Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

jojinecko

Francúzsky šarmantný thriller,ktorý spolu s Leonom patrí k nesporným vrcholom Luca Bessona. Nekompromisná akcia sa strieda s psychológiou zameranou na "život po živote" hlavnej hrdinky, ktorú famózne stvárnila Anne Parillaud. Poteší aj krátky ale nezabudnuteľný vstup Jeana Rena ako Viktora Čističa:) Prakticky bezchybné, k môjmu dokonalému uspokojeniu chýbal iba malý kúsoček, preto 4,5*/5... ()

Aluska88

Myslím, že Brutální Nikita mi přivodila jeden z největších hudebních šoků vůbec:) Jakmile jsem uslyšela první melodii, následovalo to největší WTF? vůbec. Mé smysly byly rozhozené ještě nějakou dobu, a pak postupně s každou následující skladbou začala má mysl přijímat ten fakt, následovalo kruté prozření, že všechno, čemu jsem dosud věřila a co jsem považovala za hudební mistrovství, byla jen velká iluze a lež. Vysvětlím. Jako fanynka Divokého anděla si pamatuju každý hudební tón, který v tomto seriálu zazněl. Až dosud jsem hudbu v této telenovele považovala za jednu z těch nejlepších (nejen) seriálových vůbec. Nebýt Brutální Nikity, asi bych nezjistila, že všechny ty úžasné melodie, které tam zazněly, byly jen (sprostě?) vykradené z tohoto filmu. Nevím, jak je možné, že jim to někdo povolil, nebo jestli tam mají jiné zákony. Každopádně, Brutální Nikita je mistrovským snímkem, který není možná tak brutální a akční, jak by někteří od podobného filmu čekali, zato nabízí spíše civilnější a klidnější průběh děje, vlastně velmi přesně odpovídající tomu, že ústřední hrdinkou je ženská postava. Jedná se v podstatě o klasickou kriminálku zahalenou do "ženského" kabátku:) Anne Parillaud je v roli Nikity skvělá a připomínala mi Millu Jovovich v Pátém elementu. Zajisté všechny potěší Jean Reno coby Viktor "Čistič", který se tímto svým krátkým "vystoupením" již připravoval na svého fenomenálního Leona. Také se mi zalíbil fešný Francouz Jean-Hugues Anglade, od něhož jsem stále čekala nějakou levárnu, a o to víc jsem byla potěšena, když žádná nenastala. Já jsem divácky uspokojená:) ()

Necrotongue

I po třiceti letech si Nikita zachovala svou skvělou atmosféru a působila na mě úplně stejně jako tehdy před lety, když jsem ji viděl poprvé. Zase jsem si užíval každý okamžik filmu, tady měly totiž i poklidnější pasáže své kouzlo, navíc jsem se během nich mohl těšit na příchod Viktora. Není mi vůbec jasné, jak se mohl později Luc Besson tak mocně zkazit, a proč začal točit filmy, které se tomuhle ani nepřiblížily. ()

dopitak

Slušně to uteklo. Já jsem Viktor, čistič. A Benátky z okna koupelny. Jinak ale můžu zodpovědně říct, že známý seriál s Petou Wilson měl prostě víc prostoru vykreslit situaci, hlavní postavu i jednotlivé akce. A taky o dost hezčí hlavní hrdinku. Bessonův film není tak akční, i když drsnej je dost. Trochu jsme se chvíli ztráceli, ale vysvětlení nakonec spíš přišlo, i když se zpožděním. Třeba ty odstupy při výcviku, po propuštění, po samoobsluze. ()

T2

Rozpočet FRF 50,000,000 ($7miliónov)Tržby USA $5,017,971Tržby Celosvetovo $24,000,000║ Tak toto je Luc Besson , keď ešte mal riadnu chuť natáčať. Film má svoju mrštnosť, husté scény, akčnosť, čističa Viktora(Jean Reno) a hlavne výborný príbeh, na čele s Nikitou v podaní Anne Parillaud. /80%/ ()

• Ve 21. minutě je Nikita (Anne Parillaud) na střelnici a instruktor jí ukazuje první zbraň. Říká, že je to Beretta 23R, ovšem je to Beretta 93R. Jedná se o pistoli, která umí střílet i třírannými dávkami, takže rozstřílela terč, i když se zdálo, že vystřelila jen několik málo výstřelů. (HonzaR.)
  • Jedná se o poslední film Jeana Bouise, zemřel krátce před uvedením filmu do kin. Tvůrci ještě stihli na poslední chvíli doplnit speciální věnování do titulků. (Snorlax)
  • V roce 1991 byl film devětkrát nominován na Césara (za nejlepší film, režii, herečku, mladého nadějného herce, kameru, střih, hudbu, dekorace a zvuk). Sošku si nakonec odnesla pouze Anne Parillaud. (Snorlax)

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění