Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

BoPo

Snežný začiatok pôsobil nádejne. Následne sa prehupnete do klasickej duchárskej vyvražďovačky mladých, okolo ktorých pobehuje 40 ročný týpek. Potom sa príbeh pokúša o akýsi Kruh rozmer. Dlhé jak sviňa, neustále striedanie zaujímavých a nezaujímavých momentov, a predovšetkým s pointou, ktorá túto nevyváženú cestu vôbec nikam nepovýšila, skôr bola vyšepkaná do stratena. ()

Juto

Film, ktorý napísal a režíroval David Prior vo svojom celovečernom debute, sa otvára úhľadne vytvoreným a priam efektným prológom, ktorý vytvára dostatočne silný základ pre jeho hlavný príbeh. Režisér Prior si dáva na čas a dovoľuje aure predtuchy, aby obklopila okolie prirodzeným spôsobom, a nikam sa neponáhľa. Jeho neustále strašenie, znepokojujúca atmosféra, okultné prvky a existenciálne témy ešte viac umocňujú náš záujem o príbeh. K zážitku zo sledovania pridávajú ešte zlovestnejšie prvky klinická kamera a  skľučujúca partitúra. Prvá polovica filmu je špičkovo spracovaná. Práve v tej zvyšnej polovici to začína trochu pokrivkávať a zamotávať sa do vlastných predstáv. Herecké výkony sú presvedčivé a James Badge Dale vhodne vyjadruje zmätok, strach a neistotu svojej postavy z vlastnej reality. 6,5/10 ()

LukyHell

Ze začátku to vypadá, že se bude jednat a klasickou městkou legendu, znáte to. V noci na mostě zafoukáte do lahve a Empty Man si pro vás příjde. Jenže film nakonec směřuje úplně jinam a když už si myslíte, že se chytáte tak opět přeřadí na jinou rychlost s dovede vás k finále jak z Lovecrafta. Je to dobře natočený, zahraný a ta hudba, no prostě zážitek. Jeden n nejlepších hororů poslední doby, určitě stojí za to. ()

darkrobyk

Hm, tak tohle bylo zajímavé. Původně to vypadalo jako další Candyman, Bloody Mary, Slender Man, Motýlí muž, Mercy Black a další městské legendy či bubákoviny, ale opak je pravdou. Vizuálně podmanivé, hudebně temné, mysteriózní, makabrózní až surrealistické. Výborný mrazivý prolog s mostem a propastí a pak hledání a pomyslné uzavření kruhu. ...hledíš-li dlouho do propasti, pak tě pohltí...(F. Nietzsche). Tulpa. Náboženská sekta? Ne, tohle je něco jiného. To jde do nejhlubší minulosti. Možná až tam, kde je uzavřen Cthulhu... Sny. Otázky. James  hledá a hledá a netuší, že odpověď má tak blízko. Ale radost mu neudělá. Bude pokračování? Režisér má v hlavě ještě další prolog odehrávající se na Arabském poloostrově...ale i kdyby nebylo, nevadí... Spíše pro okrajové publikum. ()

angel74

Nejsem si jistá, jestli jsem správně pochopila pointu, ale čert to vem, jelikož přesně kvůli tomu tísnivému pocitu ze zla, který mě provázel během celého filmu, se párkrát do roka ráda nechám děsit nějakým dobrým hororovým příběhem. Ani přes sáhodlouhou stopáž jsem se vůbec nenudila, proto nemám moc důvodů něco kritizovat, i když samotné rozuzlení mě tak úplně neuspokojilo. Cesta k němu však byla výživná a patřičně psychózní. Obzvláště pokud vezmu v potaz neuvěřitelnou souhru náhod, kdy se hlavní hrdina James Lasombra pod vlivem strašidelných zvuků probral ve tři hodiny a čtyři minuty z nočních můr, a já zachumlaná do deky jsem přitom zrovna zavadila pohledem o digitální budík v mém pokoji, jenž právě ukazoval naprosto totožný čas! V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal, jak jsem se bála. (80%) ()

• James Lasombra (James Badge Dale) ve filmu užívá prášky Doxepin. Doxepin je lék, používaný k léčbě závažné depresivní poruchy, úzkostných poruch a problémů se spánkem. (pornogrind)
  • Film se natáčel ve městech Edwardsville, Madison County a Chicago, které se nacházejí v americkém státě Illinois. Další filmová lokace byla ve městě St. Louis, které se nachází v americkém státě Missouri a kde se nachází proslulý řetězec mostů nazvaných Chain of Rocks Bridge, který jsme mohli ve filmu vidět. Dále se také natáčelo v Kapském Městě, které se nachází v Jihoafrické republice. (Trajektt)
  • Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)