Čtrnáctiletého Marca dopadne policie na dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního úředníka obviněného ze sexuálního zneužívání? A proč odmítá vypovídat a prchá před gangem zabijáka Zoly (Zdeněk Godla)? Oddělení Q, série dánských detektivních thrillerů podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena, přichází s novým filmovým pokračováním. Tým detektivů v čele s Carlem Mørckem a jeho asistentem Asadem se tentokrát pustí do rozplétání případu utajené dávné vraždy, jejíž stopy sahají až do České republiky. (Aerofilms)

Vdecnydivak

Namlsán předchozí sérií jsem se těšil na další případ oddělení Q. Jaké zklamání. Tady se potvrzuje známá pravda, že každá změna je zákonitě změnou k horšímu. Od scénáristy po herce. Celé je to takové mdlé. A to od detektivky (notabene severské) nechcete. ()

milos.bradik

Nejslabší díl z celé série. Nejen kvůli výměně představitelů hlavních postav, ale i z hlediska děje. Je to už taková nastavovaná kaše. Člověk jen čeká na to, kdy Morcka někdo praští a už předem je jasné, že někoho oddělají přesně v tom okamžiku, kdy se za ním vydají policajti. Rozmýšlel jsem jestli nedám jen dvě, ale na ten průměr to má, takže 50 %. ()

mfanta

30% V porovnání s předchozími díly naprostý propadák. Děj je naprosto nepochopitelný a nemá s knihou skoro nic společného. Ulrich Thomsen je určitě dobrý herec, ale zde neměl šanci svůj talent jakkoliv prokázat. Zajímalo by mě, kdo z trojice scénáristé a režisér na neúspěchu má větší podíl. ()

Ijeka72

Totálna nuda! Dve hviezdičky len pre knižnú predlohu, z ktorej tu toho teda veľa neostalo. Nesympatická dvojica Carl a Asad, tá výmena predstaviteľov bola teda streľba do vlastného kolena. Celé zlé. ()

Orech

Sklamanie. Nič z prvých filmov sa nezachovalo. Atmosféra zmizla. Nevadila by mi výmena hercov, keby hrali.. českí ne-herci tam patrili k najviac uveriteľnym postavám.. ()