Popelka Kay Cannonové (Ladíme!) je moderní filmový muzikál a zároveň odvážné pojetí pohádkové klasiky. Naše ambiciózní hrdinka (Camila Cabellová) má velký sen. Její Famózní víla kmotřička jí pomůže vytrvat a uskutečnit ho. (Prime Video)

Autogram

Ako moderná popoluška sa to celkom dalo. Pozor, naozaj moderná, a nielen modernou hudbou od Queenu, cez Madonnu až po čiernych rapperov, ale aj názormi, a žena tu dokáže uprednostniť kariéru pred dobrým vydajom. Kto takúto modifikáciu rozprávky nerozdýcha, nech radšej nepozerá, sú tam aj závažnejšie zmeny. Nakoniec zaokrúhlim na tri, lebo som sa pobavil, nie preto, že by to bol nejaký filmový skvost. ()

drake31

Mojich 5* nevybalansuje tieto odpady! či nejako ovplyvním zmýšľanie istých jedincov, no ja som sa bavil... náramne... a nečakane! Po prvom trailery, či prvých reakciách som sa obával, že táto nová verzia Cinderelly bude vážne zlá, no film bol zlý v takom milom duchu. Je to rozkošne hlúpy film, over-the-top cheese vo všetkom, vizuál a zvuk bol bol na každom negatívnom a pozitívnom spektre kvality tak isto ako aj prítomný cast. No napriek tomu, že by sa dalo menovať hodiny prečo tento film nebude učený na školách ako vrchol kinematografie, ja som si ho nesmierne užil práve vďaka všetkému tomu zlému, a samozrejme mnohému čo ma pobavilo. Prevedenie piesní je skvelé, ja som jednoducho sucker pre tento štýl, a oceňujem kreativitu i keď nie vždy to vydalo na 100%, a tie originálne piesne taktiež bavia. Spomínaný cast je tiež skvelý - tí starší s radosťou prehrávali a vyzerali že si užívali ich scény, a tí mladší sršia šarmom, charizmou a takou novotou na obrazovkách. Camila Cabello je krásna, jej hlas sa mi vždy páčil, a áno, rozhodne nie je tou najlepšou a najnadanejšou herečkou, ale to srdce tam je a snaží sa dievča. Mnohokrát som sa z chuti zasmial, avšak mám pocit, že ani raz to nebolo vďaka úmyslu tvorcov. Bavil som sa od začiatku do konca so stupídnym úsmevom na tvári, a to je v každom prípade ten najlepší efekt aký film môže na mňa mať. Táto Cinderella nie je taký beautiful spectacular trainwreck! akým bolo Cats, je to milší, príjemnejší, zábavnejší muzikál, ktorý napriek svojím nedostatkom ma trafil do toho perfektného miesta, a vďaka nemu som mal príjemný Piatkový večer... zážitok ktorý zjavne tunajšie publikum so mnou nezdieľalo, a ja to chápem 😂 Na záver len 🖕 pre bigotov a konzervatívnych looserov, die mad. ()

vydumnica

Niektoré filmy človek odsúdi skôr, než by im dal vôbec šancu. Priznávam, toto je môj prípad. Modernú verziu Popolušky som odsúdila už po zhliadnutí traileru a povedala si, že nehrozí, nie nie, to bude určite odpad! Film som si nedala ani do "Chci vidět" a ani som nemala v pláne niekedy si ho pozrieť a utvoriť si vlastný názor, pretože sa mi nepáčilo, že sudička je chlap (rasu až tak neriešim) v ženských šatách! What, really?!!! ČO BY NA TO POVEDAL WALT DISNEY? Čuduj sa svete, mne sa táto nová a moderná multi-kulti MUZIKÁLOVÁ Popoluška celkom páčila! Tá Camila Cabello je lepšia herečka, než som čakala. Veľmi ma bavila aj Idina Menzel. Ona má vážne 50 rokov??? Princ mohol byť krajší, chichi. Ale práve o tom to je, Popoluška a ani princ nemusia byť skutočne krásni, divákov si získajú tým, akí sú. Je poznať, že to režírovala žena! Nepovažujem sa za feministku, ale páčilo sa mi, že Ella mala svoj sen a zaujímavé bolo aj to, že princ mal sestru, ktorá bola ambiciózna. Pekné boli aj kostýmy a výprava. Mám rada rozprávky, mám rada muzikály a som romantička, takže tento film mi ulahodil a nehanbím sa za to. Ďalšie pozitívum je, že to bolo vtipné, moderná angličtina a teenegerské výrazy to celé tak správne oživili. Páčilo sa mi, že tu nie je výrazne zastúpené zlo, v každom (aj trebárs v macoche) sa dá nájsť aj niečo dobré a tiež bolo veľmi milé, že nevlastné sestry tu sú vlastne kladné postavy! S tradičnou Popoluškou to má spoločné povedzme len myšičky, črievičku a zopár ďalších vecí, v skutočnosti je to tak trošku iný rozprávkový príbeh. Táto Cinderella sa nemá vôbec tak zle ako tie ostatné, či už tá animovaná Walta Disneyho alebo česká Popelka Libuše či Ella Lily James. Pozor menší SPOILER: Táto je vôbec prvá, ktorá najskôr princa odmietne a prvá, ktorá myslí aj na kariéru. Tu KONČÍ SPOILER. Pre mňa ten NAJ MOMENT bol, keď Ella a princ spolu tancujú na bále na pesničku Eda Sheerana. To bolo vážne cool. Body strhávam len za tú netradičnú a nerozprávkovú sudičku, ale aj tak mi to vychádza na pekné 3*. V porovnaní s inými už zmienenými Popoluškami najslabšie, ale stále celkom dobré.  A vraj #1 Oscar Fan Favorite Poll😁. ()

Arsenal83

Asi najhoršia popoluška v dejinách. Takto pokaziť nesmrteľný príbeh. K historickým kostýmom dávať moderné tance, moderné piesne a moderné texty, čistá päsť na oko. A áno, nezabudlo sa na feminizmus. Kedysi princ bol niekto, ku komu sa v rozprávkach vzhliadalo, dnes je to priteplený popleta a všetci chlapi okolo neho sa správajú ako šašovia. A popoluška a ženy okolo nej majú všetky tú dievčenskú silu, častokrát prezentovanú pýchou a pohŕdaním. Camilla Cabello inak vie spievať, ale žiadna princezná to podľa posledných fotiek teda nie je. Vrcholom boli černošské gospely, rapové vsuvky a pokus o "spev" Piercea Brosnana. ()

Rathalos

Nepochopim tunajsie hodnotenie na CSFD,ze je tak nizke,ale ja sa nepridam k tym,ktorym sa to nepacilo,prave naopak,uzasny muzikal,moderne podana rozpravka o Popoluske,ktora bola nadherna,herecka Camila Cabello ma prekrasne tmave oci,brutalne rozkosna zienka,princ bol sympatak,hrozne sa mi pacila hudobna i tanecna stranka,taktiez kostymy boli krasne,no jednoducho to bol pre mna fakt zazitok,este aj tie tri mysky boli zlate,takze bezpodmienecne davam plnu palbu a ak by sa dalo,udelil by som aj desat hviezd...:-) ()

• Po filmu Zakletá Ella (2004) se jedná o další variaci příběhu o Popelce, kde zazní skladba „Somebody To Love“ od skupiny The Queen. Zatímco v Zakleté Elle ji zpívá Ella (Anne Hathaway), v Příběhu Popelky tato skladba zazní v podání prince Roberta (Nicholas Galitzine). (Joe16210)
  • Natáčení probíhalo v Pinewood Studios v Londýně. (noelcoward73)