Persona non grata

• Maďarsko Persona non grata (více)

Návrat do rodného kraje nebývá lehký, zvlášť pokud jste v sedmnácti utekli z domova a pak jste ještě napsali knihu o tom, jak bylo vaše dětství strašné. Laura se kvůli svatbě svého bratra po dlouhých letech vrací z Kodaně domů na statek v Jutsku. Vrací se jako spisovatelka, bohémka, veganka a environmentalistka, s krátkými vlasy a s novým jménem Irina. Ale také se starým traumatem, jemuž bude muset naplno čelit, protože její bratr si bere právě onu ženu, která Lauru v mládí nejvíc šikanovala. (Letní filmová škola)

MathLover

Persona non grata je jeden z nej filmů, co jsem viděla loni na filmovce. Na rozdíl od českých filmů mi ty severské připadají mnohem relevantnější a autentičtější - na příbězích běžných lidí odkrývají velkolépá aktuální témata. České filmy (oproti tomu) jakoby zamrzly v čase nebo co... "Seveřani" nám prostě servírují jednu pecku za druhou...90%.   Aktualizace po přečtení komentářů - také bych to nenazvala komedií a hlavně vůbec nechápu ty hejty tady, kéž by něco takového zvládla natočit česká kinematografie (místo toho jsme tu zaplaveni filmy o stereotypních pseudoproblémech (jak z 50. let minulého století) s absolutně nereálnými postavami - viz např. z poslední doby film Láska hory přenáší apod.). Naopak film Persona non grata je film o lidech, které znám, o křehkosti rodinných pout, o mezigeneračních problémech, o přijetí odlišných názorů (zdaleka to není jen hloupá "řachanda" mešto vs vesnice, jak tu mnozí recenzenti popisují). ()

StandikK

Strašný nesmysl s odporně vypadající hlavní hrdinkou. Dánove nejspíše viděli film Pan tělocvikář a chtěli vytvořit remake po svém. Chlapci, toto už raději nezkoušejte. ()

to08.net

Vleklo se to pekelně, a u scény s vytahováním kola ke stropu jsem už ty stupidní dialogy nevydržela. Tohle se fakt nedá. ()