Elektrický jezdec

• USA The Electric Horseman (více)

Když ujedete na koni za dvacet milionů, lidé si vás určitě všimnou... Bývalý kovboj a pětinásobný šampion v rodeu Sonny Steele (Robert Redford) je po mnoha zraněních dávno na odpočinku a vydělává si reklamou na cereálie. Jeho úkolem je projíždět na koni v arénách a doporučovat ovesné vločky. On i kůň vystupují pro větší efekt ověšeni žárovkami. Svůj úkol však Sonny plní se stále většími problémy: je totiž věčně na mol opilý. Při velké firemní akci v Las Vegas má Sonny za hlasité hudby vjet na pódium v sedle dostihového koně jménem Vycházející Hvězda. Když Sonny vidí, že kůň je zraněný, nemocný a nadopovaný sedativy a steroidy, poruší smlouvu a před zraky užaslých diváků s ním zmizí v ulicích města. Šéf firmy Hunt Sears (John Saxon) si to samozřejmě nenechá líbit – Vycházející Hvězda je totiž jednou ze "značek" firmy a má hodnotu dvacet milionů dolarů. A tak se po Sonnym rozjede celostátní pátrání. Jediný, komu se podaří uprchlíka v divočině vypátrat, je zkušená investigativní novinářka Hallie Martinová (Jane Fondaová). Jde jí jen o to, aby získala exkluzivní reportáž. Když však zjistí, že Sonny je férový chlap, který chce koně uzdravit a pustit do volné přírody, začne mladá žena své cíle poněkud přehodnocovat... (Česká televize)

Han22

Pollack mě opět nezklamal. Začátek mě moc nebavil - sledujeme opilého kovboje, který chlastá, rozvádí se a na zašlou slávu vzpomíná s kamarády, zatímco se ztrapňuje v reklamách na ovesné vločky. Ale ten kovboj se zvedne, když se mu zželí zdrogovaného, poraněného koně a rozhodne se ho ukrást zákeřné korporaci a vrátit ho na svobodu. A stejně tak se zvedne samotný film. Není to žádné umělecké veledílo, jen klasická hezká roadmovie. Na cestu se vydává kromě kovboje i cynická novinářka, která se mění; přičemž Redford a Fondová to táhnou. Nechybí vtipné, hezké i romantické scény, krásná příroda, občas nějaká honička s policajty, Willie Nelson kromě vedlejší role zpívá pěkné písničky a navíc to všechno skončí dobře. Taková pěkně natočená a zahraná americká pohádka, které já mám rád, takže 4*. ()

sona123

Někteří lidé se pro kameru narodili - např. Robert Redford. Film stojí na hlavní herecké dvojici Redford-Fonda a stojí pevně. Jinak je příběh poměrně banální, naivní, úsměvný. Není trapný, ani přeslazený, nemá tupé dialogy a to se všechno cení a není tedy divu, že filmu přibývající roky nijak nevadí a neubírají na atraktivnosti. ()

jasse

Režisér Sydney Pollack je pro mě zárukou kvality a od filmu Koně se také střílejí jsem viděla jeho všechny další. Také Elektrický jezdec je film, na který se člověk podívá rád opakovaně a to jsem teď právě udělala. Neztratil ani po letech svoji romantiku a také kousek ostnu výčitky na konzumní americkou společnost. Redforda moc nemusím, ale role Sonnyho mu sedla. Jane Fonda byla vynikající (taky jsem ji obdivovala v těch podpatcích, ale hlavně to, jak měla po třech dnech v přírodě pořád skvělé vlasy). Nejúžasnější z nich byl stejně ten kůň...netuším, jestli je možné vrátit vysloužilého závodního koně zpět mezi mustangy, ale podařilo se to alespoň v tomhle filmu. Když připočítáme nádherné záběry krajiny a výbornou hudbu, je to moc příjemný zážitek. ()

Garch

Jak jsem mohl zapomenout na Redforda, ožárovičkovaného jak vánoční stromeček. Podívat se znovu, to stojí u téhle existenciální romance (co jsem to napsal?:-) za to. ()

bllm

Pěknej romantickej film z country prostředí, o znovunavrátivší se hrdosti a osobní vzpouře. Ikdyž musím uznat, že v první části toho alkoholickýho cowboye Robertu Redfordovi trochu nevěřím, ale možná je to příšerným dabingem Jiřího Štěpničky, na který nejsem zvyklá a první čtvrt hodiny mi dělalo problém se zorientovat, kdo to vlastně zrovna mluví. Ten strašlivej svítící country oblek bych s přehledem vyhlásila za nejbizarnější filmovej kostým. Scéna, kdy RR jdede výtehem v tomhle obleku a v ruce drží smotanou elektrickou šňůru, je naprosto úžasná, geniálně vystihuje tragikomičnost situace. A fakt, že knírky nemohl vymyslet nikdo jiný než sám Ďábel asi ani nemá cenu zmiňovat. ()

MickeyStuma

Romantický country příběh o záchraně velmi ceněného koně před cynickými majitely, kteří na něm vydělávají a to na divadelních prknech, kde se hraje jakási show. Herecký koncert pro Roberta Fedforda a Jane Fonde. Příběh o soucitu a porozumění a hodnotách života. Snímek má v jistém smyslu své kouzlo a dojemnost. Láska ke koni je víc, než láska v sebe sama. Pro reportérku zaručený trhák. Napsáno a zfilmováno je to dobře. ()

Denny

Bývalá hvězda rodea se snaží zachránit ušlechtilého koně před reklamními účely. Redford je vcelku přesvědčivý, stejně jako Jane Fondová v roli televizní reportérky. ()

Evis

Mám tenhle film ráda...mám ho ráda tak, že i přesto to, že jej mám doma ve své staré videotéce, tak jsem se na něj (snad po sedmé), dívala v nočně-ranním čase od 1,30 h - 3,30 h na Primě 12.6.2011. Pollackovská klasika, stále fešácký Robert, Jane, šlapající tu dálku v těch šílených kozačkách s podpatky a ten koňský krasavec... ()

truby

Více méně absurdní, existenciální snímek. Tyto atributy také většinou znamenají nudný snímek, ne však v tomto případě. Tohle je Pollackova mistrovská vizitka a vrchol režisérského umění. ()

sehe

Po mnohých rokoch videný na Prima Cool tento krásny Pollackov film,ma prinútil zvýšiť hodnotenie na najvyšie možné.Neodolateľný v károvanej košeli a jeansach Robert Redford , trošku v neprimeranom nadýchanom účese Jane Fonda, a tak trochu akoby hlavný hrdina, krásny,ušlachtilý,lesknúci sa kôň, na ceste za slobodou,prírodou a nájdením tej správnej cesty.Film bez krvi a násilia s romantickým podtónom. ()

Rodin

Docela slušné, scénář mohl být trochu vychytanější, stopáž kratší a Sydney se měl trochu víc snažit zařadit film do konkrétního žánru. Takhle vzniklo opravdu hybridní spojení dramatu, westernu, romantického a psychologického filmu, zastříknuté troškou road-movie, no prostě hybrid. Herecké výkony fajn, na to, co měli ve scénáři, si herci poradili opravdu dobře. Přes 70% se ale film u mě nedostal, snad i vinou tak trochu chladné atmosféry, díky níž jsem neuvěřil jakémukoli jiskření mezi Robertem a Jane. ()

miki68cz

Jako mladej kluk jsem na tomhle filmu byl asi desetkrát v kině, protože nic jiného v kinech nedávali a tenhle film byl plný neonů, reklamy a konzumu. Zbožňoval jsem Sonnyho i novinářku a fandil jim každé další shlédnutí. Dnes jsem film viděl po dvaceti letech znovu a nikterak u mne neztratil na kráse. Koncert dvou geniálních herců v trochu kýčovité romanci, vlastně tří hlavních herců, kůň je zde nádherný a okolo něj se vlastně vše točí. ()

kubilov

Velmi zajímavý portrét slavného problémového kovboje, který se v okamžiku změnil z produktu reklamních agentur v nenapravitelného idealistu bojujícího za svobodu svého nového čtyřnohého přítele, na němž jednoho dne ujede z Las Vegas a vydá se do přilehlé prérie jako kdyby žil před sto lety. Opět po letech se sešli jedni z nejvýznamnějších herců své doby, avšak od svého prvního filmového shledání tandem Redford-Fonda herecky vyspěl. Čemuž nijak nebrání ani o trochu slabší kvalita Electric Horsemana oproti předchozímu Barefoot in the Park. ()

bou:ou:ou

Jane Fonda (Hallie) a Rober Redford (Sonny) v nenápadném snímku o svobodě a chuti dělat správné věci. Redfordův předposlední film v poloze, která mu sedne asi nejvíc: V jeansech, se zvednutým límcem a s jasným posláním být ten největsi klaďák na plátně. Líbilo. Velmi. ()

PTuranyi

Krásny prostý príbeh o človeku, koňovi, prírode a biznise + romanca. Dá sa tu pekne cítiť ten vzťah kovboja a prírody. ()

kotrlak

Stará hezká limonáda s R.R. z kterýho si dorostenky rvou rodidla, páč je to mužný nebojácný krasavec skoro jako novej českej prasident P.P. ()