Děti tajných agentů musí zachraňovat rodiče. Gregorio a Ingrid jsou nejlepší tajní agent světa. Pracují pro různé země a jsou vysláni, aby zneškodnili svého největšího nepřítele... jeden druhého. V jistém exotickém koutu světa se konečně setkají tváří v tvář, zamilují se do sebe a vydají se na tu nejnebezpečnější misi: vychovávat děti. Nyní, kdy vyměnili špionáž za rodičovství, jsou povoláni zpět do akce. Jeden po druhém začnou mizet jejich bývalí kolegové, nejlepší špióni světa, a tak jsou Cortezovi nuceni přijmout technického génia Fegana Floopa. Když ale zmizí i Cortezovi, jsou na světě jediní dva lidé, kteří je mohou zachránit – jejich děti. (Filmbox)

Strike

Poprvý mi to nepřipadalo nějaký světoborný, ale podruhý jsme se opravdu bavil. Ale asi ne tak jako Rodriguez a celej štáb když to točil. Divák s musí smát nejen skvělým hláškám a vtipům, ale taky občas lacině vypadajícím trikům. Ale stejně nejvíc oceňuju Danny Treja - to je prostě machr. Jeho výstupy byly absolutně super. ()

Lachtaan

Další klasika z dávných dětských let, kdy Spy-Kids vládly obalům na DVD po městských trafikách. Dodneška s rukou na srdci vzpomínám především na 2. díl a všemožné druhy netradičních zvířat, které mě v tom okamžiku prvního zhlédnutí až strašlivě fascinovaly. Banderase nemusím, sláva Carly Gugino zašla někde s filmy tohoto typu, ale na Alexu se mi dívalo již kdysi velmi hezky a její dnešní výkony ocení člověk převážně z vizuálního hlediska, v očích dospívajícího chlapa v jejím případě nelze řešit umění hrát. ()

Redlum

Kdyz si zvyknete na to, ze hlavnimi "bouchaci" nejsou dospele hromady svalu, ale male deti, ze padousi vypadaji jako palce, a ze hlavni zapletka filmu se toci kolem armady deti-robotu, ktere maji zamorit svet, budete se bavit. Robert Rodriguez se vratil tam, kde s filmem zacinal. Do dob sveho detstvi. Pokud to prijmete, neni ceho se bat. Jen necekejte krev, protoze te byste se zde neco nahledali. ()

Gemini

Věděl jsem, že Rodriguez a Banderas se dali dohromady a natočili nějakou ujetou špionážní rodinnou komedii, ale tohle jsem opravdu nečekal:) Ujetost s jakou se Dvaja Pátrači za zvuků Elfmanovy hudby probíjejí kýčovitými kulisami a davy nepřátelských palců nezná hranic. Spousta skvělých vtipů a brilantní Danny Trejo, který vydá za celou továrnu ACME a šílený Floop Alan Cumming...prostě neco nehorázně zábavného... ()

Davies182

James bond si vzal k ruce parťačku, omládnul o dvacet let a vznikly z toho Spy Kids. Antonio Banderas v roli otce dvou superdětí si roli evedentně užil, ale stejně se moc nesnažil. Ale tenhle film není o hereckých výkonech, ale o fantastických vynálezech a je také plný dětských splněných přání. ()

• Když Machete (Danny Trejo) proskočí oknem, můžeme si všimnout, že na křesle nesedí Mr. Lisp (Robert Patrick), ale někdo úplně jiný (můžeme tak soudit podle barvy a stylu vlasů). V dalším záběru je zas vše v pořádku. (SONY_)
  • Inspirováno Rodriguezovou částí filmu Čtyři pokoje, který kromě něj točili další 3 režiséři. (HappySmile)
  • Cheech Marin si zde zahrál spolupracovníka Gregoria a Ingrid Cortezových. V seriálu Detektiv Nash Bridges si zahrál spolupracovníka Evana Corteze. (HappySmile)

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti