Star Trek: Lower Decks

• USA Star Trek: Lower Decks
USA, (2020–2023), 17 h (Minutáž: 23–30 min)

Tvůrci:

Mike McMahan

Tawny Newsome, Jack Quaid, Noël Wells, Eugene Cordero, Dawnn Lewis, Jerry O'Connell, Fred Tatasciore, Gillian Vigman, Paul Scheer, Jessica McKenna (více)

Diskuze

cyphercz

To je tvrzení, které se dá stejně tak dobře naroubovat i na to, co předvádíš ty sám tady a jinde, takže asi tak...

Já na rozdíl od tebe neříkám, co zcela jistě bude za pár let (to víš, prorok a všeználek s patentem na pravdu jako ty nejsem), nýbrž říkám co se děje teď a tady, a v tomto případě je situace okolo DIS a PIC více méně stejná, jako byla v době premiér TNG, DS9 i VOY, dokonce bych i řekl, že ten hejt je ještě mírnější než třeba v dobách TNG, kdy fanoušci iniciovaly petice o zrušení natáčení či nosili na cony trička s anti-TNG potisky a to ve velkém, což je situace, ke které má ta současná ještě hodně daleko. Naopak, na conech se v podstatě velice brzy objevili trekkies v DIS a posléze i PIC uniformách a rozhodně je za to nikdo nekamenoval, ani neodsuzoval, či snad dokonce z podobných akcí vyháněl a i teď se třeba na FB ve ST cosplay skupinách ve velkém počtu řeší uniformy právě z PIC.

A jak to bude za pár let netuším, ale osobně myslím, že to bude probíhat cca stejně, jako to probíhalo skoro až učebnicově doposud. Ty si DIS a PIC pro mě za mě nenáviď a hejti do kdy chceš a jak moc chceš, ale podle mě oba seriály trekkies nakonec přijmou, stejně jako to udělali u zprvu naprosto hejtěné TNG, poté u DS9, VOY a nakonec i u ENT ;)

Eodeon

to je klidně možné, ale nijak to nerehabilituje DIS či PIC... Já ENT stále vidím jako horší seriál než všechny předchozí Trek seriály s vyjímkou TAS, která je fakt velký shit, a samosebou nebudu najednou kvůli DIS či PIC házet za hlavu všechny ty neduhy, kterými ENT trpí... a ani nikde nevidím, že by kvůli DIS a PIC rostlo hodnocení ENT, ale rád se nechám poučit uvedením nějakého zdroje;)

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

ne, Edo, sorry tobě, protože jestli považuješ větu "ale asi to dost vystihuje tobě podobné mileniály, kteří si jedou tu svoji mantru ohledně toho či onoho bez ohledu na kvanta předložených protiargumentů..." za humpolácky formulovanou a že z ní něco vyznívá neurčitě/nejasně, tak máš opravdu velký problém s porozuměním jednoduchého textu, to se nezlob;)

cyphercz

...a totéž, co ty teď, někdo napíše za pár let po premiéře příštího Trek seriálu a bude se na současné seriály odvolávat slovy "zlatá Discovery a zlatý Picard". vsadim boty. a možná to budeš i ty sám :P

cyphercz

netočí se celý svět kolem tebe. uvedl jsem příklad stížnosti na malichernou kravinu, aniž bych si pamatoval, kdo si tady na to konkrétně stěžoval. nemělo to za účel reprezentovat vše, co naspokojencům vadí. mělo to za účel pouze ilustrovat, že kritika fanoušků je často neschopná přiměřeně vyhodnotit závažnost té konkrétní věci, na kterou si právě stěžuje. that's all.

sorry, ale to je jasná paušalizace, kterou naznačuješ, že stejný problém, který máš s Jakkobem, máš se všemi mileniály, jelikož jsou mu podobní. pokud by měli být mileniálové jedni podobní Jakkobovi a druzí zcela opační, přestávalo by dávat smysl o nich v téhle souvislosti v té větě vůbec hovořit. asi jako kdybys napsal, že Jakkobova slova přesně vystihují všechny cyklisty a milovníky italské kuchyně, ale jen ty, kteří jsou mu podobní. jako wtf.

to je zase ta neschopnost se srozumitelně vymáčknout, kvůli které děláš idioty z ostatních, že si tvá slova špatně vykládají údajně ze své blbosti. přitom je to zkrátka humpolácky formulováno. nic ve zlém, ale občas píšeš tak, že to prostě občas vyzní úplně jinak, než jak jsi to myslel. ale to není chyba na našem přijímači...

Eodeon

Je úsměvné, jak marginalizuješ mojí kritiku např. oné záverečné epizody PIC a omezuješ to v podstatě na nějaký jeden technologický neduh:) Zkus si trochu zabrouzdat do historie, u DIS jsi prokázal, že toho jsi velmi schopný. když reaguješ na můj příspěvěk z půlky května a zkus si znovu přečíst co vše mi na té epizodě vadilo;)

Co se mileniálů týče, tak kde se proti nim vymezuju? Nepsal jsem náhodou v reakci na Jakkoba o mileniálech jemu podobných? To asi nebude řeč o všech, že? Proč máš neustále problém pochopit nějaký jednoduchý text?:)

na příspěvěk reagoval Eodeon

cyphercz

"Vím, že to neslyšíš rád, ale na 100% ty seriály budou dál vnímány jako to nejhorší z Trek produkce"... jsem si jistý, že cca 18 lety někdo napsal přesně totéž o ENT. a neměl pravdu.

Jakkob

Jo aha, tak ono obecně to samosebou platí, ale když to píšu já, tak to tak není:)) Chápu, že jsi nahněvaný, ale přečti si po sobě někdy ty výplody, vždyť s každým příspěvkem píšeš větší a větší nesmysly a protimluvy:)

Stejně tak je opravdu k smíchu to tvé neustálé teoretizování o tom, že DIS i PIC si procházejí podobnými, ne-li stejnými fázemi jako TNG či VOY a že za pár let budou "rehabilitovány" a jejich hodnocení a vnímání fanoušky bude na stejné úrovni:)))) Moc rád bych si dal do mého a tvého kalendáře nějakou poznámku a za 5-10 let se znovu podívali na hodnocení všude po internetu a obecné přijetí fans... Vím, že to neslyšíš rád, ale na 100% ty seriály budou dál vnímány jako to nejhorší z Trek produkce, jejich kvalita se mávnutím kouzelného proutku opravdu nezlepší:)

na příspěvěk reagoval Eodeon, Jakkob

cyphercz

klidně se hádejte o procentech zhlédnutí kdejakého seriálu, ale relevanci to nemá, protože já je třeba viděl všechny pětkrát tam a zpátky a souhlasím s Jakkobem minimálně v tom, že v množství nesmyslů a diskontinuit v PIC a DIS není výrazně větší než ve starších seriálech. neshodneme se ne proto, že v nových seriálech ty spousty vad nevidím, ale proto,  že ty je nevidíš ve starých seriálech. nebo si je přinejmenším nepřipouštíš. to bylo ostatně zjevné pokaždé, když jsem jako příklad vytáhnul nějakou příšernou epizodu VOY či TNG, na které se nepovedlo snad vůbec nic, a stejně jsi jí bránil jak vlastní matku. a také je to o tom umět vyhodnotit, jak je která vada závažná. jako třeba strhat finále PIC za to, že se v něm v jedné scéně objeví udělátko, které umí opravit nějakou náhodným technoblábolem pojmenovanou součástku, je prostě extrém. tohle evidentně nemá v žádném kontextu žádnou relevanci. ano, ovšem, dalo se to vyřešit věrohodněji, ale to je tak asi celé, co by se k tomu za střízliva dalo říct. jakkoliv příkřejší zhodnocení už je nepřiměřené. prostě je to o tom umět vyhodnotit, která věc z těch, co nám vadí, je opravdu natolik závažná, abychom se kvůli ní měli rozčílit a dovolit jí pokazit nám dojem ze sledování. tak třeba mně připadalo trapné, že měli synteticky androidí kopii Datovy kočky. prostě to už mi přišlo lehce na sílu. ale nestojí mi to za to, abych kvůli tomu šel do ulic stavět barikády...

cyphercz

počkej počkej, co ty seš vlastně za ročník, když se vymezuješ vůči mileniálům? tak nějak jsem si domyslel, že na tom budeme věkově podobně, ale teď jsem zmaten. na druhou stranu, jestli je tu generační rozdíl, tak se tím také hodně vysvětluje.

cyphercz

Zapomněl jsi do té své citace doplnit, že jsem to směřoval konkrétně na tebe a rozhodně jsem tím nekonstatoval obecnou skutečnost. Ano, obecně to takhle obvykle neplatí, ale najdou se výjimky a právě jednou takovou výjimkou, která jinak potvrzuje pravidlo, jsi právě ty a tobě podobní. To jen aby bylo jasno ;) A čemu by ses taky divili? Viděl jsi toho možná víc (kdo ví jestli?), ale absolutně nic sis z toho neodnesl, nebo se aspoň tak chováš a děláš vše pro to, aby to tak působilo. Takže je na místě zcela logicky zpochybnit to, že jsi viděl všechno (to ostatně ani nemůžeš nijak dokázat), nebo jsi to možná viděl, ale to co tím chtěl autor říci tě obloukem minulo... V každém případě je pak jakýkoli tebou předložený argument na úrovni nula nula nic.

Ano, neberu je v potaz a klidně je i nadále nemusím v potaz brát ;) S tím se prostě smiř, že ne každý na to bude brát zřetel tak jako ty. Pro tebe nějaký zásadní význam mít mohou, pro mě a kohokoli jiného nemusí. Tak či onak to nic nemění na tom, že ta hodnocení tady ani jinde o nějaké objektivní kvalitě nevypovídají ;) A co jsem tak koukal třeba na IMDb, tak zdejší hodnocení jak u PIC, tak u DIS jsou stále velice slušná a o nějakém negativním postoji publika k výše zmíněným seriálům to nic nevypovídá... A jestli jsou oblíbené méně než ty dřívější Treky, tak to není nic nového pod sluncem, protože stejně tak neoblíbená byla i TNG, po ní DS9, po ní VOY a po ní i ENT. Každej novej Trek si tímhle stádiem prošel, jestli jsi náhodou zapomněl, takže vůbec nechápu, proč by to tady a teď mělo znamenat něco víc.. ?

Jakkob

"Možná máš nakoukáno více než já, ale na nějakou objektivnost či větší serióznost to samozřejmě nemá vliv" - lol, tohle mě pobavilo nejvíc z toho celého blábolu, samozřejmě to, jestli člověk viděl 25% nebo 100% nějakého materiálu vliv má, a to zcela zásadní, kdokoliv kdo tvrdí opak si buď lže do kapsy nebo to nemá v hlavě úplně v pořádku:)

Stejně tak ta čísla, která stále odsuzuješ a nebereš jakkoliv v potaz - ty nemáš jediný reálný protiargument, který by byl čímkoliv podložen, což nejsi opět schopný pochopit, resp. nechceš si to přiznat:) Všechny dostupné údaje jasně hovoří o tom, že DIS i PIC jsou nejméně oblíbené a budí nejvíce vášní v tom negativním slova smyslu... ale ty si dál žij ve svém fantasy světě, kde jsou stejně úspěšně jako TNG, VOY atd., jen pak holt musíš chápat, proč se ti ostatní smějí...:)

na příspěvěk reagoval Jakkob, Eodeon

SSE

Kdyby se mi jó chtělo, a komukoli jinému stejně tak, šlo by obdobně a mnohem trefněji reagovat i na tebe ;)

cyphercz

O tom, co a jak dokážu nebo ne ty a ani nikdo jiný, naštěstí, nerozhoduje, jakkoli o tom jsi díky nevím jakým představám přesvědčený :). Ono něco vidět ještě neznamená to opravdu znát a umět s tím pracovat, porovnávat to atd., což je přesně tvůj případ ;) Možná máš nakoukáno více než já, ale na nějakou objektivnost či větší serióznost to samozřejmě nemá vliv, tedy myslím hlavně u tebe. Ono každej druhej blbec dokáže na něco koukat a to něco dokoukat, a to i přes to, že se mu to nějakým způsobem nepozdává či nelíbí, aby to pak ve finále odsoudil jako něco, co se mu nelíbilo a nelíbí od samého začátku... Nepřipomíná ti to náhodou něco, nebo spíše někoho? ;) Já se k této sortě diváků bez mozku nehlásím, proč taky? Koukám se, protože se koukat chci a protože se mi to líbí, v opačném případě se zkrátka a dobře nedívám, přestože to má třeba nálepku ST. Není to žádná velká věda...

Jistě že mají, ale pouze a jen názornou, tak akorát aby si člověk udělal představu, co asi čekat a jak je ten film/seriál mezi těmi, kteří ho hodnotili, vnímám... Ale to má skutečně k nějakému objektivnímu názoru v globálním měřítku daleko, aspoň tedy do doby, než by člověk věděl, jak moc je těch co hodnotili na takovém nějakém webu a těch, co nikoli. Dokud tohle nebudeš vědět, nikdy nemůžeš zcela jasně a prokazatelně říci, že fanoušci (ať už trekkies, nebo jiní) ten seriál či film v globálu spíše odsuzují, nebo spíše chválí ;) Chtěl bych tě vidět, kterak chceš prokázat že ta větší část publika je online a že právě tahle ta část to odsuzuje, a těch, které to nezajímá je podstatně méně :D Já na rozdíl od tebe neříkám, že těch nespokojených je méně a těch spokojenějších je více... Já pouze a jen zmiňuji tuto možnost, která může být i nemusí reálná, ale zcela vyloučit ji nelze. Ty namísto toho zcela s přehledem a namyšleností tobě vlastní uvádíš a zmiňuješ jen tu jednu alternativu z mnoha, a všechny ostatní si ani nepřipustíš... Jak jsem už psal, k této sortě diváků bez mozku se já nehlásím ;)

Jakkob

lol jenže ty nedokážeš jakkoliv porovnat postavy, děj, množství plot holes atd. a jak moc vybočují mezi seriály, když jsi 75% z nich neviděl!:)) a ještě tu budeš nadutě odsuzovat mé argumenty jako neseriózní apod., přitom toho mám nakoukáno x-krát víc než ty, fanda JJ a Kurtzman Treku, kterému TNG atd. nic neříká...:)

a ta hodnocení samosebou vypovídací hodnotu mají, jen tobě se to nehodí do krámu "DIS a PIC jsou awesome!" a tak to budeš donekonečna marginalizovat svými nesmyslnými argumenty jak ty seriály mají statisíce skrytých fandů co nikde nehodnotí a nekomentují a tudíž jsou ty seriály stejně, ne-li úspěšnější a lepší než TNG, VOY atd.:)) Každému normální jedinci je ovšem jasné, že to tak není:)

na příspěvěk reagoval Jakkob

cyphercz

Z mého pohledu jsi tu doposud žádný skutečně seriózní a vážný argument, který by jakkoli podpořil tvrzení že DIS či PIC jsou v jakémkoli ohledu horšími Treky než ty předchozí, nebo že by snad v nějakém ohledu vybočovaly a chybovaly více než ty předchozí, nepodal :) Nic objevného ani zásadně revolučního tu zkrátka tebou ani nikým jiným nebylo zmíněno. A to co zde zmíněno bylo jsou neduhy a nedostatky, které jsou v Treku kolikráte již od jeho uvedení a dají se v nějaké míře najít v každém ST seriálu, takže když už by jeden chtěl kritizovat, tak pěkně všechno dohromady, pokud ovšem ten dotyčný není zaslepený klamnou ideou, že dříve to bylo všechno bezvadné a dokonalé a dnes je to přesný opak :))

A jak jsem zde již několikrát zmiňoval, tak ty údaje nemají žádnou zásadní výpovědní hodnotu, ani ty zdejší a ani ty jinde, protože rozhodně nelze nějakým způsobem určit a definovat, jak velká část z diváckého celku hodnotila, a ani to, kolik je těch co hodnotili ve srovnání s těmi, kteří třeba ne. Ve finále se tedy můžeme bavit jen o tom, jak se ten který seriál či film vede mezi těmi, kteří ho tady či jinde hodnotili a to zkrátka není ani zdaleka údaj o názoru publika jako celku ;) A jestli ti takto neurčitý a nejasný údaj v rámci globálního názoru stačí, tak mě tedy ani zdaleka ne, protože jak jsem už psal, ta výpovědní hodnota je nula nula nic. O nějaké kvalitě a nedej bože snad objektivitě nemůže být vůbec řeč a mě to tím pádem může nechat v klidu ;) Ale chápu že někdo jako ty se bude podobných neurčitostí chytat a snažit se to vydávat jako echt argument, ke kterému mají podobná hodnocení na světelné roky daleko ;) Jediné co tak můžeš objektivně říci je to, že v rámci těch, kteří tady či zde DIS či PIC hodnotili si daný seriál vede dobře, nebo nadprůměrně, nebo jinak... Ale o celkovém názoru a pohledu diváků či trekkies to neříká zhola nic :))

na příspěvěk reagoval cyphercz, SSE

Jakkob

aha, takže vlastně já tu celou dobu slovíčkařím a zakrývám to, že se mi DIS a PIC nelíbí protože to není TNG...:)) Bože můj, takže já tu ty předchozí měsíce vlastně mluvil do zdi když jsem do detailu rozebíral postavy, jejich jednání, děj, plot holes atd. atd., prostě Jakkob má před očima pouze "nové seriály nejsou jako ty staré, to je to co mu vadí"... ale asi to dost vystihuje tobě podobné mileniály, kteří si jedou tu svoji mantru ohledně toho či onoho bez ohledu na kvanta předložených protiargumentů...

Co se čísel týče, tak ti znovu rád zopakuji, že za a) čsfd je irelevantní a málokdy ji používám pro nějaký svůj argument, většinou se soustředím na imdb, RT apod., za b) je faktem, že na právě imdb či RT mají DIS či PIC špatná hodnocení, co se Trek seriálů týče ty nejhorší a má to pro mě zkrátka větší vypovídací hodnotu než ta tvá tichá a dost pravděpodobně imaginární většina, co ty seriály miluje, avšak nikde nehodnotí ani nediskutuje atd. Prostě čísla vs Jakkobova představivost a zbožná přání...:)

na příspěvěk reagoval Jakkob, Eodeon

cyphercz

Z mého pohledu je tohle zbytečné slovíčkaření, které zakrývá právě tu skutečnost, že ty seriály odpovídají své době, stejně jako tomu bylo v době vydání TOSky, následně TNG a dalších ST seriálů, a díky čemuž byly vždycky, skutečně vždycky, ty nové seriály pod palbou fanoušků, "protože nebyly takové, jako byly dříve..", a to se nese celou existencí Treku až do dnes, kdy stejně jako v době TNG fanoušci řvou, že to je takové a makové a že dříve to bylo jiné a lepší atd. Ano, řvou tedy proto, že jsou ty seriály jiné, protože ty seriály jiné jsou a zcela logicky a zákonitě musí být ;) A celé to jen dokazuje to, jak strašně nevděční a věčně nespokojení trekkies jsou a umí být, dost možná více než jacíkoli jiní fanoušci ostatních filmových/seriálových fenoménů.
A o5 ty "spousty" - neurčitá číslovka, která sama o sobě nic neříká, protože hovoříme jen o ohlasech na netu, kde může i pár jedinců řvát více a hlasitěji než třeba ten spokojenější a umírněnější zbytek, který klidně jen nemá potřebu řvát stejně hlasitě, nebo se o tom s hejtry jakkoli dohadovat. A co víc to dokazuje než my právě tady v těch diskuzích, kde nás je pět a půl a tu a tam se k tomu možná ne jeden či dva příspěvky přidá někdo další, a jinak je to každýmu úplně jedno a myslí si o tom to svý, bez ohledu na to, jak moc proti tomu je na netu videí, které mají já nevím kolik počet shlédnutí, liků a disliků atd. To skutečně není žádné měřítko globální spokojenosti či nespokojenosti ani trekkies, ani diváků obecně ;) Dost dobře mnohem větší část diváků a fanoušků, klidně ta spokojenější, se těmto a podobným nesmyslům obloukem vyhýbá a ani nemá důvod se o tom jakkoli bavit, vést diskuze, natáčet videa jak je to či ono super a že "haters gonna hate" atd.

Jakkob

Já ale nevidím, že by lidé měli problém s DIS nebo PIC protože jsou odlišné od TNG atp., ale s tím, že jsou ty seriály pro spoustu lidí včetně mě opravdu hloupé a špatně zpracované po všech myslitelných stránkách snad krom CGI:) Vždyť to tu, resp. v debatách u PIC a DIS probíráme už pěkně dlouho, to jsi si z toho opravdu odnesl to, že např. já ty seriály nemám rád kvůli tomu, že jsou odlišné?:) Jestli jo, tak to potěš...:))

na příspěvěk reagoval Jakkob

cyphercz

Z obecného hlediska je to imho spíše o tom publiku (tedy stará garda vs ta nová), než-li o té kvalitě, kterou si více než cokoli jiného každý posuzuje podle svého. Lze rozhodně říci, že ať už nová SW trilogie, nebo nové ST seriály, jsou prostě jiné než ty staré, které byly zase jiné než ty ještě starší atd. Není to nic nového, ani objevného. V době uvedení TNG trekkies řvali že to není kánon a ST, stejně jako v době uvedení DS9, VOY a i jednotlivých dílů prequelové SW trilogie (tj ep. I, II a III). A ona odlišnost a kvalita jsou dvě naprosto odlišné věci, které by se ale neměli zaměňovat, protože nejde rozhodně o jedno a totéž, hlavně pak z pohledu fanouška...

na příspěvěk reagoval Kaufman, cyphercz

Kaufman (hodnocení, recenze)

cyphercz

Já to hlavně moc neporovnávám, proto to IMHo nejde. VOY a DS9 třeba nemám rád a ty seriály mě moc nezajímají, ale kanon určo jsou.

O kvalitě se bavme, ale kňůčení, že to to nepočítám do kanonu a podobný plky jsou hrozný i číst.

Kaufman

ono problém je tu spíš ta kvalita, než stará garda vs nová, to samé platí u SW... jestli ti DIS, PIC či SW sequely přijdou stejně kvalitní jako TNG, VOY či původní SW trilogie, tak svět vidíš opravdu zajímavým pohledem, se kterým se však opravdu velká část fandů opravdu neztotožňuje, ba naopak a je normální, že se to pak donekonečna probírá na podobných diskuzích:)

na příspěvěk reagoval Kaufman, Jakkob

noriaki

noriaki (hodnocení, recenze)

Kaufman

Jo, no. Mám právo se rozhodnout že mě jejich vize nezajímá a že jim za ni platit nebudu. Jesti ty to právo nemáš, tak to máš blbý.

na příspěvěk reagoval Kaufman

Kaufman

Však, trekkies jsou věčně nespokojená a nevděčná banda, těžko by jsi v těchto ohledech hledal ještě více nespokojenější a nevděčnější fanoušky.. XD