New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Merkin

Hvězdné války to nejsou, Stopařův původce po galaxii taky ne, ale když ona ta modrá chobotnice zpívá tak krásně a ten extravagantní rozhlasman je zas tak praštěnej a do toho všeho řídí Bruce Willis vesmírný taxík... Poznámka:Má cenu zachraňovat život, když vidím, co s ním děláte? ()

Corpsegrinder

Naprostá bomba. Znám to nazpaměť a stejně mě to hrozně baví, o třídu lepší než Star Wars a jiný sci-fi. Rozhodně. Navíc parádní futuristickej soundtrack, spousta vtipů a nápadů. ()

Paity

Kdo hledá plnokrevné sci-fi, tak nenajde. Jde spíše o komediální fantasy sci-fi. Přesto se podařilo Lucu Bessonovi spojit naprosté šílenosti v celek, který dává dohromady slušně našlapané dobrodružství, u kterého se budete hodně dobře bavit. Navíc, kromě Bruce se docela vyřídil i Chris Tucker, co by zneštilý moderátor, a hlavně Gary Oldman, co by supermegapadouch, který ale poslouchá příkazy od gigapadoucha. ()

provitamin

vrchol amerického gýču, sklamanie. tento film je vysoko v rebríčku najobľúbenejších filmov a ja si nedokážem predstaviť že prečo. možno len z nostalgie. jediné pozitívum je spomínaný 5.element :) ()

sl4necek

Vtipné sci-fi se spoustou barviček a takovou tou francouzskou divností. Zajímavé i proto, že v něm uvidíte Bruce Willise, který hrál snad jen v amerických filmech :P ()

AdamesWWE

[8/10] Slušný sci-fi film. Výborní herci, Bruce Willis ma tu bavil po série Die Hard najviac, Milia Jovovich je tiež dobrá, Gary Oldman je skvelý záporák aj spolu so svojími "príšerami", Chris Tucker sa postará o mnoho zábavných a vtipných scén, už len svojím vystupovaním pôsobí dosť komicky. Príbeh ma zaujal hned´, aj ked´ je dlhý to mi vôbec nevadí, je tu humor, plno efektov ktoré sa mi páčia a aj nemalé množstvo akčných scén sa vydarilo. ()

barcaacrab

Vizuální ztvárnění filmu ve spojení se skvělou hudbou a výbornými hereckými výkony dělají z Pátého elementu velmi dobrý sci-fi film, který rozhodně neomrzí. Bruce Willis nezklamal, jako vždy. On vždy zahrání celou situaci a navíc tak skvěle, že mu to vždy naprosto věřím. A Gary Oldmanj je jako slyzák vážně skvělý. ()

dopita

Každopádně scifárna napěchovaná triky, taky akčňák, ale především komedie. Ztřeštěná, ujetá, zábavná, kultovní... ()

Ledkodlaq

Tak tohle je jeden z filmů, které tvořily můj vkus a celkové filmové zaměření. Nebýt pátého elementu, kdo ví, kde bych dneska byl :-) ()

Hanys_

Zábavný a šílený závan devadesátek. Protože takový film by dneska asi už ani vzniknout nemohl. Willis už zase jako zachránce planety, Milla mladá a krásná a Gary Oldman vystřihl parádního záporáka. Bessonův poslední fakt zábavný film. ()

bloodline

Ak ma Star Wars obišli masívnym oblúkom, potom The Fifth Element zasadil do srdca nadnesenej sci-fi zábavy oblúk víťazný. Šialená jazda plná neortodoxného humoru aká sa nevidí ani v najzaostalejších kútoch galaxie. Kostýmy zľudoveli, casting, námet, scenár či réžia nabrali status postmoderného kultu a tam, kde Star Wars hádžu flintu do žita, začína Besson s elementmi otáčať skóre spoza trojkového oblúka. Jeho jazda na vrchole len podčiarkla súdobú mantru originálne všestranného umelca. Obrovská škoda, že v súčasnej dobe to (zatiaľ) prestalo platiť. ()

Orthank

Dnes už kultová záležitosť, ktorá s postupujúcim časom dozrieva do krásy. Poctivá filmárčina ľahko švihnutá 90.tkovou mentalitou a gýčom, nezamýšľane zaujímavým vizuálom a ešte napaditejším svetom budúcnosti. Hlavná rola skvelo šitá na Bruceovu prižmúrenú grimasu ľahostajnosti sa vo všetkých tých Indy kulisách budúcnosti premáva ako pán spasiteľ ohrozeného sveta.... ()

Radim

Tento film miluji. A zcela vyjíměčně dávám přednost dabingu před originálem - "Multipas" je nepřekonatelný. ()

shimpy(CZ)

Barevné, veselé a hravé. Bruce Willis tradičně trousí parádní hlášky, a Milla Jovovich říkající "Multipas" je opravdu sexy. Nemám co vytknout, možná akorát zbytečně dlouhou stopáž. ()

Káronoš

Velice revoluční a zásadový film pro Francii v 90. letech a velký "krok" (čelem vpřed) pro Luca Bessona. Barvitá a příjemně laděná vize budoucnosti ve stylovém kabátě. Zábavný a nekonvenční humor, skvostné akční sekvence, místy přeplácaný a lineární příběh a dobré herecké výkony. Jako vždy pesimistický, ironický a negativně laděný Bruce "COOL" Willis, nádherná a nevinná Milla, ryzí záporák Gary Oldman a ulítlý kašpárek alá Chris "Prince" Tucker. Shrnuto: Sci-Fi kultovní nářez z Evropy, kterému nelze nedat 4*. Hodnocení: 7/10. ()

dozana

Boží! Záchrana světa ve velkém stylu, prošpekována spoustou humoru a výbornými výkony Bruce Willise, Milly Jovovich a hlavně Garyho Oldmana. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí