Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

petaspur

Film o pravém, ale i o falešném přátelství dvou mužů, pro které život ani lidé, kteří je milují, nejsou tím podstatným. Důležité naopak je to, jak dokážou souznít s mořem a ryze chlapský souboj o to, kdo z nich má větší žábry. Besson svůj sen o životě pod hladinou moře natočil vskutku nezapomenutelným způsobem. ()

Djkoma

Dva muži, jedna žena a nekonečná magická hlubina tajemného světa. Skvělá ústřední trojice, v které asi nejvíce exceluje Jean- Marc Barr a jeho neustále mořem posedlí Jaques. Besson natočil své mistrovské dílo především pro sebe a pochybuji, že očekával takovou diváckou oblibu. Opak je však pravdou a emoční a myšlenkový rozsah snímku má i přes až zbytečnou délku svou velkou sílu. Viděl jsem tento film už za velmi raného věku (snad 12?:)) a už tehdy mě okouzlil a to samé po pár letech. Těžko tak hodnotit, když se mi klepou kolena při prvních tónech Big Blue Overture... Určitě jsou tu slabá místa, pro někoho se tu nic neděje, ale tohle je film o pocitech, které se ještě vystupňují v krásném a citlivém závěru. Dokonale natočený magický klenot s obrovskou silou vlastního příběhu a postav. ()

Dever

Soundtrack Bill Conti, Eric Serra: 1. The Big Blue Overture [4:43] ,2. Deep Blue Dream [1:27] ,3. Sailing to Death [2:18] ,4. Rescue in a Wreck [2:35] ,5. La Raya [2:02] ,6. Huacracocha [5:20] ,7. Water Works [3:07] ,8. Between the Sky-Scrapers [1:02] ,9. Remembering a Heartbeat [1:08] ,10. Spaghetti Del Mare [1:58] ,11. Let Them Try [3:30] ,12. Synchronised Instant [2:05] ,13. Homo Delphinus [8:02] ,14. The Monastery of Amorgos [1:12] ,15. Much Better Down There [1:28] ,16. Cruise of the Dolphin Tribe [2:43] ,17. Second Dive [1:50] ,18. Leaving the World Behind [2:23] ,19. My Lady Blue - Eric Serra [5:00], ()

mm13

Leon a Nikita mi pôjdu po krku, ale nemôžem inak - toto a hlavne v predĺženej verzii je najlepší film Luca Bessona. A práve mi došli ďalšie slová... No, hlavne veľmi rád niekedy stretnem rozšírené verzie dvoch práve menovaných a potom sa možno aj niečo zmení. Pretože pri Le Grand bleu jednoznačne platí, že viac, je neporovnateľne viac. Režisérsky zostrih je nový film. Pútavejší, hĺbavejší, vrúcnejší... lepší. V tejto podobe mu nič z Bessonovej tvorby nešliape na päty. (Leon a Nikita by ale mohli, v očarení Magickou hlbinou sa však za nimi nebudem ponáhľať). ()

Marius

" Ak chceš stretnúť morské víly, musíš ísť až na dno. Musíš tam čakať a rozhodnúť sa pre ne umrieť. Až potom sa ukážu. A ak bude tvoja láska k nim skutočne úprimná,vezmú ťa navždy so sebou. " Najlepší Bessonov film . Obrovský vizuálny, akustický ale najmä emocionálny zážitok vo filme o človeku - rybe (alebo skôr delfínovi ? ) . Životná úloha Barra a R. Arquette. Jean Reno ako vždy skvelý v úlohe talianskeho narcisa, ktorý pochopí, že "tam dolu je to omnoho krajšie" . Film o tom, že ženy nie sú pre nás vždy to najpodstatnejšie :-) - a že tie chytrejšie to aj pochopia a budú nás milovať aj tak. Ak máte možnosť, pozrite si director´s cut je tam mnoho scén, ktoré úžasne dokresľujú charaktery a vzťahy medzi nimi - napr. ako Jacques po sexe s Joannou pláva celú noc v mori s delfínicou (žehlí neveru moru), valčík Enza a Jacquesa v magickej hlbočine a ďalšie. AD POMO a Tsunami - chlapci , toto vzniklo v 88 a na svoju dobu to proste BOL film, ktorý patril do kín. Verím, že keby to Luc robil dnes bolo by to ešte väčšie vizuálne žrádlo ale mne sa to páči také aké to je. 10/10 TOP 10 / 2 ()

• Určitou inspiraci pro natočení tohoto filmu získal Luc Besson ze svého osobního života – jeho rodiče působili jako plavečtí instruktoři. (Pavlínka9)
  • Technicky nejnáročnější scény filmu byly natáčeny s ochočenými delfíny, např. s delfíní samicí Joséphine. Ta se během svého dlouhého života ve francouzském mořském parku Antibes stala několikanásobnou matkou i babičkou a dožila se 40 let, což je na delfína skákavého, kteří se běžně dožívají přibližně 30 let, opravdu hodně. Jak oznámila správa parku Antibes, Joséphine uhynula na ledvinovou chorobu v úterý 23. 8. 2011. (Woodstock)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“