Reklama

Reklama

Bridgertonovi - Série 1

(série)
Trailer 2
USA, 2020, 8 h 10 min (Minutáž: 57–73 min)

Tvůrci:

Chris Van Dusen

Předloha:

Julia Quinn (kniha)

Hudba:

Kris Bowers

Hrají:

Adjoa Andoh, Jonathan Bailey, Jason Barnett, Ruby Barker, Sabrina Bartlett, Nicola Coughlan, Kathryn Drysdale, Phoebe Dynevor, Ruth Gemmell, Florence Hunt (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(8)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (14)

rublik05 odpad!

všechny recenze uživatele

Když ponechám stranou úsměvný multikulturní podtext, o kterém je asi zbytečné se zmiňovat, tak mi seriál Bridgertonovi přišel jako obyčejná romantická telenovela, která krom pěkných kostýmů nenabízí prakticky nic, co by stálo za řeč. Postavy jsou extrémně nesympatické, chovají se krajně nelogicky, dialogy nestojí za nic. Dobovou atmosféru Anglie 19. století se tvůrcům bohužel vůbec nepovedlo navodit, příběh mi celkově přišel jako obyčejná jednoduchá slaďárna, bez nějakých složitostí či větších ambicí, která nabízí snad jen divně natočené erotické scény, nebo třeba nepřeberné množství postav, mezi kterými je místy velmi těžké se zorientovat. Scénář je jedna velká hrůza, typický produkt dnešní hyperkorektní doby. Prakticky nemám co hodnotit, seriál jsem de facto protrpěl, kdybych věděl, co mě čeká za přeslazený nesmysl, v životě bych si ho nepustl. 0/10. ()

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když se Bridgertonovi dostali na obrazovky, tak se spousta lidí mohla po*rat, že si někdo na scénu dovolil povolat černého vévodu a další. A to přesto, že se jedná o fikci. Vlastně o (peprnou) pohádku. A já si říkám proč. Pravda je, že těžko říct, kde by Bridgertonovi byli, kdyby neměli tak kontroverzní start a ve finále tu rasovou pestrost nenabízeli. Člověk se sice snadno chytí na udičku, protože je to vizuálně hezký, dějově velmi nenáročný až hloupoučký a chytlavý, ale myslím, že právě skutečnost, že je to celý hozený do barev (ano, i pleti) dělá to gró. Osobně se víc těším na další postavy, Daphne mě ke konci drnkala na nervy a příběh takové Eloise bude určitě zajímavější. Knížky jsem kdysi v nácti sice číst chtěla, ale nesehnala, takže nemůžu srovnávat. Četbu už asi napravovat nebudu, červenou knihovnu už sem tam vyhledávám spíš na plátně, na druhou řadu se podívám. ()

Reklama

alisa.upir 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mě na tomhle vyloženě uráží, že je to psané pro lidi po lobotomii. Jakože Shonda u mě bodovala s Grey’s Anatomy, ale tohle je oproti tomu absolutně úplné dno. Trochu se snaží kopírovat stejný formát ve stylu toho vypravěče, jenže zatímco v Grey’s Anatomy jsou to relativně hlubší myšlenky, tady je to jeden kýčovitý, nic neříkající plk za druhým. A navíc je v těch dialozích naprosto vidět, že ty muže píše ženská. Takový absolutní, naprosto nelogický bludy, to už jsem dlouho neslyšela. Tohle dílo zaslouží z Netflixu být smazáno a zapomenuto. ()

B.Wilde 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle jsou ti slavní Bridgertonovi? Sice jsem dala první sérii na jeden zátah, ale rozhodně ne proto, že mě to tak nadchlo... celé se to na můj vkus topilo v průměrnosti, místy až v podprůměrnosti. Hlavní linka za mě byla taková zvláštní a ústřední dvojice kromě peprných momentů vlastně neměla absolutně co nabídnout (a ani to to nezachránilo, chemie tam za mě prostě nebyla). Každopádně vedlejší linky to utáhly aspoň na ty tři hvězdy, i když pocitově to je u mě tak za dva a půl. Aspoň musím vypíchnout krásný vizuál a kostýmy. Snad bude druhá série lepší... // Po druhé sérii beru zpět, hvězda jde dolů, protože druhá série je o tolik lepší, že mi první přijde v porovnání s tím fakt špatná… ()

Scaevola 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Preromantický Londýn je zde vykreslen asi podobně realisticky jako Hobitín, a to včetně pastelových barev, pročež mi schází v žánrech pojem "fantasy". Leč přijmeme-li premisu, že černí sluhové v bílých parukách vůbec nevypadají otroci, které chtěl někdo hrubě zesměšnit, a že největším projevem lásky je spečetěná ejakulace, můžeme se královsky bavit přehlídkou volánkových kostýmů, dechberoucích plesů a bezvadných lidiček, kteří mají prostě jen smůlu, že je osud postavil v jakémkoli smyslu či poměru proti sobě. Zakáži si tedy interpretovat navýsost postmoderní, postkoloniální a obecně posthistorickou podívanou, a spokojím se s konstatováním, že Whistledownová je přelud, jehož totožnosti nevěřím. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (8)

  • Na svatebním obřadě hraje píseň „Love Yourself“ od Sufjane Stevense. Při svlékání o svatební noci hraje houslová verze písně „Strange“ od Celeste. (Yorkcz)
  • Při souloži v posteli hraje píseň „The End“ od JPOLND. (Yorkcz)
  • Při scéně, kdy Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor) přijímá v salónku své potenciální ženichy, můžeme slyšet houslový přednes písně „Girls Like You“ od hudební skupiny Vitamin String Quartet. Píseň původně pochází od Maroon 5 feat. Cardi B. (Marcos22)

Reklama

Reklama