Šokující živé vysílaní, které během chvíle změní životy několika nevinných lidí. Radek (Karel Roden) se po téměř dvaceti letech nečekaně vrací do svého rodného města, aby zde nalezl jistou mladou ženu a jednou provždy se vyrovnal se svou minulostí. V pátrání po neznámé ženě mu pomáhá Eva, ambiciózní rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do své živě vysílané noční show. Chtěla mít ve vysílání senzační událost, ale k jejímu zděšení a ke zděšení všech posluchačů začne na povrch vyplouvat něco, s čím nikdo nepočítal. Svůj plán připravoval Radek několik let a během jeho vyprávění je do pochmurného příběhu vtažena nejen ona sama, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí. Začíná napínavý boj o čas a o spravedlnost. Opravdu už je vše nenávratně promlčeno? (Bontonfilm)

blondboss

Konečne kvalitnejší český snímok, hlavne čo do podobného kriminálneho žánru. Skvelo vystavaný príbeh s hutnou atmosférou, ktorá diváka vtiahne do deja a ani tie miestami omáčkové dialógy vám až tak nevadia, keďže chcete vedieť, ako to bude prebiehať ďalej. Celkovo veľmi dobrý koncept a aj herecky to bolo na vysokej úrovni. Som milo prekvapený a štvrtú hviezdu pridám bez váhania. 75 % ()

DonBraso

Čert to vem, že tomu dám trochu víc. Na český poměry je to prostě trochu něco jiného, než tenhle stát každý měsíc dostává za lejna to stejný dokola a Sedláček aspoň malinko odbočil. Pořád je hrozný, když ve filmu smrdí ty reklamy, který se musí opakovat tolikrát, že už tohle jsem doufal, že vůbec v českých filmech nadobro zemře. Já si nový český filmy už vesměs nepustím, ale Roden a náměť mě trochu přeci navnadily. Je to sice ve výsledku úplný prázdno, ale i tak jsem spokojen čéče. Postavy co mají tak plochý cílený dialogy a tak vlastně jen čekáte co z Radka vyleze. To je vlastně úplně vše. Já si nemůžu pomoct, ale vydržel jsem do konce a Bareš prostě s bouchačkou nechal malinko nahlodat co bude. Má to svůj styl, tah štětcem. Film vlastně jen poukazuje a hlásá o problému, který je podle textu už vlastně jen u nás v takové míře. V tomhle jsem to pochopil úplně jasně. On film poukáže na problém. Nějak to natočíme, obsadím Karla Rodena a ono to prostě vyjde. Bočková nevím proč mě i bavila. Sice jí moderátorku nevěříte ani za boha, ale prostě to je tak se vším. Nevím jestli jsem si nasadil růžový brýle nebo ne, ale hromady procent je fakt za ten náměť a že to aspoň někdo natočí, kde se ve výsledku na plátně vůbec nic nestane, jen přijde pár zjištění. V tomhle scénář hrál dobrou hru o tom žádná. 75% ()

a0001

Nudný scenár, totálne nudné keci, nudne podávaný príbeh. Horšie tento námet snáď ani natočiť nešiel. 25% ()

RobinPM100

Kdyby to byl zahraniční film, dám 4/5, ovšem na českou tvorbu 5/5. Mimořádně natočené a opravdu profesionálně - tedy jako zahraniční filmová produkce - působící film. Zejména mě nadchla i kamera, fantastický vizuál i kompozice, přemýšlel jsem, nebyla použitá kamera Arri Alexa Mini LF? - tipuju. Nedivím se, že film řádí/řádil v top 10 Netflixu. Skvělé psycho drama o jednom vyzpovídání se z hříchů v přímém přenosu v rádiu, plném překvapení. V hlavních rolích Karel Roden jakožto rozervaná postava a záhadný hacker, opravdu si to dává, hltáte, co z něj vypadne nového. Barbora Bočková zde také stojí za zmínku, jelikož hraje výrazně lépe, než v 1. oddělení. Jediná, co bych zkritizoval, je konec, kdy jsem čekal nějaké větší drama, respektive, že to Roden více rozbalí jako takový Punisher, což se nestalo, i tak skvělý film. ()

DanielP.

Konečně! Ano píšu konečně a dávám 5*. Po opravdu dlouhé době velice kvalitní a velmi dobře zpracovaný český film.  Pane Sedláčku smekám a tleskám! ()

wowylgu313

Nechci urazit takže budu asi hodně ždímat... Herecký výkony asi super, obsazení úžasný o tom žádná. Kamera perfektní. No... Příběh? Asi jsem teda spíš ten typ člověka co nemá mozek a potřebuje k životu trapný, jednoduchý story.. tento jsem totiž nepochopil a nebo pochopil ale neskutečně moc jsem se u toho nudil. Ať Rodena přímo miluji nebo ne, tohle pro mně zachránit nedokázal. Furt tam někdo něco povídal ukrývalo se to pod tajemnou zástěnou a vyvrcholení přišlo jen v další várce nudy. Kde nic tu nic. Bohužel za mně 40% :/ ()

Pan.Antonin

Povedený snímek, hlavně ze začátku. Sice pomocí nejlacinějšího způsobu (nedodání informací divákovi), ale velmi dobře to buduje napětí a vás pak zajímá, jak to tehdy bylo a jak to dopadne. Krom toho ještě zazářil Karel Roden a zejména Igor Bareš. Bohužel, co se nepovedlo, to byl závěr filmu, kde film trochu ztratí šťávu a nakonec vyšumí do ztracena. Mohli to uzavřít daleko lépe a to by se možná objevila i pátá hvězdička. Takhle dávám čtyři. Zatím můj favorit pro Cenu filmových fanoušků. P.S. Pořádná reklama na Český rozhlas. ()

AndrewNewman

Film, ktorý spočiatku diváka brutálne navnadí, ako hudbou, tak dialógmi a originálnym príbehom, no vo finále zistíte, že to bol len ďalší pokus o akože drsný triler z mafiánskeho prostredia 90. rokov. Už len motivácia hlavného hrdinu, hovoriť toto všetko do rádia, pričom by to mohol urobiť aj bez mediálneho humbuku je maximálne diskutabilná. Ak by také niečo natočili američania, tak by to bolo za dve hviezdy, ale oceňujem to, že ako my (Sviňa) tak aj naši susedia točia filmy, ktoré majú gule a vyžívajú sa vo svojej surovosti. No a zahrané to bolo maximálne na úrovni. ()

Lukyys11

Geniální a velice přemýšlecí film. V podstatě po celou dobu filmu probíhá napětí a vás až do konce filmu zajímá, jak to celé dopadne. Také se zde nacházejí určité zvraty a takzvané "wow" momenty, kdy vás opravdu donutí dokoukat až do konce a také musím pochválit Karla Rodena za herecký výkon. Řekl bych, že to je jeden z povedenějších českých filmů, co se týče těch novějších. ()

Marcas

Film mě bavil. Všichni hlavní aktéři hrají výborně a celkově na mě film působí takovým světovým dojmem. Plán hlavního protagonisty v podání Karla Rodena je hodně zamotaný a hodně mě zajímalo kudy to půjde dál a jaká pointa na nás číhá. První dvě třetiny jsou téměř dokonalé a postupné odkrývání zápletky jsem si hodně užíval. Bohužel poté, co se vše rozkryje a tajemství jsou zodpovězena, se film jaksi rozpadne a není schopen dovést to do zdárného konce. Stále se nemůžu zbavit pocitu, že ten film zůstal nedokončenen. Zkrátka to bylo takové nijaké. Chvíli po konci jsem stále dumal nad tím, jak to vlastně teda skončilo. Bohužel jsem na nic nepřišel. Nicméně to nemění nic na to, že jsem opravdu rád, že tu vznikají takové ambiciózní projekty, na které se nemusím bát dívat. Ono to příště bude zase lepší a snad i s lepším koncem. ()

pafka

Neokoukany scenar je nejvetsi deviza tohodle filmu. Stale nevite co prijde a proc to tak je. Dobry cesky film. ()

Fin_429

Ze začátku se atmosféra buduje absolutně tragicky, ale jakmile začne Radek vyprávět...... to je ono, na to jsme čekali. Radkův styl vyprávění byl poutavý a myslím, že to fungovalo skvěle. Ovšem hned poté co skončí (pomyslná) první část vyprávění, tak se druhá polovina  snímku lehce Promlčí a je sice napínavá, ale lehce ztrátí hlavu a patu. Naštěstí se všechno tohle drama vyplatí a my v závěrečných 15-10 minutách vidíme, perfektní až lehce poetické ukončení příběhu, na který jsme tak usilovně čekali. 7,5/10 ()

ostravak30

Promlčeno je rozhodně to lepší, co lze spatřit na obrazovkách mezi českými filmy posledních let. Bohužel, je tu jedno velké ale... Je to paradoxní, český film si na jednu stranu chce hrát na velký a ještě větší, který se vyrovná alespoň evropským produkcím. Kvůli pár záběrům tak třeba producenti neváhali zaletět do USA, aby tam natočili, kterak Radek projíždí městem. Na druhé straně, když už výborný thriller vznikne, je skvěle obsazen a opatřen kvalitním námětem a scénářem, svou šanci tak nějak promarní a ještě se chlubí, že je to tak v pořádku. To umí prostě jen Češi. Promlčeno totiž stojí svým dramatem čistě na tom, co nám odvypráví hlavní hrdina. Je to zajímavé, protože z 90. let by se podobných námětů našly stovky. Ale co dál s tím, zeptá se divák. A odpověď se mu dostane vzápětí. Nic. Karel totiž netouží ani tak po spravedlnosti (ale proč do toho tedy tahal ty policisty?), nýbrž si vezme od Igora Bareše pouze pár cenných papírků, vyplatí pozůstalé a rychle prchá zpět. I když dochází na tak dlouho očekávané střetnutí mezi Rodenem a Barešem, které je důvtipnému divákovi navíc prozrazeno prakticky již na začátku Radkova vyprávění, nestane se nic. Není žádné napětí ani drama. Hlavní hrdina přijde se zbraní, vezme si prachy a odejde s nimi. Konec a šáteček. Za mě veliká škoda a opět promarněná příležitost. Takhle bohužel zůstal absolutně nelogický základ, který tvoří podklad pro podstatu filmu a totálně zmařený konec. ()

charles3

Originální námět a scénář v českém filmu - v podstatě konverzační thriller bez jediné akční scény. S nečekaným, ale věrohodným a o to lepším koncem. Sedláček se vrací - když ne do první, tak aspoň do čela druhé ligy. ()

fafejt001

Na  mne  trochu  složité  a  komplikované .  Nějak  jsem  se  chvíli  neorientoval  kdo  je  kdo . Nápad  možná  zajímavý  , ale  zamotané  .  Roden  a  Bareš  dobří  protihráči  . A  ta  moderátorka  byla  dobrá  . Celkově  asi  lepší  průměr  až  lehce  nadprůměr . ()

hony23

Na české poměry silně nadstandartní kriminální drama se skvělým Rodenem v hlavní roli. Jeho hrdina pár hodin před promlčením 20 let staré vraždy rozehrává skrze rozhlasový pořad hru, která zasáhne osudy všech zúčastněných. ()