Dharma & Greg

USA, (1997–2002), 59 h 30 min (Minutáž: 30 min)

Jenna Elfman, Thomas Gibson, Joel Murray, Mimi Kennedy, Alan Rachins, Mitchell Ryan, Susan Sullivan, Chris Durand, Ed Quinn, Hallee Hirsh, Yeardley Smith (více)

Dharma a Greg sú manželia, ale tak tiež sú presné protiklady. Dharma pochádza zo strelenej hipisáckej rodiny a Gregový rodičia sú zase konzervatívny snoby, ktorý neznesú akúkoľvek výstrednosť. Táto rozdieľnosť spôsobuje mnoho trapasov, ale nakoniec si tie protiklady vždy nájdu nejakú tú strednú cestu a problémy vyriešia. (ethos)

Michal_Z

Pre mňa najlepší seriál, aký kedy natočili. Keby to malo 12 sérii, tak ich asi pozerám dookola :) O vtipné situácie nie je núdza, naozaj sa schuti zasmejem. Nie je to trápny humor, kde keby nepočuť smiech v pozadí, tak ani neviem, že sa mám smiať.  Celkovo je to krásny romantický seriál, kde na seba narazili dva svety, jeden plný citu a vášne, druhý plný prachov a materializmu. ()

HiddenDragon

Od odpadu tenhle seros chrani jen to, abych nemel spatny svedomi, protoze jsem videl jen asi dva dily. Vzdycky prepnu, protoze ustredni dvojka mi prijde vrcholne nesympaticka. Bloncku bych nejradsi flaknul pres ten skleb papuci a Gibson mel zustat v "Chicago Hope". Nejvetsi sranda je, ze tenhle serial bezi na Smichove hned za sebou s "Mad About You", tak je videt, jak je to to samy s jinymi herci. Ospaly a nudny vztahovy sitcom s frekvenci jednoho dobreho foru za dvacet minut. Kdyz se nad tim zamyslim, je hruza kolik se da do tehle "kategorie" zaradit stejne otravnych nesmyslu... Ztrata casu po stopadesate... ()

Mahoney.

Ona ma rodinu hipisákov, jeho rodina sú nafúkaní snobi. Recept na trapasy ktoré vyvolajú smiech. Jenna Elfman je úžasná seriálová herečka, či už v Dharme a Gregovi, Dva a pol chlapa alebo v Hovorme o sexe. Thomas Gibson je moja srdcová záležitosť. Bola som na ňho zvyknutá len v Myšlienkach vraha a preto bolo pre mňa prekvapením vidieť ho usmiatého v komediálnom žánri. :) Veľmi sympatické hlášky, najmä Mitchella Ryana (teda okrem iného). Takže šup-šup 5* :) ()

LencaN odpad!

Kdy už bude takovým sitkomům konec...kdy? Viděla jsem necelé dva díly a stačilo. Pardon, ale nic tak nudného, zbytečně ukecaného, nesmyslného a nenápaditého jsem snad neviděla. Zrovna jsem narazila na díl, kde se Dharma vypořádává se svým přístupem k malým lidem a jediné co o tomto dílu můžu říct je, že to bylo tupé, nemístné a trapné. ()

Uesbe

je to ohromne láskavý, super vtipný, len jemne provokatívny seriál z doby, kedy sa yuppies a hippies neškodne doťahovali, ale inak žili vedľa seba v San Francisku v harmónií protikladov v dobe, kedy za extrémne alternatívny zdravý životný štýl boli považované joga a vegetariánstvo, kedy pes mal svojho psa a z Mony Lízy bol korálikový záves ()

• 15. díl čtvrté řady je celým svým dějem parodií na jihoamerické telenovely, které byly na přelomu tisíciletí v USA a vůbec na celém světě populární. (Roby)
  • Jenna Elfman a Thomas Gibson se jako seriálové postavy Dharma a Greg objevili v 1. epizodě 9. série seriálu Dva a půl chlapa (od r. 2003). (beyli)