O deset let později. Rhaenyra čelí Alicentiným neustálým dohadům o svých dětech, zatímco Daemon a Laena zvažují nabídku v Pentosu. (HBO Max)

Z natáčení

Sany33

Príbeh: Posúvame sa v deji o 10 rokov dopredu. Rhaenyra má už tretieho syna ale evidentne nie so svojím manželom. Kráľovná si uzurpuje právo na železný trón. Pobočník kráľa umiera za záhadných okolností a novým pobočníkom sa stáva Oto. Deamonova žena umiera pri pôrode tretieho potomka. Prevedenie: Tvorcovia sa nám snažia nakecať, že za 10 rokov sa v celej ríši nič nedialo iba sa rodili deti a teraz za 40 minút sa pohnú ľady vo všetkých dejových linkách. Navyše sa nám vymanili niektorý herci čo značne poznačilo celý feeling. Diel vyslovene iba na posunutie deja do roviny aby sa niečo mohlo udiať. Ale akoby sme boli zas na začiatku. Pobočník sa nám vracia a Ostrovné kráľovstvá zas vystrkujú rožky. 55% ()

0verseer

A keď začal dej prešľapovať na mieste, rozhodli sa tvorcovia spraviť veľký časový skok. Zaujímavé je, že pokým niektoré postavy zostárli doslova na nepoznanie (najmä Rhaenyra) na iných sa čas akosi zabudol podpísať, a tak vyzerajú úplne totožne ako predtým (Daemon, Larys…). Ťažko reagovať inak ako ľahostajne na úmrtia postáv, ktoré sa doslova len mihnú v pár scénkach v priebehu jednej epizódy. Potešil snáď len potmehútsky Larys Strong, z ktorého sa razom stala jedna z najzaujímavejších postáv a pomaly po (tentokrát veľmi nevýraznom) Daemonovi preberá štafetu hlavného záporáka. Celkovo však táto epizóda bola skôr sklamaním a navyše začínam nadobúdať podozrenie, že niektorý vysokopostavený člen štábu trpí nejakou zvláštnou sadistickou uchýlkou z pôrodných bolestí pri kontrakciách… Toho otravného škriekania bolo tentokrát až-až… ()

David.Darco

Touto cestou by som rád venoval House of the Dragon cenu za najhorší časový posun, aký som kedy v audiovizuálnom diele videl. Preobsadenie nedáva zmysel. Starnú iba určité postavy, nerozumiem že iné nemohli dostať aspoň slušnú masku pri takých rozpočtoch. Krkolomné skákanie v čase a vynechávanie snáď všetkého zaujímavého naďalej hrá prím a začína byť skutočne neznesiteľné. Mám pocit, že na konci seriálu by z neho šikovný strihač dokázal spraviť obstojnejší celovečerák, ako je tento divne zvolený a divákom prezentovaný patvar. ()

DonBraso

Jak zabít prvních pět kapitol do kopru? Přepnu o hodně let, naservíruju jiné postavy a do toho některé už o kus let starší s jinýma hercema. Tenhle guláš prostě nemohl dopadnout dobře. Ještě to byl sakra nudný díl, který to musel rychle v rodinných kruzích načrtnout. Je to fakt past a velká. Takže sledujeme i takovou Rhaenyru, která hraje bohužel nešťastně zrovna D´Arcy, která se chová úplně jinak, než si pamatujete a vážně to rokem nevysvětlíš. Jediná dobrá změna je Olivia Cooke a pak zase čekání tak na další díl, kde se to opět rozjede. Jinak zde nemáte nic víc, než pelmel postav, který do plonku zrovna nehraje čistě. Jestli tohle byla nutnost, tak si klidně všichni můžou pustit tuhle šestou řadu a prvních pět můžou vynechat, zas tak mimo v příběhu nebudou.45% ()

kristianzen odpad!

wtf? to jako vážně nebo je 1.4.? Co to je sakra za nesympatické lidi, kteří nahradili naše známé postavy se kterými jsme si vytvořili pouto? nějaké hlavní postavy vymění ale ser criston a jiní jsou zároveň stejní a postaví je vedle sebe jako že nic?! no tak to je už tak absoultně absurdní výjeb s divákem. ti tvůrci jsou normální idioti. ()