Reklama

Reklama

Zlatá sedmdesátá

(seriál)
  • USA That '70s Show (více)
USA, (1998–2006), 73 h 20 min (Minutáž: 22 min)

Hrají:

Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Prepon, Wilmer Valderrama, Debra Jo Rupp, Kurtwood Smith, Tanya Roberts, Don Stark (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(200)

Eric, Donna, Fez, Jackie, Michael a Steven, které spojují radosti a strasti dospívání, bydlí v Point Place ve Wisconsinu. Píše se rok 1976 a parta teenagerů tu společně prožívá celou řadu zábavných dobrodružství i malérů.  Komediální seriál, jehož děj se vrací do 70. let minulého století, se odehrává od května 1976 do prosince 1979 v Point Place ve Wisconsinu, kde se svými rodiči žije partička teenagerů. Vede je sedmnáctiletý středoškolák Eric Forman (Topher Grace), dále k nim patří jeho přítelkyně ze sousedství Donna Pinciottiová (Laura Prepon), Fez (Wilmer Valderrama), který přijel do Ameriky ze zahraničí na studijní výměnu, Jackie Burkhartová (Mila Kunis) a Michael Kelso (Ashton Kutcher), kteří se spolu věčně rozcházejí a zase usmiřují, a také věčný teoretik Steven Hyde (Danny Masterson). Parta, kterou spojují obdobné radosti i smutky dospívání, se většinou schází u Erika, kde přemýšlejí o životě, o rodičích a o budoucnosti, ale spolu také zažívají celou řadu zábavných dobrodružství i malérů.

V druhé řadě seriálu se donedávná dětská přátelství hlavních hrdinů navíc začínají komplikovat probouzejícími se citovými vztahy.

Ve třetí řadě seriálu se vztah Erica a Donny zasekne, a zatímco on se snaží uniknout před rodičovskou autoritou, dívčini rodiče pokračují v souboji o její city. Kelso váhá mezi Jackie a Laurie, Hyde nechá jakési sušenky ve Formanově domě - s pozoruhodným výsledkem - a Fez si dá schůzku s Jackie.

Čtvrtá řada seriálu začíná tam, kde skončila třetí: Eric a Donna se rozešli. A ačkoliv to byl on, kdo se rozešel s ní, je z toho Eric úplně na dně. Jackie, když zjistí, že ti dva už spolu nejsou, dá Donnu dohromady s Caseym, což je bratr Michaela Kelsoa. Když otec Jackie zjistí, že jeho dcera chodí s Michaelem, dá jí na vybranou: buď bude mít Michaela, nebo peníze. Jenže ona si nečekaně zvolí Michaela, což znamená, že si musí najít nějakou práci. Brzy ji získá v místní prodejně sýrů, ale jeden z jejích kolegů Tod na ní může nechat oči. A když ji nakonec políbí, Michael zuří. Midge Pinciottiová definitivně opustí svého manžela Boba, který je z toho zničený, ale po čase se v supermarketu seznámí s Joanne a dají se dohromady, i když Donna z toho není zrovna nadšená. A Fez má konečně slečnu: Rhondu!

Pátá řada seriálu začíná tam, kde skončila čtvrtá. Poté, co Donna a Michael odjeli do Kalifornie, se Eric postaví svým rodičům a vydá se za svou láskou, s níž se ve čtvrté řadě rozešel, aby ji získal zpět. Jejich vztah dostává nový rozměr, ale když se neplánovaně zasnoubí, způsobí tím řadu problémů. Hyde všechny překvapí, když uspěje u Jackie poté, co se rozešla s Kelsem. Kelso se snaží najít jinou láskou, ale moc se mu to nedaří a rád by získal Jackii zpět. A Fez se konečně stává mužem!

V šesté řadě seriálu dostane Red Forman (Ericův otec) infarkt poté, co se dozví, že Fez, aby se vyhnul deportaci, se oženil s jeho dcerou Laurií. Jelikož Red nemůže pracovat, má to dost zásadní dopad na finanční situaci Formanových. Tak se Eric rozhodne, že zůstane doma a začne pracovat, místo aby šel studovat na vysokou. A Donna také zůstává doma, protože chce být nablízku Ericovi a chystat svatbu. Kelso konečně pochopí, že Hyde a Jackie se mají rádi a přestane se snažit získat dívku zpět. Namísto toho chce jít na policejní školu, ale jeho životem otřese zpráva, že jedna z jeho známostí na jednu noc je těhotná. Když už to vypadá, že se život Hydea a Jackie vrátil do normálu, objeví se její matka a hodlá si začít románek s Donniným otcem Bobem. Jackie je však rozhodnuta, že tomu zabrání stůj co stůj. A Fez ... sice dělá skvělou práci, ale Laurie tím neoslní, ta má ráda svoji nevázanost.

Sedmou řadu seriálu, jež se točila v letech 2004 - 2005, poznamenal odchod dvou největších hereckých hvězd, Tophera Gracea a Ashtona Kutchera, kteří se vydali za filmovou kariérou. Hyde se setkává se svým biologickým otcem a sestrou, Red Forman si přestane dělat starosti s penězi a otevře si obchod, a Fez se přistěhuje ke Kelsovi, aby mu pomohl pečovat o mimino. Na scéně se vynoří i Midge Pinciottiová, Kelsův bratr Casey a Leo, který nabídne Kelsovi, že se bude starat o jeho dcerušku. Parta se rozroste o nové členy a Donna se promění v blondýnku.

V osmé řadě amerického seriálu už nehrají Topher Grace a Ashton Kutcher, kteří se vydali za filmovou kariérou, i když druhý jmenovaný z něj zcela nevypadl a jako zvláštní host se objeví v prvních čtyřech epizodách, než se Michael Kelso, jehož v seriálu ztělesnil, přestěhuje do Chicaga. Zato Leo se vrací v mnohem podstatnější roli, Donna, která si získala popularitu v rozhlasové stanici, zjišťuje, že vztah na dálku s Erikem nefunguje a začne znovu chodit na rande s jinými. Vyprávění se soustřeďuje na Hydea a Jackie a jejich osobní i pracovní vztahy (Jackie s Fezem a Hydea se Samanthou) a objevují se i nové postavy - Randy Pearson (Josh Meyers), který zaujme Erikovo místo, a Samantha (Judy Tylorová), která v devíti epizodách hraje Hydeovu ženu. V závěrečné epizodě se Erik i Kelso vrátí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (288)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Kdyby nebylo sedmé a osmé sezóny, kde je vidět, jak už se ani hercům - některým - moc nechtělo hrát, případně úplně odešli, kdyby se vztah Erica a Donny nevyvinul na začátku sedmé série tak blbě, tak tomu dám i více, ale takhle se ukázalo, že se nepodařilo dlouhý a vtipný seriál dotáhnout do konce. Je to škoda. Ty postavy jsou skvělé a rád jsem s nimi jejich příběhy prožíval. ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

TV-seriál. Představte si kultovní seriál Přátelé v mladším podání. Přesně takový je sitcom Zlatá sedmdesátá. Parádní zábava a pěkné nahlédnutí do sedmdesátých let očima mladých lidí. PS: BEAUTIFUL THEME SONG. | 1.série(90%), 2.série(85%), 3.série(90%), 4.série(85%), 5.série(80%), 6.série(80%), 7.série(85%), 8.série(70%) > Průměr: 83% (4*) | ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

V sedmdesátkách jsem se narodil, ale těch našich normalizačních. Srovnávat tu dobu s těmi americkými prostě nelze a pokud tak jen v té osobní rovině vztahů mezi dětmi a rodiči a pak také samozřejmě mezi dospívajícími chlapci a dívkami, kde nutně dochází k prvním jiskrám. Z opovrhavého pohlaví ,,blbý holky'' je pro kluka náhle cosi hodně zajímavého a dráždivého obzvláště v sedmnácti :-). Co se toho týče je téměř jedno v jakém režimu žijete. Přemýšlel jsem jak to asi vznikne, že některé dekády jsou pro tu či onu generaci ta správná ,,zlatá''. Pro dědu to bylo období před druhou světovou, kdy měl pekárnu a rodině se po hrozné světové válce zase začalo dařit. Pro otce to byly šedesátky. Závan svobody ze západu, zrušení cenzůry i tak na kratičký okamžik uměl mladým udělat ze země řízené komunisty ráj na zemi hodný vzpomínek. Ovšem do doby než tu po dlažbě zachrastily ocelové pásy bratrských armád v srpnu 1968. Pro mne osobně to jsou devadesátky. Pád komančů, svoboda a svět bez mantinelů, kde už se nenařizovalo co má kdo dělat a jak, případně kam může a kam ne. V souhrnu lze tedy konstatovat, že ,,zlatá'' jsou období kdy se neválčí, je relativní blahobyt ale hlavně... člověk je v té době mladý. A to je asi ten klíč. Myslím si, že tvůrci tohohle seroše udělali takového jakoby předchůdce našeho Vyprávěj. I oni promítli do seriálu všechna ta po prvé ať už se jednalo o mejdany, kouření, vlastnění auťáku či sex. Sedmdesátky byly ulítlé, rokenroll zkomíral pod nápory disco, móda byla fakt extrém a tak když se k partě mládežníků a jejich příběhům nasadí správné sedmdesátkové kulisy, nemohlo to dopadnou špatně. Osobně v těch kulisách jistou studiovost vidím i fakt, že byl film točen na konci devadesátek. Ale snaha tam je značná aby to bylo co nejvíc seventies a tak mhouřím oči. Partička byla vybraná dokonale. Drobná Jackie, kterou by jste opravdu netypovali na dračici jakou ve skutečnosti je, sexy kost zrzka Donna, znalec Steve - ale převážně teoreticky, imigrant Fez (dnes naprosto nepředstavitelná figura), dlouhán Michael co mu to moc nepálí a samozřejmě Erik, který miluje Donnu a snaží se být dobrým synem svých rodičů. :-). Když vidím Erika a ten jeho účes a vykulené oči často se mi vybaví brácha Keren Carpenterové - Richard ze slavných Carpenters, Ta podoba a ty sedmdesátky tam prostě jsou jak ulité ! Netvrdím, že každí díl je bomba (ale u kterého seroše to tak je že?), ale garantuji vám, že se u každého budete celou dobu mírně usmívat. Prostě budete mít takový ten malý úsměv na tváři, úsměv těch co už vědí, co něco zažili, co mají zkušenosti, úsměv těch, kteří sledují počínání mladších a nezkušenějších pomalu ohlededávajících cestu, kterou jste vy už prošli. :-). Dávám za 4 piva v plechovce, chlazená ! * * * * ()

Soweek 

všechny recenze uživatele

Hodnocení po první serii. A rozhodně je poslední, jelikož mě nepřesvědčila k započetí sledování druhé. Je to až moc sitcomové. Máte seriály, které jsou vtipné, protože jsou opravdu našlapané vtipnými momenty, ale tento seriál táhne pouze umělý smích, bez kterého by 70% scének bylo spíše trapných než vtipných. Charaktery jsou velmi typické pro americký sitcom, ale bohužel nezachrání celkovou průměrnost seriálu.Pokud doopravdy nevíte co sledovat, pak to s tímto debutem nyní slavných herců jako Mila Kunis, Ashton Kutcher či Topher Grace zkuste. Při dnešním masivním výběru bych ale sáhnul jinam. ()

geklon 

všechny recenze uživatele

Asi nedokážu správně pochopit smysl, či úmysly, proč je tento průměrný sitcom tak oblíbený, ale po slednutí asi devátého dílu, nezávisle na posloupnosti, konstatuji, že jsem zvýšil hodnocení na 60%. Oblíbil jsem si Kučera a Matrsona. Klasika čím dýl na to čučíš, tím víc se na ty blbý charakterý a smutný joky těšíš. Tady mě to tolik do očí nebije, jako u Dva a půl chlapa. ()

Galerie (312)

Zajímavosti (49)

  • Původně se seriál jmenoval Teenage Wasteland. Diváci si však tento název nezapamatovali a když se jich autoři ptali na názor, shodně prohlásili, že se jim "ten pořad ze sedmdesátek" moc líbil. Tvůrcům se označení zalíbilo a stalo se tak oficiálním názvem. (Ištván87)
  • Red je veterán 2. světové války i války v Koreji. (Kulmon)
  • Země odkud Fez pochází není nikdy zmíněna. (Kulmon)

Související novinky

Netflix oznámil spin-off Zlatých sedmdesátých

Netflix oznámil spin-off Zlatých sedmdesátých

11.10.2021

Sitcom Zlatá sedmdesátá patří v Americe mezi jedny z nejpopulárnějších seriálů vůbec. Velké oblibě se těší ale i ve zbytku světa, a tak nyní streamovací gigant Netflix rozhodl, že si objedná spin-off… (více)

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Krásky v hlavní roli

Krásky v hlavní roli

21.02.2011

Pro Raimiho fantasy, komedii o prezidentském upírobijci a televizní Wonder Woman. Takže: Hvězda Mily Kunis rychle stoupá, z rozmazlené fifleny v sitcomu That 70´s Show se rychle vypracovala na… (více)

Princ a Max – z monitorů na plátna

Princ a Max – z monitorů na plátna

13.03.2008

Drtiči počítačových her se už naučili nedoufat v opravdu kvalitní filmovou adaptaci některého ze svých oblíbených virtuálních potěšení. V této oblasti se opravdu nedá na nic spolehnout. Chvílemi… (více)

Reklama

Reklama