Bratři

Česko / Slovensko, 2023, 135 min

Film Bratři vypráví jeden z největších příběhů studené války o odbojové skupině bratrů Josefa (Oskar Hes) a Ctirada Mašínových (Jan Nedbal). Rodina Mašínových se v komunisty ovládaném Československu stává terčem pronásledování a bratři věří, že po vzoru otce, hrdiny protinacistického odboje, lze proti diktatuře bojovat jedině se zbraní v ruce. Zároveň si jsou vědomi odpovědnosti vůči mámě (Tatiana Dyková Vilhelmová) a sestře (Karolína Lea Nováková). Zakládají odbojovou skupinu, která má na svědomí řadu násilných činů, jejichž vyšetřováním je pověřen kapitán Státní bezpečnosti Koller (Stefan Konarske). Mašínové se stávají nejhledanějšími muži v zemi. Pokusí se o útěk do Západního Berlína, kde plánují vstoupit do americké armády s cílem osvobodit Československo. Pátrání po pětici členů odbojové skupiny pokračuje ve východním Německu, kde začíná jeden z největších honů na lidi v novodobé historii. Jen málokteré téma české historie vzbuzuje tolik emocí jako příběh snímku Bratři. (Cinemart)

Diskuze

JiVi

JiVi (hodnocení, recenze)

zfilmované "Zatím dobrý" ... těšil jsem se na to .. bohužel zklamání. Asi z toho měl být spíš TV seriál a z něj sestříhaný film do kin.

na příspěvěk reagoval Dadel, Bluntman

Kefidlo

Kefidlo (hodnocení, recenze)

Doufám, že jsem tento film nesponzoroval z konces. poplatku. Mašínové jsou vrazi.

JUWA

Není, ale ptal ses na příčiny, tak jsem ti odpověděl. Jestli nemáš další dotazy, téma zamykám.

JUWA (hodnocení, recenze)

Dadel

Vysoká škola.života ? Ahá...takže na hodnotenie na csfd je už treba aj vzdelanie. To som nevedel.

na příspěvěk reagoval Dadel

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Dadel

Problém s jeho vyjádřením na adresu Mašínů, potažmo filmu, je ten, že je Českou televizí využíván pro PR snímku, a tak nelze brát v potaz jeho názor jako někoho, kdo nemá bias.

Mně na Bratrech šokuje jenom jedna věc: dekádu od vývoje po uvedení, přitom tak hrozná dramaturgie. A nevím, kde se v tuzemském mediálním prostoru vzalo, že Epstein je dobrý scenárista (v souvislosti s Václavem, což je při nejlepším ukázkový midcult), ale tenhle mýtus by taky mohl skončit.

JUWA

To je tim "Nezapomente film ohodnotit na CSFD" v kinech. Zacalo sem chodit mnohem vic absolventu Vysoke skoly zivota, kteri predtim o CSFD nevedeli.

na příspěvěk reagoval JUWA

JUWA (hodnocení, recenze)

meti

Otázka znie, kde nastala chyba. Prečo kedysi názory na Csfd boli objektívnejšie ako dnes ?

na příspěvěk reagoval Dadel

meti (hodnocení, recenze)

Dadel

OK. Říkal jsem si, že by se po čase objevil kvalitní film České produkce (bez ohledu na zasazení). Jestli jsou jeden extrém lidi, co tomu dají odpad jen pro téma, tak je tu i druhá strana, která dává 5-4 hvězdy asi úplně všemu.

CSFD hodnocení pro mě vždycky bylo validní. Poslední dobou to ale jde úplně do kopru.

na příspěvěk reagoval JUWA

meti

Já si nemyslím nic, já sem jen dal odkaz na to, co si myslí badatel Jiří Padevět, jestli sis nevšiml

na příspěvěk reagoval meti

meti (hodnocení, recenze)

Dadel

Myslím, že by teď režisér tedy mohl navštívit rodiny braty chladnokrevne popravenych a vysvětlit jim "zlu se neustupuje".

Myslíš si snad, že by režimem popraveni vojáci a důstojníci československé armády souhlasili s jejich jednáním?

Stejné, jako si dneska dělat hrdiny z Ukrajincu. Agresivní vochlastove, kteří před sto lety vyhladili desetitisíce lidí v pohraničí a my je tu dneska budeme živit, dělat z nich hrdiny, malovat si na ksicht jejich vlajky...

na příspěvěk reagoval Dadel, anglanek

anglanek

😀 Ono je takových víc. Dadel, hippie2222, Hanzek a spousta dalších...

Nejlepší na tom je, že já bych si jich vůbec nevšímal, protože si tu nevšímám nikoho, ale zrovna Dadel a hippie2222 se do mě navezli první, tak jsem s nima nějakou chvíli "debatoval", ale jak říkáš, věnovat se takovým zoufalcům, je pouze ztráta času...

hippie2222

Původně jsem chtěl být trošku ostřejší, ale usoudil jsem, že už jsem viděl dostatek tvých příspěvků, abych si na tebe mohl udělat názor. Když je někdo zamindrákovaný č...k, nemá smysl s ním ztrácet čas, takže toto je naposled, co jsem si tě všiml. Žij blaze, dezoláte... Jen takové malé doporučení. Aspoň se ohol, protože vypadáš jako nýmand Hutka.😀

na příspěvěk reagoval hippie2222

Uživatel Kovbajn smazal svůj příspěvek.

hippie2222

hippie2222 (hodnocení, recenze)

Dadel

Tvl jeden idiot se identifikuje s žací mlátičkou a druhej s konspiračním duševně nemocným chudákem a troufají si tu někoho kádrovat. To nevymyslíš :D.

na příspěvěk reagoval Kovbajn, Kovbajn

anglanek

anglanek (hodnocení, recenze)

Kovbajn

Uživatel Dadel je ultra idiot. Ztráta času jako tento film co má ještě zničujících a určitě nudných 135 min o prasatech z rodiny Mašínů

na příspěvěk reagoval Dadel, Kovbajn

InJo

Bohužel, na tento dotaz nemohu odpovědět. Film Bratři jsem ještě neviděl. Ale protože tito "hrdinové" rádi vraždili, je docela možné, že Ctirad tuto nebohou dívku zabil. Jen tak. Pro své uspokojení.😀

Jestli mohu poradit, zkuste si ještě jednou a pečlivěji projít výměnu názorů mezi mnou a uživatelem jménem Dadel. Možná si všimnete, že jsme se bavili o jiném filmu.

duckman

duckman (hodnocení, recenze)

Ja bych jim toho bilyho lva dal, bude prdel tady v tom zkurvenym ceskym bordelu aspon zase :D :D :D

InJo

InJo (hodnocení, recenze)

Kovbajn

Pokud chcete dokázat, že jste to skutečně viděl, určitě rád odpovíte na tuhle otázku: Jak se vyvrbí jedna z úvodních scén, v níž si Ctirad Mašín (Jan Nedbal) přivede v noci k sobě do bytu dívku, kterou předtím sbalil na tancovačce?

na příspěvěk reagoval Kovbajn

Kovbajn

Jen tak mimochodem, 1) je premiéra až zítra a 2) hodnocení odpad a komentáře typu "Jsou to hnusný vrazi", ve kterých není nic o filmu samotném, moc nesvědčí o tom, že to dotyčný viděl

31. Český lev - výsledky

15.01.2024

Nezlomní a obětovaní - festival plný premiér

Nezlomní a obětovaní - festival plný premiér

23.10.2023

Proti nacismu ano, proti komunismu ne? Některé rodiny se postavily oběma totalitním režimům. Třeba Mašínovi. Tématem čtvrtého ročníku festivalu filmů o XX. století je protikomunistický odboj, a to v… (více)