov počas druhej svetovej vojny. (Arsenal83)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů