Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Shogin

Dřív jsem si nemyslel, že může další dílko Matt Groeninga dosáhnout kvalit nezapomenutelných Simpsonů, ale jen po shlédnutí prvního dílu, jsem byl utvrzen v to, že může. ()

Padavan

Skvělý futuristický, animovaný seriál, kde se to jen hemží vtipnými hláškami. Já si hned po prvních shlednutých dílech zamiloval Bendera a Dr.Zoidberga. Nalezneme zde, spoustu skrytých narážek (každý si najde něco jiného), ale co mě především potěšilo, že tvůrci Simpsonových neusnuli na vavřínech a připravili nám další seriálový kult a tou je právě FUTURAMA! A jak se sluší na správného fanouška, tak tento komentář musím zakončit nesmrtelnou hláškou : "Bite my shiny,metal ass". Hodnocení -100% (v anglickém znění), 90% (v českém znění) ()

dehlie

- Bender: Těžkej život notorika. Musím pro další piva. - - Bender: Jednou jsem daroval krev. Fry: Čí krev? Bender: Nějakýho chlapa. - - Fry: Tak tu zásilku hodíme do kanálu a řekneme, že jsme ji doručili. Bender: Moc práce. Prostě ji spálíme a řekneme, že jsme ji hodili do kanálu. - - Fry: Promiň Bendere, ale je tam málo místa. Bender: Málo místa? Můj byt má 2 metry čtvereční a my zaberem jen 1,5. Máme místo ještě pro půlku člověka! - - Bender: Prostudoval jsem si váš seznam vín a vybral jsem si: Pobudův ráj, ročník 71, Chateau Par-Tay 57 a Schewitzké 66. Čašník: Vynikající volba, pane. Bender: Smíchejte mi je do tupláku a přineste je... - ()

Ukko

Simpsnovi pro dospělé, asi takto jde mluvit o Futuramě. O něco vyzrálejší, smysluplnější a ujetější. Neznám nikoho kdo by si nezamiloval charaktery jako jsou Fry, Bender, Hermes a jiní. Prostě bomba. Smutné je, že první tři serie byly opravdu nadupané, ale poté mi přišlo, že tvůrci začínají ztrácet dech a začli zbytečně moc přehánět. A navíc tam dabuje John Di MAggiooooo. :) ()

Martin_W

Další Skvostné dílo mistra Groeninga, které po Simpsonových nezklamalo, nýbrž se zlepšilo z dětského humoru, na humor pro ty starší. Bendera, Lealu, Professora, Dr. Zoidberga, Frye, Scruffyho, Kiffa, Hermése, Zappa, či Amy si jistě zamilujete, jak to u většiny populárních animáků bývá. Co stojí za připomenutí je určitě Pilot, který patří do šuplíku s nejlepšími epizodami a zároveň u mně do "šuplíku" nejlepších seriálových pilotů, do kterých řadím seriály jako Simpsonovi, Big Bang Theory, Misfits, nebo The Walking Dead. Jako u Simpsonových se dabing maximálně vyvedl a dle mého je lepší než originál.. Hlavně český Zoidberg v podání Bohdana Tůmy alias. českého Erica Cartmana. Žádná dosavadní epizoda nebyla nějak extrémně špatná, Futurama flmy (Hlavně 2 první) jsou dle mého lepší než seriál. 6. Série trochu pokulhává, ale i přesto jsem rád za další pokračování, protože si Futurama mít pouze 5 sérií rozhodně nezaslouží. 92% ()

Marys

Perfektná vec plná nečakaných zvratov a situácii, sarkazmu, erotických narážok prenesená do budúcnosti, kde nie je núdza o paródie, citácie a zhovaďovanie známych filmov, hier, či iného, s perfektnými charaktermi od Bendera, cez Leelu, Zoidberga, či Morba a mnohých ďalších. Stále však cítim akosi slabo využitý potenciál toho vesmíru a budúcnosti, neviem, myslím, že by sa z toho dalo vytrieskať viac, zároveň keď to človek pozerá sám, nezabaví sa natoľko dobre a sem-tam ho to privádza k nude, za to o tú jednu hviezdu dole. ()

Yardie

Jde vidět, že je to seriál z jedné dílny jako Simpsonovi. Naprosto stejný styl humoru, akorát v jiném prostředí. Humor ztřeštěný, absurdní, ujetý a naprosto na hlavu postavený - tak, jak ho máme rádi. Hlavním tahounem seriálu je bezesporu Bender. Bez něj by byl seriál tak 20%. Co z té jeho plechové huby vypadne, to perla. Asi by měl míst společný seriál s Fishem (Ally McBeal) a Barneym (Jak jsem poznal vaši matku). :-D To by byl ranec hlášek. :-D Občas zaperlí i ostatní, kdy nejvíce Fry a Profesor. Občas i ostatní, ale už méně. Každopádně je to kupa legrace, i když kvalita jednotlivých dílů je proměnlivá. Je to takových 90%. Howgh! ()

ADIO45

Seriál Futurama je založen na drsnějším humoru, než na jaký jsme normálně zvyklí, komické situace jsou někdy velmi šílené a autoři si také často libují v různých parodiích (Titanic, Armagedon, Hippies,…). Prostě, představte si trochu drsnější Simpsonovy přenesené do budoucnosti a odmyslete si ještě rodinné vztahy…..a máte Futuramu. ()

feeme

Dříve než Simpsonovi jsem sjížděla Futuramu, bavila mě. Tehdy ještě neexistovala 4., 5. série, a tak jsem to měla rychle za sebou. Koukala jsem tedy dobu na Simpsonovi, shlédla vše od 1. do 22. série (zatím nejnovější, pokud nepočítám začínající, díkybohu, 23.). Říkala jsem si - a co teď? Teď, když nemám další Simpsonovi? Co se jim vyrovná? Odpověď byla jasná - Futurama! ()

jarmik

Kromě Simpsonů, Přátel a Červeného trpaslíka jediný seriál, u kterého miluji náš dabing. U Futuramy mám ale stejně rád i originál a na dabing jsem si chvíli zvykal. Co se týče kvality, Simpsonům se vyrovná! Bender je král, Fry super-tupec a Dr. Zoidberg, ten nepotřebuje komentář ;-) ()

GreatestFan

Za úžasné bych to nepovažoval, ale rozhodně lepší než simpsonovi, protože je tam o dost méně toho kreténského ujetého humoru hodného k zblití. ()

Matixed

Mladšího brášku mých oblíbených Simpsňáků jsem dříve neměl moc v oblibě. Svého času byla podle mě přeceňována a také ji vysílali místo jiných dobrých seriálů. Většinou jsem se na ní díval jen abych zabil čas. Když jsem jí ale před pár týdny dal druhou šanci, byl jsem mile překvapen a můžu klidně říct, že Simpsonovým šlapou na paty. Stále mi tam ale místy něco chybí a najdou se chvíle, které jsou nudnější. ()

TwoFace

— Bite my shiny metal ass! — Kultovní Futurama se ani po letech nestala takovým kulturním fenoménem jako její žlutí sourozenci, ale to je vlastně dobře. Na rozdíl od Simpsonových, kteří se s každou přibývající sérií už skoro dvacet let propadají čím dál víc hlouběji pod průměr, mají původní série Futuramy vzestupnou kvalitu a také jasný začátek a konec. Skvělé hlavní i vedlejší postavy se vyvíjejí, stejně tak jejich vztahy. Tvůrci zde také mohli naplno využít svou fantazii a postavy se tak občas dostávají do bizarních situací, ze kterých se ale stejně bizarně i dostávají. Svět Futuramy skvěle kombinuje moderní sci-fi s tím retro pulpovým, často odkazuje na jiná díla žánru, či rovnou tvoří vlastní předělávky klasických příběhů. A i když je vše zasazené tisíc let do budoucnosti, odkazuje se samozřejmě i na současnost. 31. století tak působí bláznivým, ale zároveň i komfortním dojmem toho, že taková absurdní budoucnost by vlastně nebyla tak špatná, zvlášť se sexy mutantkou a nejlepším kámošem robotem po boku. Posádka Planet Express sice přežila už několik zrušení, to před víc jak deseti lety se však zdálo být nadobro poslední a děj se krásně uzavřel. I když mám radost, že jsme se po letech dočkali dalších epizod, bojím se, aby se Futurama nyní nevydala po stejné cestě jako Simpsonovi. Nejnovější série byla totiž celkem tragická, svou snahou o reflektování „současných“ témat se totiž už v době vydání kvůli ohraným vtipům bez nápadů stala nevtipnou a trapně neaktuální. Původní série Futuramy ale navždy patří k tomu nejlepšímu z animované seriálové tvorby. ()

FunThomas

Simpsonovi byli skvělí a Futurama je skvělá taky. staré známe animace, vtípky, prostě sranda. Obzvláště Bender stojí zato:) ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006