Reklama

Reklama

Historický špionážní film je založený na skutečném příběhu britského obchodníka, který byl rekrutován tajnou zpravodajskou službou. Odehrává se v období studené války. Sovětský zpravodajský důstojník Oleg Penkovskij (Merab Ninidze) informuje MI6 o možnosti jaderné války a svěří se s obavami o světovou bezpečnost. CIA a MI6 se rozhodnou, že by bylo lepší nepoužívat špióna, ale obyčejného občana. A tak je podnikatel Greville Wynne (Benedict Cumberbatch) požádán, aby se pokusil pomoci ukončit kubánskou krizi. Má dělat to, co normálně dělá, odjet do Moskvy a hledat obchodní příležitosti. Tak se dostane do pravidelného kontaktu s Penkovským, který ho využívá k předávání zpráv a tajných dokumentů týkajících se sovětských jaderných plánů a raket. Jak napětí kolem kubánské krize narůstá, komplikuje se setrvávání Penkovského v tajných službách a kontakt s Wynnem je prozrazen... (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (72)

Brano 

všechny recenze uživatele

Veľmi zaujímavo natočený film o studenej vojne z pohľadu špionáže. Tvorcom sa veľmi dobre dokázalo vystihnúť dobovú atmosféru. Malo to spád, myšlienku a ten záver bol dokonalý. Celý film je skôr pasívny a kto očakáva nejakú akciu, tak bude možno sklamaný. Vyzdvihol by som ešte herecké výkony hlavných predstaviteľov, ktoré boli pomerne dosť presvedčivé. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Mám pro oldschool špionážní filmy slabost, Tinker Taylor pro mě patří mezi nejlepší filmy minulé dekády, a The Curier nezklamal ani v nejmenším - samozřejmě se Alfredsonově majstrštyku nevyrovná, navzdory shodnému obsazení Cumberbatche, ale v žánru obstojí bez problémů. Dobře při tom těží ze své "jinakosti", hlavním hrdinou není žádný protřelý agent, ale obyčejný civilista který se do všeho kolem Kubánské krize zamíchá spíš jen náhodou a zprvu takřka proti své vůli - a to jak, při souběžné snaze o zachování nějakého normálního civilního života, postupně hledá odvahu a zaujetí pro službu je největší silou filmu. Což pak perfektně vygraduje když on sám přebere otěže a stane se hlavním hybatelem. Jen je to vyvrcholení trochu předčasné, poslední půlhodina už trochu změní žánr a ztrácí drajv, i když je nutná pro dovyprávění příběhu - který je podle skutečnosti, což film zvedá na ještě trochu vyšší level. 8/10 ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Hra špiónů doplácí na jednu zásadní věc, a to na doslova miniaturní zápletku, kterou navíc tvůrci nedokázali jakkoliv oživit. Po dlouhém, otravném úvodu je vyslán jeden anglický obchodník do Ruska, odkud má přivážet zpět do vlasti informace a od té chvíle je divák svědkem jen cest tam a zpátky, s několika vloženými nevýraznými miniudálostmi, aby byli ke konci filmu ústřední hrdinové očekávaně odhaleni a uvězněni. Tato závěrečná pasáž má pak sice konečně nějaký ten dramatičtější a emotivnější nádech, ale ani to už nezachrání celkovou nezáživnost veškerého předešlého zmiňovaného dění. Hra špiónů každopádně nedisponuje ani žádným spádem, ani žádnou opravdu napínavou, či strhující scénou, žádným zvratem, nefungují zde ani příliš emoce, dialogy jsou také nepřesvědčivé a vlažné, ten film prostě nenabízí jakékoliv koření, co by dokázalo zaujmout. Vztah mezi ruským a anglickým agentem jinak nemá žádnou jiskru, a je navíc vyzobrazen silně nepřesvědčivě, a co se atmosféry týče, tak ta sice působivá je, nicméně vliv na působivost filmu jako celku má také minimální. Alespoň že ten Benedict Cumbertbach hraje s obvyklým šarmem a jeho výkon patří rozhodně k tomu nejlepšímu, co Hra špiónů vůbec nabízí, pořád je to ale málo, abych mohl film komukoliv doporučit, či sám ho hodnotit lépe, než jako slabý, nezáživný průměr. ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodný příklad a ukázka toho, jak může vzniknout hluboké přátelství a sympatie mezi dvěma lidmi z opačné strany barikády. Benedict Cumberbatch si střihl poměrně náročnou roli, kvůli níž musel asi leccos obětovat. Jessie Buckley hraje všude dobře, kde jsem ji zatím viděl. ()

xxmurphyxx 

všechny recenze uživatele

Nečakane dobré! Zaujímavý príbeh na základe skutočných udalostí a postáv, ktorý by možno, respektíve určite nedopadol tak dobre nebyť hereckého koncertu v podaní Benedicta Cumberbatcha, ktorému skvelo sekundoval pre mňa do teraz neznámy Merab Ninidze. Radosť pozerať a ich spoločná konfrontácia za stolom pri konci filmu bola úplne famózna. Mega silné tri, zrejme pri druhom pozretí dám rovno štyri. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Jedna z pražských lokací, kde byl film natáčen, je budova Ministerstva dopravy, která ve filmu představuje objekt americké ambasády v Moskvě. Ve filmu se objeví jak pohled na exteriér budovy (byť dodatečně digitálně upravený), tak i pár záběrů z jejího interiéru (včetně záběru na zdejší funkční páternoster). (HonzaBez)
  • Film se natáčel v Praze a Londýně. (Yardak)
  • V čase filmu 20:12, při procházce noční Moskvou, je možno na malý okamžik zahlédnout v levém horním rohu nápis „Kuchyně“ v interiéru restaurace, kolem které postavy prochází. Scéna je natáčená v ulici Rybná v Praze. (Globus_Jirka)

Reklama

Reklama