Reklama

Reklama

Tři dny Kondora

  • USA Three Days of the Condor (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

V jednom z oddělení CIA, krytém jako historická literární společnost, pracuje mladý literární vědec Joe Turner. Spolu s dalšími pracovníky studují brakovou literaturu, aby odhalili, zda se někde neobjevují náznaky úniku informací ze CIA, současně pro její potřeby hledají nové informace a nápady. Když se Joe jednoho dne vrátí z nedalekého bistra, kde byl pro jídlo, nalezne všechny své spolupracovníky zavražděné. Pod svým krycím jménem Kondor informuje o šokující události centrálu a rychle pochopí, že o život jde i jemu... Napínavý thriller vznikl volně podle knížky Jamese Gradyho Šest dní Kondora (která vyšla i česky). Film vznikl na popud hollywoodské hvězdy Roberta Redforda, představitele hlavní role zaměstnance CIA Joea Turnera, který si za partnerku vybral Faye Dunawayovou pro úlohu fotografky Kathy a režií pověřil svého dlouholetého přítele Sydneyho Pollacka. Snímek patří do série politických filmů, jež vznikaly ve Spojených státech v 70. letech po tom, kdy byla odhalena aféra Watergate (jako známé tituly Pohled společnosti Parallax, Rozhovor, Všichni prezidentovi muži). Dodnes neztratil nic na své působivosti. Za pozornost stojí herecké obsazení vedlejších postav. Vedoucí pracovníky CIA Higginse a Wabashe hrají známá hollywoodská hvězda 50. a 60. let Cliff Robertson a významný divadelník John Houseman. Výraznou figuru profesionálního zabijáka tu vytváří bergmanovský herec Max von Sydow. Ještě upozorněme na výbornou hudbou skladatele Davea Grusina. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (425)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Poctivý thriller ze staré školy s trošku pochybnou hlavní postavou (na samouka a knihomola opravdu hodně slušný výkon), poklidným tempem, příjemně dřevní muzikou a dobrými hereckými výkony všech zainteresovaných. Z diváckého hlediska je velice atraktivní přístup, že zpočátku víte o celé zápletce df. stejně málo, jako hlavní hrdina a společně s ním pak rozmotáváte klubko záhady – proč muselo zemřít 7 civilních zaměstnanců CIA a proč je jediný přeživší lovnou zvěří? Radost mi zkazilo jen to, že jsem v závěru filmu usnul a prochrápal pointu. To to nemůžou dávat o něco dřív, setsakra? No, aspoň nemohu spoilerovat :o))) ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Vedle Zinnemannova Šakala jeden z nejlepších politických thrillerů, které kdy byly natočeny. Sice mi tam trochu nepasuje milostná linie, ale atmosféra osamělosti by se díky celkově studenému pojetí filmu dala krájet. Sympatický je i dost otevřený (a spíše depresiví) konec. Podporuju názor, že Sydow jako Joubert by si zasloužil vlastní film. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Mrazivý thriller, ktorý ani po toľkých rokoch nezostarol. Film je o pocite moci, o tom ako niekto v snahe byť dôležitý, dokáže vytvoriť svoju vlastnú skupinu uprostred inej skupiny len pre svoje uspokojenie. Film inšpiruje k zamysleniu a hoci bol natočený v roku 1975, myslím že aj dnes ukazuje aktuálne politické a mocenské problémy. Rozhodne je to zaujímavý film. Dej je napínavý aj bez kaskadérskych kúskov, výbuchov a zbesilých strieľačiek. Je obdivuhodné, že aj keď sa za tých viac ako štyridsať rokov tento žáner veľmi zmenil, Tri dni kondora vôbec nezostarol. Zásluhu na tom má prepracovaný scenár, excelujúci Robert Redford aj mrazivé vyústenie, ktoré nestratilo nič zo svojej naliehavosti. ()

Ducharme 

všechny recenze uživatele

Vynikající atmosféra i po téměř 35 letech. Pollackovu spolupráci s Redfordem mám hrozně ráda, protože mě ještě nikdy nezklamala. Redford se na roli osamělého, flexibilního, prudce inteligentního, neuvěřitelně sexy ale zárověň trochu nemotorného špiona výborně hodí a dodává filmu poměrně realistický nádech (souboj s pošťákem, kde si vypomáhá třeba podtržením koberce mě nadchl). Celá myšlenka filmu je navíc stále aktuální a nějaký ten pátek asi ještě aktuální bude, stejně tak jako bude stále kvalitní Pollackova kamera. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

I po letech zůstavá skvělým, strhujícím filmem s hrdinou, který k řešení své situace nepotřebuje svaly, hi-tech hračky ani kanonádu speciálních efektů... A pro mě jeden z osobních filmů. První "mládeži do 15 let nepřístupný", na který se mi podařilo proniknout bdělou ostrahou uvaděček do kina dlouho před vydáním občanky. A že se to tenkrát bralo vážně a přísně. Klukovský adrenalin, na který se nezapomíná, a který už dnes nidkdo prožít nemůže. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (33)

  • Průměrná délka záběru je 5,8 vteřin. (HellFire)
  • Počítač, který je na začátku filmu použitý pro skenování, je set dvou počítačových skříní. V jedné je samotný počítač DEC PDP-8/E a pod ním pevný disk RK05 (1500 otáček, 14" výměnné cartrige s plotnami o kapacitě cca 2,5MB). Druhá skříň je osazená páskovou jednotkou DECTape TU56. Optické rozpoznávání znaků na tomto počítači je pravděpodobně jen filmařskou licencí. Výkon stroje nebyl pro podobnou práci dostatečný. (nocturne)

Související novinky

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (více)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno