Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film vznikl sestřihem původní televizní série a jeho hrdiny jsou opět manželé Holanovi s dětmi Evou a Honzíkem. A samozřejmě také dvě chobotničky, které děti vymodelovaly z prapodivné podmořské hmoty. I tentokrát působí figurky, pojmenované Modrý a Zelená, svou nezvyklou živostí a neutuchající zvědavostí řadu zmatků, nejprve ve Lhotě, kde jsou děti na prázdninách u dědy, a potom na pražské Kampě, kde Holanovi bydlí. Andrea, která zpívá menší role v Národním divadle, a Honza, jenž pracuje jako řidič kamionu, právě prohrávají vážnou manželskou krizi. Honza už se dokonce odstěhoval do karavanu na dvoře. Děti jsou z rozkolu rodičů smutné a chobotničky se rozhodnou dát rodiče dohromady. Pochopí, že příčinou sporů jsou Honzovy cesty do ciziny a Andreino zpívání, a tak jim to chtějí překazit, čímž všechno ještě zhorší. Navíc způsobí v divadle i na Kampě řadu zmatků a pozdvižení. Samy se vzápětí ocitnou v nebezpečí, protože kolem začíná kroužit Georgeův vědecký tým, který pátrá po ztracené hmotě. Potápěč Andreadis je přesvědčen, že o ní děti vědí, a je jim stále v patách. Zachraňovat manželství Holanových a ještě se skrývat před Andreadisem, to je však i pro tak zázračná stvoření obtížné. (TV Nova)

(více)

Recenze (110)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Volné pokračování skvělé rodinné komedie o dvou chobotničkách z plastelíny. Prvních 40 minut je neméně dobrých. Možná dokonce i lepších než celý první díl. Rodiče Holanovi se rozvádějí a vše chtějí půlit. Tomu chobotničky dopomohou a rozpůlí téměř celý jejich byt, klavír odnesou k Čertovce atd. Řádí podobně jako formeláci z jiného Polákova filmu A ZASE TA LUCIE! Pak jejich revírem začne být Národní divadlo, kde především vyděsí vodníka a Rusalku. Ten seladon z Rusalky byl parádní. Tohle vše se odehrává ještě v létě a vůbec to nekoresponduje název filmu. Změna ovšem nastane náhle přibližně ve 40. minutě a najednou tu máme po letní Praze (Čertovce a Národním divadlu) zimní Prahu a Vánoce. Od této chvíle už je to o hodně slabší. Chobotničky jakoby se už vyřádili a místo toho je pronásledují portugalští vědci z minulého dílu, kteří mimoto mluví plynně česky a jezdí autem s MPZ Francie. [10612. hodnocení, 95. komentář, 65%] ()

choze 

všechny recenze uživatele

Nepodařenou letní dovolenou u moře střídají rozluka a přípravy rodičů na rozvod ve vánoční Praze (seriálový pobyt u dědečka na vesnici je přeskočen), kam se od moře přesouvají i vědci pátrající po chobotničkách. Zároveň je tatínek ustájen v karavanu na dvoře a místo jeho kamioňáckých eskapád sledujeme maminku zpívající v Národním divadle a děti besídkující ve škole. Druhý film tak výrazně ztrácí na výpravnosti a exotičnosti, což se snaží dohnat chobotničkovskou akcí a tak se v rámci rozvodového vyrovnávání vtipně řeže vše napůl a piáno se proletí z druhého patra do Čertovky. Navíc se jeden z vědců profiluje jako záporák, který jde tvrdě po chobotničkách. Asi za to může ten deficit exotiky, že mě dvojka baví míň. ()

Reklama

MajkHany 

všechny recenze uživatele

Kdo by neměl rád vánoční klasiku o rozvrácené rodině před rozvodem, jejíchž dva smradi ukradli vzácný materiál profesionálním vědcům, aby si z toho postavili zelenou chobotnici s čepkou z mušle, místo aby se z toho stal zdroj energie, díky kterému by Praha nebyla závislá na kvótách energie daných sovětským svazem.. I když on by jim to pak asi stejně vzal Husák a postavil by si z toho malou sošku Lenina, která by házela blesky na imperialistickou Ameriku.. Ty smutné děti, které čelí nekončícím hádkám rodičů, ta pochmourná atmosféra rodiny v krizi, já si nedovedu představit film, který by lépe vystihl čas vánoc. Vlastně ano... ta prostitutka z prosluněné Kalifornie, kterou za pár tisíc dolarů prznil Richard Gere, to je ještě mnohem větší Ježíšek, u takových filmů prostě chceš nasávat kouzlo vánoc při pohledu na hořící svíčku a pojídat rybu bez hlavy, která zatím plave v polévce.. Ach.. když je čas vááánoc.. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

nostalgické -5* Jako husákovo dítě jsem formelákům neunikl a naopak jsem se těšil na každou novou reprízu. Začalo to Lucií a pak přišly na řadu chobotničky. Tento fantaskní svět, který byl kombinací dětské a vědecké fantazie na mě působil kouzelně a formoval mě. Navíc to všechno působilo utopisticky i tím, v jakých reáliích se film odehrával. Přece jen německý životní styl byl na hony vzdálený tomu českému a při to tam hráli čeští herci ;-). Vlastně všechno co jsem napsal o Lucii, postrachu ulice bych mohl zkopírovat sem, což nechci. Má to hodně společného a hodně se toho opakuje, ale mě se to líbilo snad stejně. Chobotničky jsou možná akčnější díky komandu, co je hledá. Opět vznikl seriál a nebo dvoudílný fílm. A opět nostalgicky tomu nechám plný počet hvězd, a snad nebudu působit moc infantilně ;-). Nakonec přidám k pěti hvězdičkám mínusko kvůli nižší originalitě.  [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

O druhém dílu Chobotnic platí navlas to stejné, co o prvním. Rodiče se opět hádali a chobotničky to řešily po svém. Dodnes si pamatuji to rozkrajování nábytku a piana a můj smutný pocit u sledování. Až při opakování po mnoha letech jsem zjistil, že původně šlo o čtyřdílný seriál a dva filmy byly až poté. Ten jsem neviděl a ani nevím, zda tam nebylo něco vynecháno, proto jej nehodnotím. Doma jsem měl dokonce i knihu, kterou jsem ovšem dostal až po filmech a nikdy jsem neměl chuť a potřebu si ji přečíst. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (7)

  • Když veze operní mistr maminku Andreu (Dagmar Veškrnová-Havlová) večer po představení domů a vjíždí autem do dvora, jde zřetelně vidět, že na místě spolujezce sedí úplně jiná žena než Dagmar Veškrnová-Havlová. (Stupet)
  • Jedná se o druhou část celovečerního sestřihu čtyřdílného TV seriálu z původně čtyřhodinové stopáže, za oběť padla druhá polovina druhého dílu a první polovina třetího (prázdniny u dědečka). (BoredSeal)
  • Ve scéně shození klavírů do Čertovky je možné na okamžik zahlédnout konstrukci, na které je nástroj zavěšený. (Jirka_Globus)

Reklama

Reklama