Reklama

Reklama

Robin Hood

(seriál)
Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Hrají:

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(22)

Obsahy(1)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

(více)

Recenze (232)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Tohle je pro mě dodnes srdeční záležitost mého dětství. Strašně jsem ten seriál žral a dodnes je to pro mě nejpovedenějším, nejzajímavějším a nejlepším ztvárněním legendy Robina Hooda. Už pro to zapojení mytologie a nadpřirozena. To spojení fantasy legend a horrorových prvků prostě funguje. Dodnes mám v živé paměti, jak jsem se třásl strachy při dvojdílu s názvem Waylandovy meče. Skvělé herecké obsazení a vykreslení postav (Philip Davis dal Krále Johna naprosto grandiozně). Pravda, blonďatý Robin je trošku slabší, hlavně mi vadilo, že Connery byl na tu roli podle mě moc mladý a díly s ním jsou už spíše komediální, ale i tak jsou fajn. A jedna zásadní věc - Marion může hrát klidně Cate Blanchet, Mary Elizabeth Mastrantonio nebo třeba Uma Thurman, ale nejlepší (a pro mě jedinou pravou) Marion vždy byla a bude Judi Trott. Ta v nás, pučících puberťácích, dokázala zažehnout zápal pro pihovaté zrzky. ()

YURAyura 

všechny recenze uživatele

Ano, takto nejak si predstavuju dobre udelany serial. Neni to takove psycho jako Deti z kourove hory nebo ta uchylarna o te mimozemske forme strasici osmileteho chlapecka. Na druhe strane na ostrovniho Caryfuka to nema ;] Kdyz jsem to hltal poprve, tak jsem o nemel o Boormenovem Excaliburu ani poneti, ale jeho velky vliv na cely serial je vic nez jasny. Mozna i proto mne to tak sedelo. Nektere dily bych klidne klidne dal i tedka. ()

Reklama

Brandon 

všechny recenze uživatele

I více jak po dvaceti lelech neztratil Robin of Sherwood nic na své mýtické podmanivosti. Dokonalé spojení nesmrtelné legendy, keltské hudby a jedinečných hereckých výkonů způsobilo, že se k Albionu, Tuckovi, Muchovi, Malému Johnu, Nasirovi, Willovi, Robinovi, Marion, Hernovi, Guy of Gisburneovi, Sheriffovi budu vždycky rád do Sherwoodu vracet. "Nic se nezapomíná. Nikdy se nic nezapomíná." ()

janesX 

všechny recenze uživatele

Najlepší Robin Hood a asi jediný Robin Hood, ktorý ma aj naozaj bavil.  Charizmatickí herci v tomto anglickom seriáli vytvorili nezabudnuteľnú bandu sympatických zbojníkov a spiklencov (dnes by sme im asi hovorili teroristi), za ktorých by som dal v detstve aj ruku do ohňa. Výborný príbeh, v ktorom nechýba ani humor, ani dojatie. A soundtrack, ktorý mi z hlavy nikdy úplne nezmizol. Určite si to ešte niekedy chcem zopakovať. Celé, pekne a pomaly. 86%. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál, který je nutné sledovat zhruba mezi 12 a 15. rokem života ;o) Pak si ho člověk nejvíc užije. Jistě by se mu dalo i leccos vytknout. Je ale fakt, že od té doby žádná podobně silná seriálová adaptace nevznikla. Vlastně je z podivem, že to dnes televize nedávají. U náctiletých by nepochybně uspěli, přestože v tom nejsou žádné počítačové triky a všechny použité efekty jsou doslova dřevní... Ještě pár slov k historické hodnověrnosti. Středověké reálie to nezobrazuje špatně, navzdory tomu, že to je dost fantasy a že hoodovský mýtus v současné podobě formovalo především romantické 19. století a logicky tedy přejímá všechny tehdejší historické stereotypy, včetně typického a středověku zcela cizího nacionalismu. Dost nadbytečné mi ovšem přijdou všechny ty téměř obsesivní satanistické vsuvky, které už nepatří ani do romantického 19. století, ale náleží spíše až století dvacátému. Kdyby to bylo v jednom dílu, ještě to pochopím, pokud je to pomalu v každém druhém, dost to nudí... Celkový dojem: 75% Zajímavé komentáře: Radek99 ()

Galerie (28)

Zajímavosti (13)

  • Důvodem odchodu Michaela Praeda ze seriálu byla nabídka na hlavní roli v muzikálu o Třech mušketýrech na Broadwayi. Bohužel byl tento muzikál ukončen po pouhých devíti odehraných představeních. Ani tak Michael Praed svého odchodu ze seriálu nikdy nelitoval. (Muffino)
  • Vesnice s názvem Elsdon v hrabství Nottinghamshire ve skutečnosti neexistuje, reálně je vesnice Elsdon v hrabství Northumberland v severní Anglii. Autoři dílu se nejspíše inspirovali vesnicí a farností Elston, která skutečně v oblasti Nottinghamu existuje a to na východ od Sherwoodských lesů. V této vesnici skutečně bývala středověká nemocnice a také léčebna pro malomocné. Na jejím místě byla později postavena kaple. (ajaxx)
  • V epizodě se mluví o sedmi mečích. Ve skutečnosti byly meče původně pouze čtyři. Byla to trojice mečů Almace, Curtana a Durandal z díla „Píseň o Rolandovi“ a také meč Mimung, meč Wudgy, údajného syna Waylendova. Další meč je zmíňen v islandském díle „Poetická Edda“, a to meč Gram. Waylendovi jsou připisovány i meče další, pocházející ze starofrancouzských hrdinských eposů, jsou to meče Adylok, Merveilleuse a další dva bezejmenné. V modernější literatuře poté přibyly meč Albion z příběhů o Robinu Hoodovi a jeden bezejmenný. Některá díla připisují Waylendovi i Excalibur, ale v tomto případě je to velmi kontroverzní, neboť Excalibur je původem z velšských bájí, nikoliv z germánských. (ajaxx)

Reklama

Reklama