Chyłka - Kasacja

Krimi / Drama / Mysteriózní
Polsko, 2019, 4 h 30 min (Minutáž: 42–49 min)

Předloha:

Remigiusz Mróz (kniha)

Magdalena Cielecka, Szymon Bobrowski, Olga Bołądź, Marcin Bosak, Ireneusz Czop, Jakub Gierszał, Jacek Koman, Olgierd Łukaszewicz, Filip Pławiak (více)

Advokáti známej firmy Zelazny & McVay berú prípad obhajoby Piotra Langera juniora (Jakub Gierszał) za brutálnu dvojnásobnú vraždu. Jeho otec, bohatý a vplyvný biznismen, si vyžiada, aby prípad dostali do rúk Joanna Chylka (Magdalena Cielecka) s jej mladým, už ostrieľaným, asistentom Zordonom (Filip Plawiak). Podarí sa právnikom presvedčiť sudcov o nevinne ich klienta? Kto a prečo sa im bude vehementne snažiť prekaziť odkrývanie pravdy ako i odvolanie sa k Najvyššiemu súdu, podľa ktorého nesie titul i druhá séria? (sochoking)

sochoking

O, kurwa, tak táto séria je definitívne o level vyššie od tej prvej! Jednak sa lýši samozrejmým a jasným vývojom postáv, kde tie vzájomné a pracovné vzťahy pokročili a príbehom, ktorý viac pritvrdil na akcii. Ale hlavne záverom, ktorý by som prirovnal ja osobne k rovnako nečakanému záveru hororovej (podľa mňa) špičky Saw ! Tak takto som veru nečakal zakončenie dvojky! Inými slovami, záverečné rozuzlenie druhej série ma prekvapilo úplne nahého, nepripraveného a totálne, s ovysnutou sánkou, vypadajúceho ako debil! ()

rigby

Poláci opět ukazují, že umějí. Parádní exteriéry, napínavý děj bez zbytečných věcí okolo, netradiční hlavní postava. Každý díl uběhne jako nic. I když tato série byla o něco slabší než ta první, pořád se jedná o nadprůměr. Takto si představuji kvalitní evropskou tvorbu. ()

bearmeedek

Druhá řada skvělého Zmizení, aneb případy advokátky Chylkové. Tentokrát na scénu vstupuje waršavská mafie a příběh je vystavěn zcela jinak, než bylo minule. Chylka je opět brutálně svá a neustoupí ani největší výhružce. A konec taky nezklamal. Po úporně vyřešeném případu je všechno úplně jinak. ()