Leon

• Francie Léon (více)

Záhadný Leon (Jean Reno) je elitním newyorským nájemným zabijákem. Když jsou vyvražděni jeho sousedé, Léon se stává neochotným ochráncem jediného, kdo masakr přežil - dvanáctileté Mathildy (Natalie Portman). Ta ovšem nechce ochranu, ona prahne po pomstě. Od elektrizujícího nástupu až po fatální zakončení je LEON nabitý nekonečnou kaskádou akce a napětí. (Magic Box)

Kuny27

Nikterak extra bombastický film, ale opravdu velmi dobrý. Bohužel na 5* chybí nějaké to sblížení s divákem.,. Jinak super kamera, herci a HUDBA! Co se týče Portman - skvělá to herečka (již za mlada). Super děj. Konečně kloudný konec, který jsem si naplno užil. Nebyl nijak přetažený, což se bohužel u dobrých filmů stává, ale zde ne. Vřele doporučuji. Velice si vážím tohoto filmu, a když bude příležitost a chuť, určitě tento film zavítá znovu před mé oči. ()

Han22

Poprvé jsem ten film viděl když jsem byl víceméně ve věku Natalie Portman a teď už se pomalu blížím k tomu Renovi. A přesto ten příběh má pořád stejnou sílu. Málokdy dávám nově viděným filmům pět hvězd, protože si vždy vzpomenu na spoustu klasik, kterým se ten či onen film ani zdálky nepřibližuje. A Leon je taková klasika. Malé Matyldě zabijí celou rodinu (z větší části mizernou) a ona nachází úkryt u drsného zabijáka. Ten nemá problém vyčistit dům plný zabijáků a přinutit mafiána nadělat si do kalhot, ale neumí číst, miluje mlíko a svoji kytku a s malou holkou si neví rady. Zvlášť když ta malá holka chce, aby ji naučil zabíjet a ona mohla pomstít smrt milovaného brášky. A má ho ráda.Ten film mohl skončit jako totální kýč nebo standartní thriler, ale Besson umíchal magický koktejl tvořený detaily. Kamera, hudba, pár odlehčení na správném místě. Pedofilně-sexuální podtón, který by v dnešním Hollywoodu na 100% neprošel. Mistrovské výkony Rena, Portmanové i Oldmana v roli psychopatického zkorumpovaného poldy. A co ještě. Jo samozřejmě akční scény. Film na nich nestojí, ale když přijdou, stojí za to. Přehledné, krvavé a reálně působící. A tuze smutný konec. Všeho je tak akorát, všechno je na správném místě - takhle vznikají legendy. ()

Mafian

Besson je mistr, který své vizionářství a talent utápí v opakujících se akčních béčkách. Ale koho to může naštvat, když čas od času stvoří něco jako je Leon? Výborná gangsterka, která v rámci žánru nemá žádné obdoby je dojemným a poutavým příběhem negramotného Leona Montany, kterému se do života zaplete defloracechtivá dívenka Matylda, no, řekněte mi, jestli se tohle dá považovat za americký konzum. O to více mě rozčiluje nechutné osekání filmu pro světová kina. Jedinou volbou je Director's Cut, na kterém si člověk užije skvělé Portmanové, charismatického Rena a psychotického Oldmana dvojnásobně. Během závěrečných titulků jsem byl naměkko... "Vždy je to stejné. Až ve chvíli, kdy se člověk začne bát smrti, si začne vážit života" ()

Billie777

Krásný. Drsný ale velmi citlivý film. Herecké výkony, charismatického Jeana Rena, psychopatického Garyho Oldmana a talentované Natalie Portman, naprosto bezchybné. Moc se mi líbila ta zvláštní romantická a nesmírně citlivá linie mezi Leonem a Mathildou, škoda jen těch vystřižených scén. Někdy bych je ráda viděla, možná že s nimi by to bylo ještě úžasnější. Moc jsem si přála šťastný konec ale možná že to dopadlo tak, jak mělo. Ale bylo to zatraceně dojemný. ()

Miller

Krásné. Leon je velmi dojemný film, plný naděje. Reno se dostává mezi TOP50, Oldman do TOP20, Portman do TOP 5 :) 100% Rotten Tomatoes: 95% | FDb.cz: 87% | kfilmu.net: 97% | IMDb.com: 86% | Kinobox: 85% | průměr: 90% ()

Loki_Six

"The rifle is the first weapon you learn how to use, because it lets you keep your distance from the client. The closer you get to being a pro, the closer you can get to the client. The knife, for example, is the last thing you learn." ()

Petr.Kocfeld

Dojemný příběh plný akce.Tento snímek se mi líbil.Ustřední dvojice Jean Reno a Natalie Portman mají dobrou souhru.Film,který potěší a zaujme snad všechny věkové kategorie.Toto filmové drama je výborné a udrží diváka se zatajeným dechem...Reno jako nájemný vrah je dobrý a Portman je zde úžasná.V tomto filmu nechybí akce ani napětí.Film Leon mi zkrátil dlouhou chvíli a tento snímek od Luca Bessona mě doslova nenechal nadechnout.Konec příběhu,kde zasadí Mathilda do země květinu,která patří Leonovi je dojemný. ()

Balu...

Když tak koukám na hodnocení drtivé většiny ostatníím, pomalu ale jistě se mě zmocňuje neblahé podezření, že mi při sledování něco skutečně zásadního uniklo.. Vzhledem k (pro mě značně nelibému) počeštění na TV Nova mi bohužel Leon se skrytou reklamou na Beatles v podobě brýlí J.Lenona nezaimponoval, celý děj se mi zdá příliš absurdní (ultra zabiják se stará - to bych ještě překousl - o 12tiletou holčičku, kterou následně učí, jak se střílí - tohle už je i na mě moc) na to, abych se mohl ´fcítit´ do děje; přes radost ze shlédnutí si nicméně replay nechám ujít.. ()

Perry-

Silný filmový zážitek. Vynikající režie i herci (Natalie Portman, Jean Reno i Gary Oldman). Režisérský sestřih vykresluje postavu Leona lépe, než kino-verze. Konečně víte, proč se stal zabijákem, což v původní verzi docela chybělo. Na konci filmu nezůstane jedno oko suché. ()

wosho

Spolu s Magickou hlubinou vrchol jeho tvorby,byť Leona jsem viděl vícekrát a baví mě víc,Hlubina má duši a něco napopsatelného co Leonovi chybí,ale Leon má jiné klady-je to film pro lidi a né pro delfíny,tudíž si zaslouží vyšší hodnocení. ()

Slimak

Když to mělo v kině premiéru tak jsem se díval na celkem dobrý akční film.Teď ale film docela uzrál a má to zvláštní pel.Hlavně se skvěle vysekl můj oblíbený Gary Oldman který v tomto filmu předvedl svou úžasnou kreaci...nechutný federální agent Stansfield a jeho nepříčetný řev je vážně lahůdka.Navíc film dokonává finále na které se jenom tak nezapomíná. ()

Honzick

Velmi originální námět, ale při některých scénách sem jen nevěřícně kroutil hlavou..Ovšem konec je opravdu vynikající takže čtyři hvězdy ()

zbysik

Jako prehlidka genialniho hereckeho umeni ustredniho dua grandiozni. Jenom mi schazela nejaka vetsi hloubka pribehu, kterou jsem se po celou dobu divani snazil marne nalezt. ()

showxman

Originalita je to slovo, které mě napadá. Příběh mladé holky a studeného zabijáka, téměř neprojevujícího své emoce, to je to co tu scházelo. Režie a herecké výkony jsou dva prvky, na kterých Besson vystavěl tento snímek, a že se mu to povedlo, je vidět v každém záběru. Zajímavé charaktery Leona a Mathildy nedávají nudě žádnou šanci, avšak delší stopáž v Director's cut verzi vás občas donutí se podívat na hodinky. ()

I.AM.NOT

Trošku mi neseděl Gary Oldman (ale to je věc vkusu- pro mě zahrál přehnaně, pro někoho geniálně), ale proč hledat chyby- Reno je výborný, Portman je výborná, akce je výborná a skončí to "výborně." Díry ve scénaři určitě jsou, ale proč se s nimi zatěžovat, když toho pozitivního je tolik a dá se tím lehce opájet. ()

Reckon

Nevím co téhle legendě filmu vytknout. Všechno běží jako po drátkách. Gary Oldman je snad nejlepší záporák, který kdy spatřil světlo světa. Reno předvádí naprosto famózní výkon v roli dementního "uklízeče" a Natalie Portman strčila ve svých 12 letech většinu hereček do kapsy. (10/10) P. S. Finální scéna je jedna z mála, která mě skoro rozbrečela ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (více)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (více)