Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

majo0007

Úvodná polhodina v barmských horách ešte stála za niečo, ale akonáhle sa dej preniesol do mesta, začali sa úmorne nekonečné sektárske bláboly. Ja by som film rozdelil na 3 časti - od úvodu čakáte, že film bude o posadnutosti, neskôr vám začne na chvíľu pripomínať urban legend o Candymanovi. Všetko vedľa - napokon sa z toho vykľuje nejaký podivný hybrid Angel Heart... Empty Movie! ()

Anderton

Človek by čakal Slender Mana, ale dostane skôr Candymana, Hereditary a Wicker Mana s prvkami Kruhu s týpkom, ktorý evokuje Guya Pearca (na ktorého možno neboli prachy). Prior na určitej báze spolupracuje s Finchcerom a je to sakra poznať, samozrejme v dobrom zmysle slova. Ide teda o to, či to chcete čítať doslovne ako ďalšiu mytologickú báchorku, alebo skôr ako metaforu precitnutia muža stredného veku do prázdnoty vlastného bytia, kde si ale môže za mnohé veci sám. Takže ono to je vlastne viac pre štyridsiatnikov než pre dvadsiatnikov, len sa bojím, že staršie ročníky sa filmu, ak o ňom vôbec začujú, budú vyhýbať. "Tak dlho sa pozeráte do prázdnoty, až sa ona dostane do vás". O tom tento film, okrem iného, je. ()

lykan9

Myslím si, že kdyby úvodní část byla zpracována jako celovečerní film, tak by se jednalo o dokonalý horor. Ale přesto, že se The Empty Man nese poté v jiné rovině, tak se stále jedná o skvělý mysteriózní horor, který pokulhává až v závěru. Prázdnota udržuje diváka téměř po celou dobu v napětí, a to zejména skvělou hudbou a zvukem. James Badge Dale je doslova charismáč a přesto, že film táhne prakticky sám, tak mu to jde skvěle. Závěr se mi zdál už sice moc psycho, ale to, že horor dokáže udržovat diváka v napětí více jak dvě hodiny si zaslouží pochvalu. Za mě jednoznačné doporučení. ()

Astaroth12

Celkom som myslel, že idem pozerať niečo ako Candymana, či aspoň niečo veľmi podobne. Lebo obsah mi nebol cudzí a pri jeho čítaní som si predstavil viacero hororov. Lenže on ide svojou cestou, nie hororovou, ale mysterióznou s krimi prvkami. Začiatok v hore je dokonalý, tá ponurosť miesta a nevedomosť, čo bude ďalej bola ohromujúca. No, ale potom sa príbeh presunul do mesta k partičke, ktorá sa hrala s nadprirodzenom. A vzápätí bolo dobojované. To všetko mi je veľmi známe, videl som to x-krát. Tak som čakal, že príde nejaký killer, ktorý bude prenasledovať partičku a tí zomrú bolestne, ale hlavne efektne. Teraz neviem, či mám byt rad, že som sa v príbehu mýlil alebo nie. Lebo žiadna vyvraždovacka sa nekonala, zato prišiel rozťahaný príbeh o hľadaní pravdy s dosť zvláštnou pointou. Po remeselnej stránke je film ukážkový a kamera je tiež skvelá. Lenže 137 minút je na takýto film neúnosné, keby sa to skrátilo o cca 30 minút, tak by to už bolo niečo úplne iné, svižnejšie i dramatickejšie. Ale nestalo sa tak i keď snaha tu určite bola. Silne 3*. ()

darkrobyk

Hm, tak tohle bylo zajímavé. Původně to vypadalo jako další Candyman, Bloody Mary, Slender Man, Motýlí muž, Mercy Black a další městské legendy či bubákoviny, ale opak je pravdou. Vizuálně podmanivé, hudebně temné, mysteriózní, makabrózní až surrealistické. Výborný mrazivý prolog s mostem a propastí a pak hledání a pomyslné uzavření kruhu. ...hledíš-li dlouho do propasti, pak tě pohltí...(F. Nietzsche). Tulpa. Náboženská sekta? Ne, tohle je něco jiného. To jde do nejhlubší minulosti. Možná až tam, kde je uzavřen Cthulhu... Sny. Otázky. James  hledá a hledá a netuší, že odpověď má tak blízko. Ale radost mu neudělá. Bude pokračování? Režisér má v hlavě ještě další prolog odehrávající se na Arabském poloostrově...ale i kdyby nebylo, nevadí... Spíše pro okrajové publikum. ()

• James Lasombra (James Badge Dale) ve filmu užívá prášky Doxepin. Doxepin je lék, používaný k léčbě závažné depresivní poruchy, úzkostných poruch a problémů se spánkem. (pornogrind)
  • V pokoji první zmizelé je vidět plakát Misfits. Jde o kapelu, která je označována za zakladatele horror punku. V tomtéž pokoji lze také zahlédnout plakát La Dispute. Jedná se o americkou post-hardcore skupinu z Grand Rapids v Michiganu, založenou v roce 2004. (pornogrind)
  • Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)