Cosby Show

Komedie / Rodinný
USA, (1984–1992), 80 h 47 min (Minutáž: 22–49 min)

Bill Cosby, Phylicia Rashad, Keshia Knight Pulliam, Malcolm-Jamal Warner, Tempestt Bledsoe, Lisa Bonet, Chandra Wilson, Deon Richmond, Erika Alexander (více)

Pre manželov Cosbyovcov nastal veľký deň D. Začal sa školský rok a prišiel čas, kedy ich dve z detí odchádzajú na internát a oni si konečne budú môcť vychutnať chvíle pokoja. Ale tie netrvajú dlho, pretože Theo (Malcolm Jamal Warner) zabudol zaplatiť ubytovací šek na internáte a škola ho nemá kde prichýliť. Zlatým klincom programu je Denise (Lisa Bonetová), ktorá sa rozhodla prerušiť štúdium na vysokej škole. Už ju unavuje neustále naháňanie sa za vzdelaním, zistila, že pre tento spôsob života nie je stvorená. Svoju budúcnosť si predstavuje celkom inak a bez zbytočných stresov. Na návštevu prichádza Sondra (Sabrina Le Beaufová) s manželom Elvinom (Geoffrey Owens). Dozvedeli sa o bojovej atmosfére v domácnosti a po dôkladnom zvážení predkladajú Denise neodolateľnú pracovnú ponuku... (oficiální text distributora)

Mr.Floyd

Tento seriál pozerávala celá naša rodina. Dokázal splniť všetko čo bolo potrebné: ľahko pobaviť, odreagovať sa, užiť si pohodovú chvíľku s rodinou a vzbudiť záujem o sledovanie ďaľších a ďaľších dielov. Pozorovať ako sa vyvíjajú životné dráhy členov Huxtablovskej rodiny nebola v žiadnom prípade nuda. Seriál nepôsobil ani trochu umelo a situácie boli vcelku uveriteľné. Mal som Šou Billa Cosbyho rád a určite si ešte niekedy nájdem čas, pozriem si ju a pripomeniem si tak svoje detstvo. Bill Cosby je úžasný a vidieť, že sa v seriáli cítil ako doma. ()

sud

Na tento seriál mám vzpomínky ještě z dětství se slovenským dabingem. Jako malý jsem se bavil, ale znáte to, v pozdějším věku už to tak vtipné přijít nemusí. Až pak po nějakém čase jsem v TV programu objevil reprízu. Podíval jsem se a skutečně se mi líbil i po letech. Někdy je srandy více, jindy méně, jak už to bývá. Nejlepší "černošská" komediální věc. ()

HarqAlAda

Cosbyho humor mám rád. Celý seriál však nestojí len na ňom, čo je jednoznačné plus. Inteligentné, zábavné, milé a poučné. Mám podozrenie že vďaka tomuto seriálu veľa detí šlo študovať gynekológiu alebo právo ;) Hviezdička dole za to, že podobne ako väčšina seriálov v neskorších sériách začína trpieť opakovaním a recyklovaním. Typický predstaviteľ rodinného seriálu kde si nájdu svoje všetky generácie v rodine. ()

Dale

Celkom dobrý sitcom (tak na 70%), ktorý však často a zbytočne moralizuje. No navždy si zapamätám úryvok, kde Cosby opäť raz poúča svojho syna. Stoja pri umývačke riadu a Bill povie nezabudnuteľnú vetu: "Keď ja som bol mladý, úmývali sme riad ručne." A Theo na neho vypleští oči, akoby si z neho otec robil srandu. A to bola polovica 80 rokov. No o 100 rokov možno budú naše pravnúčatá môcť povedať niečo podobné a ich deti tomu tiež nebudú veriť. ()

tron

„Bol tam ešte väčší rad ako na Batmana.“ Výborná, i keď zazobaná televízna huxtatableovská šou s excelujúcim Billom Cosbym, jeho deťmi a ich rozvetvenou (ale fakt že riadne rozvetvenou) rodinou. Z malej Rudy (Keshya Knight Pulliam) vyrástla v ďalších sériách potvora žiarliaca na chrobáčika menom Olívia (Raven Symone!). Ale inak nebolo v hereckom obsadení jedinej chybičky. Kto by zabudol na problematického, ale dobráckeho, Thea, krásnu Lisu Bonetovú (ktorú Cosby načas vyrazil pre škandalóznu erotickú scénu s Mickeym Rourkeom v Angel Heart, čo žiaľ získalo o pár desaťročí neskôr šialenú pachuť po Cosbyho odsúdení, keďže sa šokujúco ukázalo, že celý čas bol sexuálny predátor), premúdreného Kennyho (už dospelého Deona Richmonda zakillovali vo Vreskote 3, česť jeho pamiatke) a pravdaže úžasného Cosbyho ako pôrodníka Heathcliffa a právničku Clair v skvelom podaní materinskej Phylicii Rashad? Džez, čili, dom plný detí a romantické sviece. Kedysi mi boli proti srsti všetky epizódy, ktoré neboli klasicky sitkomové, s odstupom rokov ale zisťujem, že Show Billa Cosbyho si masy fanúšikov (a mňa) získala aj práve vďaka dielom, v ktorých sa rodina stretávala na gauči a v kuchyni a „len" sa rozpráva. ()

• Denisin obľúbený kvet je tulipán. (rador)
  • Clairino meno za slobodna bolo Hanksová, tak ako aj Cosbyho skutočnej ženy Cammily. (rador)