Reklama

Reklama

Tak tohle je můj život

(seriál)
  • USA My So-Called Life
USA, (1994–1995), 15 h 6 min (Minutáž: 46–49 min)

Tvůrci:

Winnie Holzman

Hrají:

Bess Armstrong, Claire Danes, Wilson Cruz, Devon Gummersall, Jared Leto, Devon Odessa, A. J. Langer, Lisa Wilhoit, Malinda Williams, Channon Roe, Robert Gant (více)
(další profese)

Epizody(19)

Kultovní, dramatický, ale ralistický seriál pro mladé. V hlavní roly se představí 15-ti letá herečka Claire Danes, která ztvárňuje Angelu Chase, a řeší klasické problémy dospívání. Za svůj výkon získala ocenění Zlatý globus a nominaci na cenu Emmy. Jejím parnerem se ve filmu stal JARED LETO, který hraje přitažlivého avšak velice komplikovaného Jordana Catalana. Jarede Leto je známý herec,ale v neposlední době i zpěvák. (vshkika)

(více)

Recenze (34)

fifi.m 

všechny recenze uživatele

Tak tohle rozhodně není typický plytký americký seriál. Neodehrávají se zde neuvěřitelná dramata, přeslazené románky ani přechytralé rozhovory teenagerů. Je to seriál o dospívání a s ním spojených problémech. I když jsem o dost starší než hlavní hrdinka, dokázala jsem se vcítit do její kůže. Ona, nepříliš výrazná dívka, se zamiluje do největšího fešáka ze školy. Tohle se stalo snad skoro každé dívce. Děj seriálu je napínavý, vždy jsem se těšila na další díl. K tomu krásné modré oči Jareda Leta a dohromady to dává pět hvězdiček. ()

Jíha 

všechny recenze uživatele

Tento seriál je tak realistický, že naprosté nerozřešení snad všech zápletek na konci jeho první a poslední řady působí skoro přirozeně. Život taky nikdy nijak nedopadne. Seriál nabízí skutečný dramata, hlavně pro postavy homosexuálního Rickyho a víceméně nešťastnýho, ale nakonec skvělýho Briana, ale asi nejlepší je na něm jistý nadhled a subtilní humor. Hlavní hrdinka Angela je totiž tak naivně a přitom bystře hlubokomyslná a ten její vyvolený tak absurdně krásnej a mentálně retardovanej, že se to těžko dá brát úplně vážně. Kromě toho tu máme kromě teen dramatu i sociální horror - snad nikdy jsem neviděl v televizi takovou kreaturu, jakou je tady Angelina matka. Představa, že se taková osoba pokouší vychovávat děti, a že tyto ji dokonce mají rády, dokládá tragiku lidské zkušenosti. Nakonec je třeba zmínit borce Tina a jinak asi docela zapadlou herečku A. J. Langer v roli Angeliny největší, praštěný kamarádky, na kterou je vážně radost pohledět. 90 %. ()

Reklama

Mikah 

všechny recenze uživatele

U nás tento seriál není příliš známý, ale jinde je vnímán jako ten nejlepší seriál pro mládež a je považován za kult. Já s tím nemohu než souhlasit. Americké teen seriály většinou vyprávějí o lidech, kteří nepřipomínají nikoho, koho známe, a kteří prožívají věci, které jsou vzdálené realitě, v níž většina z nás žije. My So-Called Life je však realistický. Hlavní postavy jsou z obyčejných rodin, chovají se rozumně a pochopitelně a řeší otázky, jež se týkají většiny dospívajících. Díky tomu je snadné ztotožnit se s Angelou a cítit se jako součást příběhu. Připadalo mi, že jsem se vrátila v čase a těch necelých devatenáct hodin jsem strávila ve flanelové košili běháním po střední škole, rozmlouváním s přáteli na dívčích toaletách a toužebným očekáváním, že na chodbě zahlédnu toho chlapce, do něhož jsem tajně zamilovaná. Je těžké vyjádřit, čím mě My So-Called Life tolik zasáhlo, ale snad nikdy jsem se nesetkala se seriálem, který by mi navodil tak silnou a příjemnou nostalgii. ()

Michelle75 

všechny recenze uživatele

Tak co mě na tomhle seriálu kdysi zaujalo byla tuctovost jedné holky, ale ona umí, Claire Danes na sebe upoutala mou velkou pozornost a spolu s Jaredem Latem to mezi nimi správně jiskřilo. Nenásilně se rochnili v "problémech" dospívání, ale hezky a občas i vtipně, tak na mě působila i celá Angelina rodina. Prostě fajn a ničím se nevnucujíc seriál o dospívání a opět s velkými budoucími hereckými talenty. ()

Falconica 

všechny recenze uživatele

Všechno už tu bylo řečeno. Dobrej relativně realistickej příběh, dobrý herci...já chci k tomu zmínit jen jedno...vždycky když se v tom filmu ozvalo "Catalano, come on." v podání Jaredova brášky Shannona, málem jsem padla smíchy:-D. Ten chlap má nespornej obrovskej talent, ale buď se s ním minul herectvím, nebo tu roli fakt napsali tak strašně XDDD...chudák ()

Galerie (35)

Zajímavosti (3)

  • Škola Liberty High School, kde studují hlavní hrdinové, je ve skutečnosti University High School v Los Angeles. (Tygrys)

Reklama

Reklama