Bratři

Česko / Slovensko, 2023, 135 min

Film Bratři vypráví jeden z největších příběhů studené války o odbojové skupině bratrů Josefa (Oskar Hes) a Ctirada Mašínových (Jan Nedbal). Rodina Mašínových se v komunisty ovládaném Československu stává terčem pronásledování a bratři věří, že po vzoru otce, hrdiny protinacistického odboje, lze proti diktatuře bojovat jedině se zbraní v ruce. Zároveň si jsou vědomi odpovědnosti vůči mámě (Tatiana Dyková Vilhelmová) a sestře (Karolína Lea Nováková). Zakládají odbojovou skupinu, která má na svědomí řadu násilných činů, jejichž vyšetřováním je pověřen kapitán Státní bezpečnosti Koller (Stefan Konarske). Mašínové se stávají nejhledanějšími muži v zemi. Pokusí se o útěk do Západního Berlína, kde plánují vstoupit do americké armády s cílem osvobodit Československo. Pátrání po pětici členů odbojové skupiny pokračuje ve východním Německu, kde začíná jeden z největších honů na lidi v novodobé historii. Jen málokteré téma české historie vzbuzuje tolik emocí jako příběh snímku Bratři. (Cinemart)

Diskuze

Dadel (hodnocení, recenze)

Ricch

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Tak jako tak mazat komentáře který to neoslavuji určitě není úplně v pořádku. To, že to někdo zjebe je důkaz, že to neviděl? Pak bych se zeptal i opačně proč většina z těch co dali plný počet k tomu nenapsali komentář? Tenhle film bude vyvolávat kontroverze, ale tahle cenzura mi teda moc nevoní.

na příspěvěk reagoval Dadel

Ricch

Ricch (hodnocení, recenze)

To bude zas pan "havloid" Dadel v ráži. Napráská a zabanuje každého, kdo si dovolí nějak kritizovat tohle velkolepé veledílo. I 4 hvězdičky budou málo a okamžitě začne ve jménu polistopadové demokracie mazat hodnocení, kde nejmíň 6 hvězdiček bude průměr 🤣

na příspěvěk reagoval Dadel, Kubeska, Kovbajn

Uživatel Ricch smazal svůj příspěvek.

Wacoslav1

:) Jasně. Zatím se nebavíme o filmu, já ho teda ještě neviděl. Těším se. A třeba budu zklamanej, uvidíme. Kniha (Novák) je výtečná.

hippie2222 (hodnocení, recenze)

Odporní vrazi a zmrdi byli především komunisti a jejich azbucký loutkovodiči.

ClintEastwood

ClintEastwood (hodnocení, recenze)

Točit oslavnou ódu na ty Mašínské vrahy a zmrdy, je hnus nejvyššího kalibru. Ať shoří v pekle.

na příspěvěk reagoval mm13

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

hippie2222

a v jaký že knížce se to dočtu, že podříznutí omráčenýho chlapa jako to podsvinče ze mě nedělá naprostý hovado, kterému by se nemělo dostat žádného uznání či vyznamenání atp., ale naopak by se jím mělo za takovou vraždu pohrdat?;)

na příspěvěk reagoval hippie2222, Ivoman

Dadel

Problém je, že "názor" na Mašíny tvoří u 90% populace emoce. Emoce získaná z nějakýho účelovýho způsobu odvyprávění jejich příběhu, kdy se hodí jakákoli čuňárna, která jim přitíží - včetně vyfabulovanýho propagandistickýho svinstva 30 případů... Tihle lidé nejsou ochotni vůbec si argumenty vyslechnout, natož se nad nima zamyslet. Změnit názor je nelze přimět vůbec ničím. Můj brácha, chytrej chlap, žádnej dezolát, vždycky jasně proti komoušům, pravičák. Ale tady má jasno, ačkoli to "zná" právě jen z toho pitomýho seriálu a diskusí na internetu. Říkám mu: "Co kdyby sis o tom napřed něco fakt přečetl a pak to zkusil promyslet znovu?" On na to: "Já nic číst nepotřebuju, já mám jasno a nehodlám na tom nic měnit." Takže co s tím? Nic.

na příspěvěk reagoval cyphercz, Kovbajn

freddy_k

Když pochybuje čobolák tak je mě to fakt u PRDELE. Protože zrovna tvoji předkové se spolu s ukrošama staví na piedestál nejhorších zmrdů v lágrech !!! Na třetím místě jsou černoprdelníci z Polska. Prostě jeden zkurvenej národ vedle jinýho zkryplenýho národa. Takový tam pomáhali náckům nejvíc a byli horší než náckové. Je o tom spousta dokumentů naštěstí, kde mluví očití svědkové. A nejsou to jen české dokumenty. Jsou to americký dokumenty, norský, finský apod. Hodně různorodých národů chtěli todleto zfilmovat a vždy vyšlo na povrch, že největší zmrdi, kteří se chtěli "zavděčit" náckům byli na prvních místech ukroši, čoboláci a pšonci.

S tím už nikdy nic nenaděláš. Prostě tohle je pravda a nic jinýho. Co jinýho vybleješ, je jen pravda o tom, jak se snažíte bagatelizovat to co prováděli náckové v lágrech a ty jejich pohůnky z řad ukrošů, čoboláků a pšonků.

mm13

Na základe odhalených podvrhov dobovej sovietskej propagandy, ktorá ukrajinských nacionalistov vykresľovala ako vrahov, pritom opak bol pravdou.

Ivoman

Pochybujem, že niečo z toho je pravda. Skôr je to zveličená nepravda. V beštialitách sa vyžívala hlavne sovietska NKVD a Čeka. Počas tzv. SNP sa k tomu uchyľovali partizáni, ktorí tým, ktorí boli podozriví z napomáhania štátnym orgánom, napr. odrezávali hlavy zaživa. Rusi na Ukrajine robia presne to, čo ich dedovia počas vojny.

na příspěvěk reagoval mm13, Ivoman

freddy_k

... některé výjevy byly tak příšerné, že podle svědků lidem během pouhých několika vteřin zbělaly vlasy hrůzou. Nacisté, a to nejen němečtí, ale také ukrajinští, matkám rvali děti z náručí. Některé kojence, kteří neměli šanci sami přežít, házeli do jámy jen tak, aby neplýtvali náboji ...

na příspěvěk reagoval freddy_k

freddy_k (hodnocení, recenze)

Škoda, že dnes nemáme takýchto hrdinov, ktorí by "dávali dole" stúpencov Ruska.

na příspěvěk reagoval Ivoman

Ivoman (hodnocení, recenze)

A než mě začnete nadávat a vyhrožovat, tak si najděte BABÍ JAR !!! To mluví za vše.

hippie2222

A proč si třeba nezavzpomínat na dokumenty, které běželi na ČT, ve kterých dědové vzpomínali na pobyt v lágrech a pěkně na plnou hubu otevřeně řekli, že nejhorší a nejbrutálnější pomahači nácků byli ukrajinci ? Proč nezavzpomínat třeba na tyhle dokumenty ? Jak se ukroši ukájeli na mlácení poláků, čechů a slováků ?

TKommander

Proč to přeskakování historických období? Proč si nezavzpomínat taky na to, že spousta z nich byli četníci za protektorátu a velmi aktivně se podíleli na represích a vraždách českých občanů např. v době heydrichiády?

na příspěvěk reagoval Ivoman, TKommander

TKommander

TKommander (hodnocení, recenze)

Dadel

Jasně no, já jsem to převedl, nicméně to stále funguje jako nějaká represivní složka. Navíc spousta z nich byli četníci ještě z první republiky.

na příspěvěk reagoval hippie2222

15.01.2024

Nezlomní a obětovaní - festival plný premiér

Nezlomní a obětovaní - festival plný premiér

23.10.2023

Proti nacismu ano, proti komunismu ne? Některé rodiny se postavily oběma totalitním režimům. Třeba Mašínovi. Tématem čtvrtého ročníku festivalu filmů o XX. století je protikomunistický odboj, a to v… (více)