Wanda sa vydáva na nepríjemnú cestu do svojej minulosti, ktorá jej však pomôže vysvetliť prítomnosť a budúcnosť. (Disney+)

Milano33

Neskutočne nápaditá, znamenitá a emóciami nabitá epizóda! Wow! Išlo o neuveriteľný zážitok, ktorý nám začal magickou podívanou. Agatha sa snaží prísť na zdroj Wandinej moci a tak sa vydávame do jej minulosti. Agatha si nepohrávala len s emóciami Wandy, ale aj diváka. Prechádzka Wandinou mysľou bola nesmierne silná a znovu prežívať Wandine zlomové momenty bolo niečo neopísateľné. Z každej scény bolo cítiť toľko emócií a pocitov. Wandine detstvo bolo bolestivé a aj udalosti po Sokovii boli dosť smutné. A ten dojímavý a pohnutlivý rozhovor medzi Wandou a Visionom ma úplne dostal. Keď som týchto dvoch počúval, nedalo sa skrátka neuroniť slzy :'(. Naozaj som plakal. A tá záverečná spontánna Wandina reakcia, kedy zo zármutku si vytvorila vlastnú realitu, bola emocionálna a vizuálna dokonalosť. ()

Dolby.130

A je to tu, brána do úplného finále. Veľmi vydarený diel, ktorý ukazuje minulosť Wandy a Agathy. Toľko bolesti čo si prežila Wanda si ani nevieme predstaviť. Konečne nám všetko odhalili ako prišla Wanda ku svojím schopnostiam a ako vytvorila Hex. A zároveň ako aj Agátha sa stala tým čím sa stala a aká je mocná. S.W.O.R.D. si podľa mňa kope hrob tým čo spravil a finálny súboj medzi Wandou a Agathou bude legendárny teda dúfam v to. Som zvedavý kto má silnejšie schopnosti. Plus verím a pevne dúfam, že vo finále sa ukáže Dr. Strange a tak sa nám aj otvorí cesta do Multiversa. Ale to len tak nenápadne dúfam :D. ()

Skratik

V této epizodě WandaVision je pracuje s charakterem lépe než v půlce MCU filmů. Bravo mrs. Olsen! Skvělé! Některé momenty mi přišly trošku sloppy (třeba když se mamka podívá z okna a je jako "jajx, to je nemilé" s tím, že je venku legit přestřelka), ale to je vykompenzováno skvělou prací s narací, hereckými výkony a podíváním se zpátky do minulosti, které muselo udělat radost každému fandovi Marvelu. 8,5/10 ()

Lenka.Vilka

Hmm...takhle to dopadne, když čarodějka potká čarodějku, které k tomu někdo pomohl, nebo jak se z Wandy stala Scarlet Witch. Navíc skvěle natočené, aby to vypadalo, že tvůrci tenhle tah měli celou dobu promyšlený a následně dál rozvíjeli myšlenku, že se Scarlet Witch v rámci MCU počítá. Protože přeji jen, v komiksech si toho nezažila málo. Za mě totiž vztah a celý příběh Scarlet Witch/Vision za patří na špičku epičnosti. Protože doteď to byla jenom holka, která si ráda hraje s energickejma koulema. Skvělé. A bojím se dalšího dílu. Že mi ta nádhera vypálí díru do hlavy... ()

KukulienkaHO

Obrovská dávka temna a drámy oproti predošlým dielom. Ôsma epizóda čo to poodhaľuje z Wandinej mladosti - udalosti, ktoré predtým len v skratke odzneli. Rovnako slúži na zodpovedanie niekoľkých hlavných otázok, ktoré sme sa pýtali od začiatku seriálu. P.S.: Nevyčerpaného materiálu zostalo po predposlednej epizóde kopa, tak som zvedavý, ako si s tým plánuje poradiť finále. ()

• V Orwellově románu „1984“ byla místnost 101 místem, kde člověk čelil nejhorší věci na světě. V této epizodě zjistíme, že ředitel S.W.O.R.D.u Tyler Hayward (Josh Stamberg) má kancelář s číslem 101, ve které Wanda (Elizabeth Olsen) vidí, jak technici rozebírají Visiona (Paul Bettany). (Kubaaa97)
  • Tzv. Magie chaosu, z níž pochází magické síly Wandy (Elizabeth Olsen), je pojem i v komiksech, kde je primární silou jednoho ze Starších bohů Chthona. Ten byl díky ní schopný vládnout Zemi, než z ní byl vyhnán. Síla se vyznačuje především schopností přetvářet realitu, a díky ní získala Scarlett Witch svojí přezdívku, a je považována za jednu z nejmocnějších sil vůbec. (NiWi)