Reklama

Reklama

VOD (1)

Wanda sa vydáva na nepríjemnú cestu do svojej minulosti, ktorá jej však pomôže vysvetliť prítomnosť a budúcnosť. (Disney+)

Recenze (50)

Kinofil 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

|| TV-PG || Disney+/Marvel Studios || SPOILERY Vysvětlovací díl byl potřeba, ale za mě mohl příjít o 2 epizody dřív. Takhle těsně před koncem je to trochu podivné a laciné, avšak důležité. Nyní víme, kdo je záporák, jak přišla Wanda k Hexagonu a co se stalo (a děje) se skutečným Visionem. Kromě toho epizoda 8 nabízí rychlý origin mladé Wandy od Sokovie po Age of Ultron a víme o níc víc, než z předešlých několika filmů (zřejmě bude pro MCU velmi důležitá, že). Marvel si stále drží napětí pro poslední díl a nedá se s jistotou říct, co se stane. Jeho produkční dohled je oproti konkurenčním minisériím výborný, ale ne bezchybný. Pořád pro mě platí, že je minisérie jen několikahodinovým celistvým filmem. Pokud by se nějaká část dala vynechat (a jakože první 3 epizody by šly), není to úplně dobře a rozvrací to celkový produkt. Vedlejší i hlavní postavy stále někam mizí a objevují se až, když je jich třeba, což po týdením čekání znásobuje jejich absenci (kam se poděla Monica z konce předešlé epizody?). Nicméně se už nemůžu dočkat závěru, který (snad) otevře nové dveře do světa MCU. 85%. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímavé to je, minimálně v překračování hranic formátů. Který jiný seriál do sestřihu z minula naseká i šest let starý film, který je v rámci hlavního příběhu stále relevantní? A už došlo i na odpověď těm divákům, kteří nechápali, jak by chudá holka z východní Evropy mohla znát stařičké americké sitkomy, logicky z DVD. Takže neplýtvejte časem a taky si zkuste zapnout I Love Lucy (1951), The Dick Van Dyke Show (1961), The Addams Family (1964), Bewitched (1964), I Dream of Jeannie (1965), Who's the Boss? (1984) nebo Malcolm in the Middle (2000). ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No konečně konec debilních sitcomů a věnujeme se vysvětlení toho debilního twistu s Agátou minule. Flashbackujeme také zpět do Sokovie a dozvídáme se proč zrovna Sitcomy (jako odpověď dobrý, jako omluva za utrpení po celé epizody, dost ale nebude nic) do období před Ultronem. Také se mi líbí, že každá čarodějnice má vlasní “barvu magie” a díky tomu už jen přítomnost fialové, dává jasnou odpověď, kdo má v čem prsty (viz nápověda minule, kdo oživil QuickSilvera a proč ty debaty Wandy ním). Co ale nepřichází, je jedna zásadní odpověď. Kde se tam sakra ta druhá ropucha vzala (jak se k tomu připletla?). ()

Simon.Dobes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvých 10 minút - nuda. Absolútne sa mi to do hlavného MCU sveta nehodilo, prišlo mi, že pozerám na Runaways, poprípadne Agents of S.H.I.E.L.D., tam by to šlo. Potom sme nazreli do minulosti, a to sa mi veľmi páčilo. Aj scéna s rodičmi (i keď absolútne nechápem, prečo jej matka nič neurobila, keď zbadala vonku prestrelku), ale najmä scéna s Visionom v sídle Avengers. Mohol by niekedy vzniknúť krátkometrážny seriál o Avengers, keď práve nezachraňovali svet a vidieť ich trochu z iného uhla pohľadu. ()

Skratik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V této epizodě WandaVision je pracuje s charakterem lépe než v půlce MCU filmů. Bravo mrs. Olsen! Skvělé! Některé momenty mi přišly trošku sloppy (třeba když se mamka podívá z okna a je jako "jajx, to je nemilé" s tím, že je venku legit přestřelka), ale to je vykompenzováno skvělou prací s narací, hereckými výkony a podíváním se zpátky do minulosti, které muselo udělat radost každému fandovi Marvelu. 8,5/10 ()

Galerie (1)

Zajímavosti (12)

  • SPZ auta, kterou v epizodě řídí Wanda (Elizabeth Olsen), se dá přečíst jako slovo „Excelsior“, což je odkaz na otce Marvel komiksů Stana Lee. (NiWi)
  • V tomto seriálu jsme se již dozvěděli, že se Wanda (Elizabeth Olsen) narodila v roce 1989, a to, že její rodiče zemřeli, když jí bylo 10 let. To znamená, že scéna ze Sokovie se nemohla stát později, než v roce 2000. Nicméně v této epizodě můžeme vidět DVD kopie seriálu Malcolm v nesnázích (od r. 2000), které vyšly až v roce 2002, a set The Dick Van Dyke Show (od r. 1961)), jenž byl vydán až v roce 2005. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama