Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

oveckaoa

Může být horší film než o městských legendách než Slender Man z roku 2018? Může a je to Empty Man. Přitom cca 1 hodina a 10 minut je v pohodě na začátku sledujeme 4 horolezce jeden něco slyší a spadne tam objeví jakousi kostru a začne mu hrabat za 3 dny mu začne hrabat ještě více nakazí ještě jednu ženskou a pozabíjí se tam pak se přesuneme do Usa kde bývalý policajt hledá svoji dceru co se pohřešuje. Mezitím všichni její kamarádi zmizí nebo umřou a on se do toho taky zaplete. Bohužel ve zbývajícím čase se z toho stane sektářská sračka s spoustu hovnama co se snaží být chytré a asi i něco sdělit. Samotný Empty Man s tam objeví tak 2 minuty z 137 a to ještě ve tmě kde si to stejně divák neužije. Úplný konec nedává smysl ani jelikož pokud byl dotyčný Empty Man už dříve jak se nám snaží film naznačit tak celý předchozí děj byl zbytečný a nemá opodstatnění . 20 procent pouze za tu kostru a ty oběšence. ()

lykan9

Myslím si, že kdyby úvodní část byla zpracována jako celovečerní film, tak by se jednalo o dokonalý horor. Ale přesto, že se The Empty Man nese poté v jiné rovině, tak se stále jedná o skvělý mysteriózní horor, který pokulhává až v závěru. Prázdnota udržuje diváka téměř po celou dobu v napětí, a to zejména skvělou hudbou a zvukem. James Badge Dale je doslova charismáč a přesto, že film táhne prakticky sám, tak mu to jde skvěle. Závěr se mi zdál už sice moc psycho, ale to, že horor dokáže udržovat diváka v napětí více jak dvě hodiny si zaslouží pochvalu. Za mě jednoznačné doporučení. ()

tron

Snežný úvod mi vyrazil dych. Nič som od toho nečakal a možno i preto ma úvodná 20-minútovka rozsekala na malé kusy. Následne sa dej obrátil iným smerom a do atraktívneho mrazivého prostredia sa bohužiaľ už nedostal, ale vďaka sympatickému hrdinovi a scenáru (ktorý je čiastočnou kópiou môjho zbožňovaného amerického Kruhu – ničnetušiaca a voči nadprirodzeným veciam nedôverčivá osoba postupne čoraz hlbšie preniká do desivej urban legend, ktorá zabíja tínedžerov) držala snímka napriek tomu moju pozornosť. Nanešťastie, kdesi v strede začala dosť rapídnym spôsobom nudiť a hoci sa to následne predsa len rozbehlo, už to nebolo ono (nezachránila to ani nepríjemná scéna v lese). Po skvelom začiatku ma monštruózna (na horor) dĺžka (137 minút!) skôr nadchýnala, než odrádzala. Škoda, mohol to byť jeden z najlepších hororov roka. ()

angel74

Nejsem si jistá, jestli jsem správně pochopila pointu, ale čert to vem, jelikož přesně kvůli tomu tísnivému pocitu ze zla, který mě provázel během celého filmu, se párkrát do roka ráda nechám děsit nějakým dobrým hororovým příběhem. Ani přes sáhodlouhou stopáž jsem se vůbec nenudila, proto nemám moc důvodů něco kritizovat, i když samotné rozuzlení mě tak úplně neuspokojilo. Cesta k němu však byla výživná a patřičně psychózní. Obzvláště pokud vezmu v potaz neuvěřitelnou souhru náhod, kdy se hlavní hrdina James Lasombra pod vlivem strašidelných zvuků probral ve tři hodiny a čtyři minuty z nočních můr, a já zachumlaná do deky jsem přitom zrovna zavadila pohledem o digitální budík v mém pokoji, jenž právě ukazoval naprosto totožný čas! V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal, jak jsem se bála. (80%) ()

Cappuccino

Mrzí ma, že projekt do rúk nedostala Á-čková produkcia s väčším rozpočtom, ktorá by do filmu pritiahla kvalitnejších hercov. Hlavný predstaviteľ James Badge Dale bol pomerne nevýrazný a dlhý čas som si k nemu hľadal cestu. Mix hororových podžánrov ma však od prvého momentu veľmi zaujal a ako fanúšik H. P. Lovecrafta si veľmi cením, že David Prior pracoval s lovecraftovskou hrôzou s entitami z iného sveta, ktoré rozložia ľudské vnímanie reality na malé kúsky. Nevybrúsený B-čkový diamant, ktorého je škoda, pretože ho týmto spôsobom ocení iba menšia skupina divákov. ()

• Film se natáčel ve městech Edwardsville, Madison County a Chicago, které se nacházejí v americkém státě Illinois. Další filmová lokace byla ve městě St. Louis, které se nachází v americkém státě Missouri a kde se nachází proslulý řetězec mostů nazvaných Chain of Rocks Bridge, který jsme mohli ve filmu vidět. Dále se také natáčelo v Kapském Městě, které se nachází v Jihoafrické republice. (Trajektt)
  • Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)
  • James Lasombra (James Badge Dale) ve filmu užívá prášky Doxepin. Doxepin je lék, používaný k léčbě závažné depresivní poruchy, úzkostných poruch a problémů se spánkem. (pornogrind)