Univerzální voják: Zpět v akci

• USA Universal Soldier: The Return (více)

Bývalý univerzální voják Luc Deveraux (Jean-Claude Van Damme) je nyní především ovdovělým otcem milované dcerky Hilary. Svou profesionální kariéru ovšem nezanedbává a jako technický expert se podílí na přísně tajném vládním projektu, který rozvíjí ideu vraždících strojů k dokonalosti tím, že k řízení bojové jednotky používá supercomputer S.E.T.H. Nečekané problémy se zdánlivě dokonalou technologií nastanou ve chvíli, kdy se kontrolní počítač postaví proti svým lidským tvůrcům a jako osobní stráž použije neporazitelné univerzální vojáky. Zrádný S.E.T.H. tuší, že největší problémy bude mít s ostříleným veteránem Deverauxem a aby ho předem zpacifikoval, organizuje únos jeho dcery. Tím se ale dopouští sebevražedné chyby, protože Luc udělá všechno pro to, aby nemyslícím vrahounům natrhl triko i slezinu, zpacifikoval vzpurný počítač a zachránil Hilary. Akce může začít... (oficiální text distributora)

JohnSmith odpad!

Asi to nejhorší,co van Damme natočil. Scénář = cedník, napětí = 0, zábava = 0,sice dost akce,ale tak špatně natočené, že se na to nedá koukat. ()

Sany33

Tam kde jednotka excelovala inovatívnymi nápadmi dvojka vďaka nim padá na hubu. Ten počítač čo si hľadá ľudské telo je iba špička ľadovca. Celé univerzum budované jednotkou je za 5 minút hodené do koša. Záporák stojí za hovno, bondgirl stojí za hovno, akcia stojí za hovno... Jednu hbiezdu som ochotný dať iba z čistej nostalgie a ako poklonu tomu že Van Dame bol ochotný sa upísať takejto sprostosti. 17% ()

blackJag

Mé 2* jsou tak trochu nadsazené a to v ohledu na daleko horší filmy, které JCVD ještě stačil vyprodukovat. Je opravdu zvráceně zábavné pozorovat belgickou gumu, jak se snaží o herecký projev (né že by zbytek ansáblu nějak výrazně přesahoval Jeanovy možnosti), v tomto je mu hloupý scénář velmi nápomocen - nabízí několik rádoby vtipných situací, které ale v podání Van Damma působí jako kopačka na oko. K tomu si připočtěte jalovou akci a hnusné žluté brýle z teleshopingu univerzálů a dostanete lehce zavánějící produkt s výjimečně otřesnými postavami (křenící se wrestlingář, černoch-kulturista, labilní a otravný ženský element) skrz na skrz celý film. Jak do tohoto mohlo některé studio investovat je mi opravdu s podivem :-) 40% ()

Ravi odpad!

Bylo by lepší, kdyby v tomhle průšvihu nemusel Van Damme hrát. Když z toho neudělá béčko ani on, tak kdo? ()

Pecival

Musel sem zvýšit hvězdičky, pač tohle byla skvělá zábava. Nablblí, ultra (ALE ULTRA) drsní mariňácí drtící jakési hlášky to byl prostě skvostný pohled. Film, kde i poslední vyhazovač ve špitále je macek jako finalista nejsilnějšího muže světa, prostě nemůžu považovat za nudný :) ()

manonfire

Tak Van Dammeovky jsou permanentně hloupé záležitosti, ale tohle mi jako odpad nepřijde. Jay White je skutečný fighter a Jean Claudův úprk z výtahu skrze mutantního Goldberga mě pobavil. To znám jinčí špecialitky. Podhodnoceno. 50% ()

spikey1 odpad!

hurááá univerzální voják je zpět... ale počkat? kde je Dolfík? a... proč je to takový... no... takový... ano plytké, spíše k smíchu než pro požitek z dobrého akčního filmu. velmi slabý film ()

HomeAlone

Je sice pravda , ze je najhorsi zo vsetkych dielov a je fakt debilne dementny , no zaroven zabavny . Hlavny dovod preco sa na to da stale pozerat je Van Damme a defacto sa pri tom filme divak nenudi ()

ssfan

Po velmi solidním prvním dílu, který byl po technické stránce na velmi dobré úrovni přišel v roce 1999 druhý díl, který bohužel kvalit jedničky zdaleka nedosahuje. Příběh poměrně dost špatný (i v rámci akčního žánru), souboje velmi odfláknuté a místy i trapné, střílečky rovněž. Jeden z Van Dammových nejhorších filmů. Dávám dvě hvězdy za relativně slušnou hudbu a kameru. 42% ()

Danoboss

Väčšinou sa trápim tým, že vymenujem chyby, ale v tomto filme by to bolo skutočne príliš náročné, pretože nelogické je tam asi úplne všetko. Skutočne ako príbeh je to odpad. Hlavný záporák (či už černoch Seth alebo Romeo) ani zďaleka nemajú na Dolpha Lundgrena. Čo sa ale filmu vytknúť nedá je dostatok podľa mňa slušne natočených súbojov a výbuchov plus slušná bojová choreografia - skrátka mladší si prídu na svoje, kedysi by som to asi žral, skrátka oveľa horšie ako jednička ale napriek tomu ako oddychovka neurazí, nie je na tom zlé úplne všetko. ()

kenkaku odpad!

Chlapci tak tohle je doslova hnus... nejen že v popírání sama sebe film pokračuje, ale navíc ty rádoby "komediální" vsuvky... tohle opravdu nefunguje (je vidět že JCVD potřeboval na nové auto nebo zaplatit odvykačku, protože jeho přítomnost tam jinak nechápu. Proč by se chtěl tak moc pohřbít?) ()

herr_carter

Slušná debilita....hvězdička jenom za snahu JCVD a obsazení mého poměrně oblíbeného nabušeného mistra bojových umění, MJW..................moje hodnocení = 2 z 10. ()

sedm.1

Ze všech doposud exitujících Univerzálních vojáků jsem právě tento druhý díl viděl až jako poslední, a upřímně musím konstatovat, že se jedná o rozhodně nejslabší díl celé této série. Zde se totiž jedná o totálně béčkovou podívanou, což jsou sice i ostatní díly, ale tady je ona béčkovost zpracována tím nejmizernějším možným způsobem. Laciný, nudný, nezábavný. Zápletka naprosto o hovně, veškeré postavy otravné, nevýrazné, jejich představitelé otřesní, atmosféra nulová, a akce je pak sice opravdu hodně, především tedy té střílecí, ale že by bavila, či by byla zpracována nějak výrazněji, to taky ani náhodou, stereotypně po sobě všichni střílejí jak amatérští partyzáni a prd z toho. „Zpět v akci“ prostě sebou nepřináší vůbec nic pozitivního, kdy zatímco jednička byla zábavná a poměrně nápaditá podívaná, trojka atmosférická a akčně extrémně nabušená a čtyřka totálně masakrální inferno, tady si prostě jen pár filmařských tajtrdlíků uřízlo pořádný kus ostudy. Dvojkou Univerzálního vojáka navíc podle mě začalo nejkritičtější filmové období Jean-Clauda, které skončilo až sebereflexní satirou JCVD, nicméně tento snímek svou kvalitou působí skutečně jako odrazový můstek ke skoku na dno filmové žumpy. Fakt špatný, k ostatním Univerzálním vojákům si tento ani nečuchne. ()

iXtr3m3

Chápem všetkých, ktorí tento film považujú za odpad, ale ako Van Dammov doživotný fanúšik (kvôli pozeraniu jeho posledných filmov asi budem mať doživotnú traumu, ale unesiem to) musím tento film hodnotiť vyšším počtom hviezdičiek, pretože keď to porovnám napríklad s jeho Infernom, tak toto je Oscarový kúsok... :-) ()

bari68

Aj keď je to sračka, na ktorú by som v života do kina nešiel, tak ako oddychovka na piatočný večer celkom postačí. ()