Mosul

Irácká jednotka odpadlíků zachrání život mladému policistovi, který se pak přidá k jejich boji proti Islámskému státu tam, kde kdysi bývaly ulice Mosulu. (Netflix)

LUIGISde

Prijemny akčňák, bez nesmrtelnych hrdinov so sympatickou zapletkou. Keby z toho nekričalo lacne prevedenie bolo by to ešte lepšie. Za mňa 60% ()

hypnos11

Upřímně vůbec nechápu, proč tohle má oproti sračkám typu Expendables 1/2 tak nízký hodnocení. Dávám 4*, ale některý zdejší recenzenti mě tak na**ali, že jsem přemýšlel o přidání tý pátý. Ono by to ale stejně nic nezměnilo :) Skvělá akce, zasazení, skleslá a hutná atmosféra. Příběh jednoduchý, ale s úderným koncem. Že to vypadá levně? To byste jako chtěli zase další šunt přepatlanej milionem CGI? Naopak, tohle bylo velice autentický a já nemám žádný větší výtky. PS a komentáře typu "Arabáči si kosí Mosul" jsou naprosto ubohý. ISIS neboli Daesh byla jendoduše banda prachsprostých kriminálníků, kteří si hráli na něco většího. A že se i u nás našlo pár případů, kdy to lidi lákalo natolik, aby se tam snažili vydat - to je na doživotí, když už ne na trest smrti. PPS a neřekl bych ani, že to je "silný proirácky působící film". Ne, je to silně lidsky působící film. Ne všcihni iráčani (nebo íránci a další) jsou vymaštěný hlavy.. A podobný věci se nedějou jenom v Iráku, viz např Afghánistán nebo téměř jakákoliv libovolná země v Africe ()