Malarkey

Kathryn Bigelow asi skutečně musela prožívat zvláštní dny, když tak pojmenovala svůj film a ještě ho byla ochotná vydat. Já osobně ale víc nechápu samotné uživatele, kteří zdejší film ohodnotili dost vysoko. Ten film totiž lidově řečeno byl sračka sraček, na kterou není rovno. Příběh úplně zvrácenej, znásilnění tam točili pornoherečky. Celý to mělo uplně neskutečně úchylnej podklad. No byl jsem rád, že jsem ten film vůbec přežil a na mozku mi nevyrašil nádor velikostí pomeranče. Nakonec jejedna hvězdička za tu techniku, se kterou to Kathryn natočila. A odcházím s faktem, že to zdejší hodnocení prostě nikdy nepochopilm. Jasný, bylo to zvláštní, úchylný, otevíralo to veškerý možný hranice, ale to se z toho mám, jako tady ty uživatelé, posrat? ()

pepo

vynikajúce sci-fi s veľmi kvalitnými hereckými výkonmi a neopakovateľnou atmosférou.najlepší film Bigelowej ale predsa to mohol režírovať Cameron.Keby tak bolo možno by sme tu mali jeden z najlepších filmov v histórii:)Píše sa rok 1999. Posledné dni milénia neukazujú svet v najlepšom svetle. Spoločnosti vládne násilie a neistota z budúcnosti. V tomto prostredí je najväčším hitom a najpopulárnejšou drogou technológia, ktorá umožňuje zdielať spomienky, zážitky a pocity. Lenny Nero (Ralph Fiennes) sa živí jej predávaním. Jedného dňa sa k nemu dostane súbor s nahratou vraždou. Scenár Jamesa Camerona priviedla k životu jeho exmanželka Kathryn Bigelow (Smrť čaká všade, Bod zlomu). Natočilo sa úžasné cyberpunkové dielo, ktoré prekonávajú jedine Blade Runner a Matrix. Fascinujúco vymyslený svet a jeho atmosféra majú spolu s kamerou plnou dlhých subjektívnych pohľadov najväčší podiel na pôsobnosti tohto skvelého sci-fi, ktorý bohužiaľ upadol do zabudnutia a čaká na znovuobjavenie. ()

Renton

Scénář: James Cameron, Jay Cocks .. Y2K Paranoia je jenom realita na vyšší úrovni.. Zvláštní film. Kathryn Bigelow s každým snímkem nasedá do jiného žánrového mixéru a tento příběh, podle Cameronova vizionářského příběhu, má rozhodně určité kouzlo, které bohužel s přechodem do jednadvacátého století lehce ztrácí význam. Nějak mi nevynikl dopad pouličních nepokojů a také kriminálně laděný příběh ke konci hrubě ztrácel dech, jenž tuctové akční rozuzlení takřka srazilo na kolena. Ještě že herecké obsazení bylo výtečné a režie, kořeněná ostřejší hudební složkou, dostatečně působivá. 70%. ()

Webb

V průběhu filmu jsem si o tomto temném námětu v ulicích New Yorku říkal, že je jak od Camerona (jednoduše mi k němu výrazně seděl) a až později po zhlédnutí přišlo zjištění, že tomu tak skutečně je. Zpracování Kathryn Bigelow se povedlo, režie byla sice slabší než kdyby se jí ujal Cameron, ale také nebyla špatná, atmosféra tu byla vybudovaná a herci vhodně dosaženi do svých rolí. Temná a působivá hudba dokreslovala atmosféru a potěšily tu také sarkastické dialogy, což se u většiny filmů moc nevidí, nebo first-person kamerové zaběry. 70% ()

Anderton

Kathryn Bigelow znova natočila triler, o ktorom by málokto tipoval, že ho natočila žena. Vlastne ona je väčší chlap, ako mnoho mužov. Scenár je tak trochu mišmaš, s niekoľkými klišé scénami a nie je ľahké povedať, čo si má divák z príbehu vlastne zobrať. Lepšie je to s atmosférou a celkovým vydareným sci-fi kabátom tohto "zvláštneho" filmu. Jeho prepad je pre mňa veľkou záhadou. Možno sa potenciálni diváci báli jeho dĺžky. Úplne zbytočne. VIDENÉ ZNOVA 1/23: Po druhom pozretí sa mi utriedil onen pôvodný mišmaš do jasného (kyber-neo-noir) tvaru, niektoré výčitky voči slabším dialógom a klišé ale zostávajú. Čiže hodnotenie sa nemení, ale prístup k filmu mám o niečo pozitívnejší. ()

• Samotná technologie SQUID odkazuje k ikonickému románu „Neuromancer“ Williama Gibsona. (Zdroj: Letní filmová škola)
  • Písně, které zpívá Juliette Lewis, napsala a složila P. J. Harvey. (CliffLee)
  • Ve scéně, kdy si Nero přehrává své chvilky s Faith, mu hodí Faith modrý ručník a řekne: ‚‚Otři mě‘‘. Je to odkaz na film Blade Runner z roku 1982, kdy Zhora hodí ručník na Deckarda a řekne to samé. (CliffLee)